آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 11:20   |   کد مطلب: 35498
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان:
زمینه برای حضور و حمایت از نخبگان حوزوی فراهم شود
نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با انتقاد از تمرکز جامعه نخبگانی حوزه در استان قم، گفت: متأسفانه علی‌رغم نیاز کشور به نخبگان حوزوی و نقش‌آفرینی آنها در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، شاهد حضور حداکثری طلاب در استان قم هستیم که این مشکل باید برطرف شده و زمینه‌های لازم برای حضور گسترده و حمایت از نخبگان جوان ایجاد شود.

به گزارش نافع به نقل از روابط عمومی مرکز خدمات حوزه‌های علمیه، سرپرست دفتر حمایت از جامعه نخبگانی مرکز خدمات با حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله شعبانی، نماینده ولی‌فقیه در استان همدان دیدار و گفت‌وگو کرد.

نماینده ولی‌فقیه در استان همدان با تشکر از فعالیت‌های مرکز خدمات در تکریم جامعه نخبگانی حوزه گفت: حمایت و توجه عاطفی از جامعه نخبگانی و خانواده ایشان نیز مورد توجه مرکز خدمات قرار گیرد.

وی خواستار بهره‌مندی از ظرفیت عظیم طلاب در حوزه‌های علمیه شد، و افزود: شناسایی دقیق طلاب و نخبگان و توجه و حمایت از آنها از سوی مراکز حوزوی می‌تواند زمینه‌ساز پیشرفت حوزه در عرصه‌های مختلف و موردنیاز جامعه باشد.

شعبانی با تبیین نیازهای اساسی جامعه هدف، خاطرنشان کرد: یکی از مهم‌ترین نیازهای جامعه نخبگانی، بهره‌مندی از ظرفیت آنها است که با شناسایی نیازهای جامعه، حاکمیت و معرفی جامعه نخبگانی به این نهادها می‌توان از دغدغه‌های جامعه نیز کاست و شاهد حضور مؤثر و ملموس روحانیت در جامعه باشیم.

وی با انتقاد از تمرکز جامعه نخبگانی حوزه در استان قم، تصریح کرد: متأسفانه علی‌رغم نیاز کشور به نخبگان حوزوی و نقش‌آفرینی ایشان در عرصه‌های فرهنگی و اجتماعی، شاهد حضور حداکثری طلاب در استان قم هستیم که این مشکل با تعامل مرکز مدیریت، مرکز خدمات و ائمه جمعه در استان‌ها و زمینه‌سازی حضور گسترده و حمایت از نخبگان جوان قابل‌ رفع است.

امام جمعه همدان در پایان ضمن توصیه برای حمایت از جامعه نخبگانی، تصریح کرد: نباید از توجه به دیگر طلاب نیز غافل شد.

همچنین سرپرست دفتر حمایت از جامعه نخبگانی مرکز خدمات با تبیین طرح ارتقای هدفمندی خدمات و ارائه گزارشی از رسالت و برنامه‌های مرکز خدمات، عنوان کرد: مرکز خدمات به‌عنوان یک‌نهاد حوزوی و حمایتگر، مأموریت دوم خود در افق 1404 را حمایت از جامعه نخبگانی حوزه می‌داند و برای تحقق این مهم، دفتر حمایت از جامعه نخبگانی شکل گرفته است.

حجت الاسلام و المسلمین فولادی افزود:  این دفتر به دنبال افزایش، تسهیل، اولویت دادن یا تأسیس خدمات جدید متناسب با حوزه مأموریتی مرکز و نیاز جامعه نخبگانی است.

وی با تبیین فرمایشات مقام معظم رهبری در امر شناسایی، توجه و حمایت از جامعه نخبگانی که از دغدغه‌های مهم معظم له است، ادامه داد: هرچند این مهم در حوزه با تأخیر انجام شد، ولی فعالیت‌های صورت گرفته در این مدت مطلوب بوده است.
سرپرست دفتر جامعه نخبگانی با ارائه آماری از خدمات صورت گرفته مرکز خدمات در امر حمایت از جامعه نخبگانی، گفت: دفتر حمایت از نخبگان مرکز خدمات سعی داشته خدمات شایسته‌ای به جامعه هدف ارائه کند که می‌توان به خدماتی همچون، دیدار و تکریم 400 نفر از جامعه نخبگان حوزه در سراسر کشور، برگزاری 10 اردوی سیاحتی و زیارتی به نقاط مختلف کشور و ارائه خدمات بیمه و ... اشاره کرد.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت