وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 19 اسفند 1397 ساعت 09:32   |   کد مطلب: 35447
مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه در راستای ترویج سبک زندگی اسلامی گفت: تولید، حمایت و مصرف ما باید در راستای سبک زندگی ایرانی- اسلامی باشد و اگر به این مرحله رسیدیم، می‌توانیم سبک زندگی را در سطح جامعه پیاده و با سبک غربی مبارزه کنیم.

اسماعیل چراغی امروز در گفت‌وگو با نافع با بیان اینکه بیانیه گام دوم رهبر معظم انقلاب اسلامی یک نسخه راهبردی برای آینده انقلاب است، اظهار کرد: بیانیه گام دوم هدف، چشم‌انداز و یک آماده باش برای ۴۰ سال دوم انقلاب است.

 وی افزود: بیانیه گام دوم تابلو و نشانی برای رسیدن به تمدن اسلامی است که با عمل به آن می‌توانیم به تمدن اسلامی برسیم.

 مسئول تعلیم و تربیت سپاه ناحیه ملایر با بیان اینکه در راستای تبیین بیانیه گام دوم اولین جلسه را برگزار کردیم، عنوان کرد: برنامه‌ای را طراحی و با نهادهای مختلف شهرستان اهدافی را تعیین کردیم.

 وی ادامه داد: ما در راستای تربیت نیروی جوان برای آینده در نظر داریم،۵۰۰ جوان را در طول پنج سال تربیت و آموزش دهیم.

چراغی با اشاره به اینکه سبک زندگی یکی از سرفصل‌های این بیانیه است، خاطرنشان کرد: غرب برای ترویج سبک زندگی غربی و تحمیل فرهنگ منحط خود سال‌هاست که تلاش می‌کند و یکی از راهکارهای مقابله تبیین سبک زندگی ایرانی- اسلامی در سطح جامعه است.

وی بیان کرد : امروز شاهد این هستیم که برخی عادت‌های غلط فرهنگی را در قالب مد و فرهنگ بومی در جامعه ترویج می‌کنند.

 مسئول تعلیم تربیت و سپاه ناحیه ملایر گفت: در بحث سبک زندگی باید بخش‌ها و جاهایی از ابعاد زندگی را که با فرهنگ ایران اسلامی تناسب دارد حفظ و آنهایی که در تضاد است را حذف کنیم.

وی با بیان اینکه ما باید بعد از نفی فرهنگ غربی جایگزین مناسبی برای آن داشته باشیم، تصریح کرد: اگر می‌گوییم فلان کالا را نخرید آیا جایگزین آن را برای عرضه داریم، اگر می‌گوییم بازی رایانه‌ای غربی را ترویج ندهیم آیا بازی رایانه‌ای متناسب با کودکان تولید کرده‌ایم.

چراغی افزود: اگر کسی توانست جایگزینی برای محصولات و کالاهای غربی تولید کند باید حمایت شود و اگر حمایتی نباشد هرگز به مرحله اجرای سبک زندگی نمی‌رسیم.

وی خاطرنشان کرد: تولید، حمایت و مصرف ما باید در راستای سبک زندگی ایرانی- اسلامی باشد و اگر به این مرحله رسیدیم، می‌توانیم سبک زندگی را در سطح جامعه پیاده و با سبک غربی مبارزه کنیم.

انتهای پیام/ح/20

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما