وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 12:04   |   کد مطلب: 35500
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان کشور:
اجرا شدن گام دوم انقلاب تفکر انقلابی می‌خواهد/انتصاب امام جمعه جوان همدان پیام خوبی دارد
نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن های اسلامی دانش‌آموزان کشور با بیان اینکه بیانیه گام دوم، ما را به اندیشیدن و بررسی رموز موفقیت‌های کسب شده در طول مسیر انقلاب دعوت می‌کند، گفت: برای ادامه راه و گرفتن تصمیم‌های مهم باید تفکر انقلابی داشته باشیم و سطحی‌نگر نباشیم.

به گزارش نافع،‌ حجت‌الاسلام‌ محمدجواد حاج‌علی‌اکبری ظهر امروز در اختتامیه مدرسه انقلاب دختران همدان با اشاره به حضور موثر جوانان انقلابی در کشور اظهار کرد: جوانان امروز باید تفکر اندیشه‌ورز داشته باشند و به همه چیز عمیق نگاه کنند؛ سطحی‌نگری معضل جوانان امروز ما است.

وی با بیان اینکه ما باید متفکرانه به تاریخ نگاه کنیم و این دعوت قرآن کریم است، افزود: قرآن کریم صریحا کسانی را که از ظرفیت عقلی خود استفاده نمی‌کنند، توبیخ می‌کند، اندیشیدن و تفکر در منظر خالق هستی دارای جایگاه بالایی بوده و نقش تفکر در تأمین سلامت انسان بسیار بالا است.

فکر و اندیشه‌ای گره خورده با نام خدا مانند دو بال قوی انسان را پرواز می‌دهد

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور با بیان اینکه سعادت انسان گره خورده به اندیشه او است، گفت: فکر و اندیشه‌ای که با یاد و نام خدا گره خورده باشد مانند دو بال قوی انسان را پرواز می‌دهد، پس در این راستا تفکر انقلابی نیاز پیشرفت امروزی کشور هست.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب، ادامه داد: بیانیه گام دوم کاری استادانه از طرف رهبر معظم انقلاب بود که در این بیانیه مردم را به تفکر و اندیشه دعوت کرده، خصوصا جوانان که مخاطب اصلی بیانیه هستند.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه کشور با بیان اینکه از همان ابتدای تربیت و پرورش نسل جوان باید فکر و اندیشه آنها را به حرکت واداشت، تصریح کرد: گام دوم انقلاب باید متفکرانه خوانده شود.  

وی تآکید کرد: گام دوم انقلاب اسلامی را باید با تدبیر و خرد دید و اگر خوب مطالعه و در آن تأمل کنیم قطعا نشانه‌های تازه‌ای از تفکر به ما می‌دهد که باید مورد توجه قرار گیرد.

حاج‌علی‌اکبری یادآور شد: این بیانیه ما را با دستاوردها و ظرفیت‌ها آشنا کرده و چالش‌ها و غفلت‌ها را با نگاه متفکرانه مورد بررسی قرار می‌دهد.

جوانان سطحی‌نگر نباشند

وی با بیان اینکه هنر یک ملت پیشرو این است که از گذشته خود به خوبی درس بگیرد، افزود: خطر زمانی است که جوانان ما اهل سطحی‌نگری باشند.

نماینده مقام معظم رهبری در اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان کشور، خاطرنشان کرد: ‌دشمن تلاش می‌کند با تبلیغات، بزرگنمایی، آشفته‌سازی و جوسازی با استفاده از ارائه‌های رنگارنگ و پرجاذبه مخاطب را در شرایط حیرت و شگفتی قرار دهد، او با این کار می‌خواهد قدرت تفکر را از ما بگیرد و ما را تحت تاثیر خود قرار دهد.

وی با بیان اینکه در چنین شرایطی آنچه که نجات‌دهنده ما از سیطره تبلیغات دشمن خواهد بود؛ اندیشه است، گفت: وقتی نسل جوان ما سطحی‌نگر بار بیاید از داشته‌ها و سرمایه‌های خود و کشور غافل می‌شود.

حاج‌علی‌اکبری افزود: بیانیه گام دوم یک دعوت جدی برای اندیشیدن، کشف اسرار و رموز موفقیت‌های کسب شده در طول این 40 سال مسیر انقلاب است و نیز اتخاذ تصمیم‌های عاقلانه و خردمندانه برای بقیه راه.

وی با اشاره به انتصاب امام جمعه جدید همدان خاطرنشان کرد: جوان‌ترنی امام جمعه کشور را همدان دارد که این دارای یک پیام خوبی است.

انتهای پیام/ا/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت