آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 23 اسفند 1397 ساعت 10:56   |   کد مطلب: 35496
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان خبر داد
آماده‌باش کامل آتش‌نشانان همدان در شب چهارشنبه‌سوری
رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با بیان اینکه آتش‌نشانان همدان برای تأمین ایمنی شهروندان در روزهای پایانی سال، شب چهارشنبه سوری و ایام تعطیلات نوروز آمادگی دارند، گفت: پنج گروه کامل آتش‌نشانی در نقاط شلوغ و پرتردد شهر همدان در شب چهارشنبه سوری مستقر هستند.

محمدرضا بیاناتی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع، با اشاره به اینکه  10 ایستگاه و 101 نیروی عملیاتی و فرماندهی مستقر و 60 نیروی پشتیبان در قالب 61 گروه عملیاتی برای تآمین ایمنی شهروندان در شب چهارشنبه سوری در وضعیت آماده باش به سر می‌برند، اظهار کرد: علاوه بر این با توجه شلوغی و ازدحام جمعیت در منطقه بازار و  هسته مرکزی شهر، دو گروه عملیاتی سیار از 24 اسفند در میدان امام خمینی و حوالی بازار مستقر خواهد شد.

وی با اشاره به استقرار پنج گروه کامل آتش‌نشانی در نقاط شلوغ و پرتردد شهر همدان در شب چهارشنبه سوری اضافه کرد: علاوه بر ایستگاه‌های ثابت ده‌گانه و ایستگاه‌های موقت، گروه‌های موتورسوار آتش‌نشانی نیز در این شب و همچنین روز سیزدهم فروردین در سطح شهر گشت‌زنی خواهند کرد.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان همچنین از اتخاذ تدابیر ویژه برای روزهای پنج‌شنبه و جمعه آخر سال خبر داد و گفت: با توجه به اینکه گروه کثیری از شهروندان در این روزها جهت زیارت اهل قبور به باغ بهشت تردد می‌کنند، چهار گروه عملیاتی برای تأمین ایمنی بیشتر در محدوده باغ بهشت و اطراف آن  مستقر خواهند شد.

وی ادامه داد: همزمان گروه‌های موتوری نیز در آن محدوده به گشت‌زنی خواهند پرداخت.

بیاناتی با اشاره به حجم بالای تردد شهروندان در روز 13 فروردین به اطراف شهر همدان، تصریح کرد: در این روز نیز  علاوه بر آماده‌باش کامل نیروهای عملیاتی مستقر در ایستگاه‌های ده‌گانه و گشت‌زنی گروه‌های آتش‌نشانی موتورسوار، پنج ایستگاه عملیاتی موقت در میدان فرودگاه، میدان امام، جاده گنجنامه و جاده سد اکباتان برای تأمین هر چه بیشتر ایمنی شهروندان و مسافران نوروزی مستقر خواهد شد.

وی از چاپ پوستر، بنر و بروشور با موضوع هشدارهای ایمنی برای چهارشنبه پایان سال و توزیع آن در ادارات، مدارس وسایل حمل و نقل عمومی اشاره و خاطرنشان کرد: با همکاری سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهری بنرهایی با عناوین ذکر شده درمعابر پرتردد شهر نصب شده است.

رییس سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان اظهار کرد: اطلاع‌رسانی و آگاه‌سازی در فضای مجازی و ارسال پیامک انبوه هشدارهای ایمنی به شهروندان از  اقدامات این سازمان در آستانه چهارشنبه سوری است.

وی از ارسال دستورالعمل ایمنی برای اماکن اسکان موقت به فرمانداری، اداره کل آموزش و پرورش، سازمان میراث فرهنگی، سازمان تربیت‌بدنی، شهرداری همدان، دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، نمایشگاه بین‌المللی، اداره اوقاف و امور خیریه و سایر دستگاه‌های متولی اسکان موقت مسافران نوروزی خبر داد و گفت: در ایام نوروز سه گروه بازرسی از کارشناسان پیشگیری، آموزش و عملیاتی سازمان از محل‌های اسکان مسافران از جمله محل‌های نصب چادرها بازدید و با ابلاغ دستورالعمل ایمنی به متصدیان اماکن مورد نظر، آموزش‌های لازم را به مسافران ارائه خواهند کرد.

بیاناتی با اشاره به لغو مرخصی کلیه کارکنان عملیاتی و آماده‌باش کامل نیروهای اداری از 24 اسفند تا 14 فروردین، خاطرنشان کرد: سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی همدان با استفاده از تمام منابع انسانی و امکانات فنی و عملیاتی موجود برای برقراری و حفظ ایمنی شهروندان و مسافران نوروزی تلاش خواهد کرد.

انتهای پیام/ح/20

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت