آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 21 اسفند 1397 ساعت 10:44   |   کد مطلب: 35472
قائم‌مقام دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی انتصاب آيت‌الله شعبانی به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان همدان را اتفاقی مبارک در راستای جوانگرایی عنوان كرد و اين نگاه را تذکر و درسی به سایر بخش‌های مدیریتی دانست.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام بهزاد زارع  با بیان اینکه امام راحل و مقام معظم رهبری به مدیریت جوانان اعتقاد داشتند اظهار کرد: امام راحل در ابتدای انقلاب مدیریت‌ها را به عهده جوانان گذاشت اما از همان زمان عده‌ای با این رویکرد مخالف بودند اما مقام معظم رهبری در این حوزه کنار امام ایستادند و جوان‌گرایی را دنبال کردند.

وی گفت: وقتی امام(ره) یک جوان 26 ساله را به عنوان فرمانده کل سپاه منصوب کردند یا سردار شهید صیادشیرازی به عنوان فرمانده ارتش برگزیده شد، برخی مخالفت کردند اما این کار مانع از تصمیم امام راحل نشد.

قائم‌مقام دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز به جوانان اعتقاد داشتند به طوری که همواره شاهد انتصاب جوانان توسط مقام معظم رهبری بودیم.

وی با اشاره به انتصاب یک جوان به عنوان نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها افزود: انتصاب حجت‌الاسلام قمی در سازمان تبلیغات اسلامی و یا حجت‌الاسلام حاج‌علی اکبری به عنوان امام جمعه موقت تهران نیز در راستای جوان‌گرایی است.

زارع انتصاب آیت‌الله شعبانی به عنوان نماینده ولی‌فقیه در استان همدان را نیز اتفاقی مبارک در راستای جوانگرایی عنوان کرد و این نگاه را تذکر و درسی به سایر بخش‌های مدیریتی دانست.

وی با بیان اینکه بهره‌گیری از ظرفیت نیروی جوان در کشور یک نعمت بزرگ برای ایران اسلامی است خاطرنشان کرد: جوانان پرانرژی و خلاق، ثروت عظیمی است اما برخی اعتقادی به استفاده از جوانان نداشتند.

قائم‌مقام دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه مجلس نیز در منع به‌کارگیری بازنشستگان یک اتفاق خوب بود گفت: باید از تجربه و دانش پیشکسوتان استفاده کرد اما این موضوع دلیلی بر این نیست که بخش عظیمی از مدیریت‌ کلیدی کشور و یا سمت‌هایی که به نیروی جوانی نیاز دارد را به این افراد بسپاریم.

وی با بیان اینکه در دفاع مقدس که جوانان فرصت به دست آوردند تا به میدان بیایند اتفاقات بزرگی رخ داد اظهار کرد: میدان دادن به جوانان منافاتی با استفاده از تجربیات بزرگسالان ندارد.

زارع با اشاره به اینکه امید است جوان‌گرایی در قوای دیگر نیز به کار گرفته شود افزود: تدابیر مقام معظم رهبری فتح بابی برای بکارگیری جوانان در امور مختلف است که باید به عنوان الگو مد نظر مسوولان باشد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت