آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 22 اسفند 1397 ساعت 15:20   |   کد مطلب: 35493
امام جمعه نهاوند با بیان اینکه ایران اسلامی بارها آمریکا را تحقیر کرده است گفت: الگوی ایران اسلامی نیاز جهان را پاسخ می‌دهد.

به گزارش نافع،‌ حجت‌الاسلام عباسعلی مغیثی‌نیا ظهر امروز در آیین سومین کنگره بزرگداشت 405 شهید کارمند استان همدان و نخستین یادواره 74 شهید انقلاب اسلامی استان همدان با بیان اینکه حکومت 2500 ساله شاهنشاهی جز ذلت و خواری چیزی برای مردم نداشت افزود: بعد از سقوط شاه و از بین رفتن نوکر استکبار، دشمنان که منافع خود را از دست رفته می‌دیدند، گروهک‌های تروریستی را مسلح کردند و به جان انقلاب انداختند.

وی با اشاره به اینکه گروهک‌ها در تهران، خوزستان، کردستان و شمال کشور علیه ایران به تحریک دشمنان کارشکنی می‌کردند تصریح کرد: در این مرحله 17 هزار شهید همچون شهید رجایی، شهیدباهنر، آیت الله قدوسی و 72 تن از یاران امام تقدیم اسلام و انقلاب شد که جزو سرمایه‌های ما بودند.

 امام جمعه نهاوند با بیان اینکه با این همه این مرحله نیز گذشت و گروه‌ها از هم پاشیدند و از بین رفتند ادامه داد:‌ روسای آنها با لباس زنانه از کشور گریختند.

وی با بیان اینکه دشمن پس از این شکست سنگین به فکر یک جنگ تمام ‌عیار افتاد که از شرق و غرب  و حتی کشورهای منطقه و عرب را علیه ایران شوراند و جنگ تحمیلی آغاز شد گفت: صدام  از زمین و زمان به مردم حمله کرده و هشت سال جنگ بر مردم ایران تحمیل شد.

مغیثی‌نیا با اشاره به اینکه این مردم در نهایت مظلومیت از کشور دفاع کردند خاطرنشان کرد: 200 هزار شهید در این مقطع بر جای ماند که به برکت خون آنها این مرحله را نیز پشت سر گذاشتیم و در نهایت صدام به جهنم افتاد و نتوانست انقلاب را شکست دهد.

وی با اشاره به اینکه دشمن پس از ناامیدی دست به راه‌اندازی فتنه‌ها در سال 88 و 96 زد و هرکاری توانست انجام داد گفت: دشمن حتی به مختل کردن سیستم حمل و نقل کشور و جلوگیری از ارسال مایحتاج مردم نیز روی آورد اما ناکام ماند.

امام جمعه نهاوند با تأکید بر اینکه سرازیر شدن هزاران تن مواد مخدر، شبکه‌های ماهواره‌ای و فیلم‌های مبتذل نیز اقدام دیگر دشمن بود اظهار کرد:‌ دشمن اقداماتی انجام داد که انقلاب و نسل جوان را از بین ببرد و کشور را تجزیه کند تا مانع از پیشرفت انقلاب شود.

وی با بیان اینکه  دشمن امروز از ایران اسلامی عصبانی است و به تحریم‌های اقتصادی روی آورده است افزود:‌ سال 57 آمریکا را از ایران بیرون کردیم و امروز بعد از 40 سال این کشور را از منطقه بیرون راندیم.

مغیثی‌نیا با تأکید بر اینکه آمریکا جایگاهی در منطقه ندارد تصریح کرد: امروز ترامپ دزدانه و شبانه وارد عراق می‌شود و هیچ یک از مسوولان این کشور نمی‌پذیرند که با او مذاکره کنند، در نتیجه در اوج ذلت بعد از چند دقیقه از آنجا فرار می‌کند.

وی با بیان اینکه ایران اسلامی بارها آمریکا را تحقیر کرده است خاطرنشان کرد:‌ ایران در طول 40 سال گذشته زیرساخت‌ها را ایجاد کرده و با موفقیت به پیش رفته است به طوری که قله‌های علمی را در جهان فتح کرده است و دشمن به دنبال توقف این حرکت است.

امام جمعه نهاوند با تأکید بر اینکه نباید پیشرفت علمی کشور کند شود گفت: ایران امروز در مسئله صنایع نظامی و دفاعی به خودکفایی رسیده است و دشمنان از آن حساب می‌برند.

وی اظهار کرد: ایران اسلامی امروز در مسائل نانوتکنولوژی و هوافضا وارد شده است و خود را از غرب و آمریکا بی‌نیاز کرده که مایه بسی امید است.

مغیثی‌نیا با اشاره به اینکه 40 سال تجربه با وجود همه مشکلات، تحریم‌ها و جنگ‌ها چراغ راه آینده است افزود: امید را باید در دل زن و مرد جامعه زنده کرد و رسیدن به قله‌های دانش را در دستور کار قرار داد و با جدیت وارد شود.

وی با این اتفاق دشمن خلع سلاح می‌شود تصریح کرد:‌ امروز باید یک نظام اسلامی همراه با  ارزش‌های اسلامی، عدالت‌خواهی، مبارزه با فساد به دنیا عرضه شود چراکه دنیا از فرهنگ، اقتصاد و  ظلم آمریکا خسته شده و به تنگ آمده است.

امام جمعه نهاوند گفت: دنیا به دنبال یک منجی می‌گردد که این مهم را باید نظام اسلامی به عنوان یک الگوی موفق به دنیا عرضه کند.

وی با بیان اینکه در برابر استکبار و ظالمان جبهه مقاومت را تشکیل دهیم ادامه داد:‌ امروز این مقاومت به سوریه و لبنان نیز رسیده است و باید در گام دوم انقلاب نیز اجرا شود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت