آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 17 اسفند 1397 ساعت 14:10   |   کد مطلب: 35424
نماینده ولی فقیه در همدان:
رهبری امانت سنگین را از دوش من برداشتند
امام جمعه همدان گفت: مسئولیت من در کسوت نمایندگی ولی فقیه در همدان تمام شده است و اکنون خوشحالم که این امانت سنگین بعد از 15 سال از دوش من برداشته شد و از مقام معظم رهبری بسیار سپاسگزارم.

به گزارش نافع، آیت‌الله‌ غیاث‌الدین طه‌محمدی ظهر امروز در خطبه‌های نماز جمعه این هفته همدان به موضوع نهال‌کاری و منابع طبیعی اشاره و اظهار کرد: باید با کویری شدن و بیابانی شدن جنگید.

وی با اشاره به نهال کاشتن مقام معظم رهبری افزود: اگر هر کس یک نهال بکارد باعث یک اتفاق مهم بر روی زمین شده است.

امام جمعه همدان گفت: امروز به برکت انقلاب اسلامی در 900 نقطه از کشور نماز جمعه برگزار می‌شود در حالی که در قبل از انقلاب بسیار کمرنگ بود.

وی به دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول این 40 سال اشاره و اضافه کرد: بهگفته امام(ره) اگر انقلاب هیچ دستاوردی هم نداشته، همین نماز جمعه کافی بود و اگر عده‌ای دائم نق می‌زنند مسئله چیز دیگری است.

طه‌محمدی بیان کرد: از سال 61 امام جمعه بوده‌ام و و بدانید اگر نماز جمعه نبود ما در جنگ شکست می‌خوردیم.

وی با بیان اینکه نماز جمعه برای روشنگری جامعه بوده و در اسلام به آن بسیار تأکید شده است، گفت: در زمان نماز جمعه نباید بازار فعالیت کند.

امام جمعه همدان به موضوع گرانی در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: دولت و ملت وظیفه دارند که در این مسئله به شکل جدی ورود کنند و مانع قحطی شوند که این امری مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه نباید از زیر بار مالیات فرار کرد اظهار کرد: کسی که مالیات نمی‌دهند از سهم همه دزدی می‌کند در پس مالیات یک امر جامع است.

امام جمعه همدان با بیان اینکه غایب بودن در صحنه‌ها اجحاف به حقوق دیگران است تصریح کرد: خداوند به همه ما توفیق دهد که در این راستا تلاش کنیم.

وی ادامه داد: مسئولیت من در کسوت نمایندگی ولی فقیه در همدان تمام شده است و اکنون خوشحالم که این امانت سنگین بعد از 15 سال از دوش من برداشته شد و از مقام معظم رهبری بسیار سپاسگزارم.

طه‌محمدی با بیان اینکه جمعه آینده نماینده ولی فقیه جدید نماز جمعه را خواهند خواندف گفت: بنده در این مدت اندازه سر سوزنی کوتاهی نکردم و شبانه‌روز جهادی کار کرده‌ام.

وی به انتصاب آیت‌الله شعبانی به عنوان نماینده ولی فقیه استان اشاره و اضافه کرد: آقای شعبانی طلبه‌ای جوان و انقلابی است و از هر نظر شایسته هستند و باید استقبال شایسته‌ای از ایشان انجام شود.

امام جمعه همدان گفت: باید از علم و دانش آیت‌الله شعبانی بیشتر استفاده کرد و من از همدان نمی‌روم و خداحافظی نمی‌کنم در همدان هستم و هرکاری از دستم برآید برای مردم و شهر انجام می‌دهم.

وی در ادامه به مصلی شهر همدان اشاره و  تصریح کرد: حدود 30 میلیارد تومان هزینه شده و اگر ساخته شود بی‌نظیر خواهد بود و مردم برای ساخت آن باید مشارکت کنند.

امام جمعه همدان در پایان با بیان اینکه از همه مردم حلالیت می‌خواهم، خاطرنشان کرد: مومن نباید از کسی کینه به دل بگیرد و من کینه هیچ فردی را بر دل ندارم.

 

امام جمعه اسدآباد:

سید جمال‌الدین درد استبداد داخلی و استعمار خارجی را داشت/ مسئولان راه سیدجمال را ادامه دهند

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با اشاره به درس‌هایی از قرآن، اظهار کرد: گاهی با یک گران‌فروشی و کم‌کاری، عبادت یک عمرمان را به باد می‌دهیم.

وی با اشاره به بزرگداشت سیدجمال‌الدین اسدآبادی در روز ۱۸اسفند، گفت: سیدجمال‌الدین اسوه بیدارگری بوده که در این دیار چشم به جهان گشود.

امام جمعه اسدآباد به فرمایشات رهبر انقلاب و شهید مطهری در باب شخصیت فرزانه سیدجمال الدین اشاره و خاطرنشان کرد: وی دردهای اجتماعی مسلمانان را مطرح کرده و پیگیر بود و مهم‌ترین دردها را استبداد داخلی و استعمار خارجی دانست و مبارزاتی در این زمینه داشت.

وی سیدجمال الدین را برای دیار اسدآباد افتخار خواند و افزود: مردم و مسئولان استان و شهرستان باید به خود ببالند که چنین شخصیتی اهل این دیار است.

حسینی‌مجد با اشاره به سخنی از سیدجمال‌الدین اسدآبادی که ملت‌ها به علم و دولت‌هابه عدالت زنده هستند، گفت:، امروز آیا فاصله طبقاتی، حقوق‌های نجومی و چگونگی زندگی مرفهین با عدالت یکی است. یقینا نه! و باید در جامعه اسلامی مردم همرنگ باشند و مسئولان همانند مردم زندگی کنند.

وی با اشاره به زندگی ساده رهبر انقلاب، بیان کرد: امروز باید مسئولان ما همانند رهبری ساده زیست باشند و ایشان را الگوی خود قرار دهند.

امام جمعه اسدآباد راه سیدجمال‌الدین را استقلال، آزادی و عدالت‌پذیری عنوان و خاطرنشان کرد: همه باید با عمل خود نه فقط گفتار ثابت کنند که نگاهشان به بیگانه نیست و البته این موضوع را بارها مقام معظم رهبری مطرح و تأکید کرده‌اند.

 

امام جمعه نهاوند
اروپایی‌ها مانند آمریکا غیرقابل اعتماد هستند

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه نهاوند با اشاره به سالروز تشکیل بنیاد شهید گفت: علت اینکه ملت ایران در مقابل همه فتنه‌ها، جنگ‌ها و توطئه‌ها پیروز شده است فرهنگ ایثار، شهادت و روحیه شهادت‌طلبی مردم است که امام خمینی(ره) هم در این مورد می‌فرمایند:« ملتی که شهادت را سعادت می‌داند شکست نخواهد خورد».

وی افزود: وصیت شهدا عمل به فرمایشات ولایت فقیه، حل مشکلات مردم و کار برای رضای خدا است که وظیفه مسئولان عمل به وصایای شهدا است.

امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه‌ها بیان کرد: ساده‌زیستی مسئولان از جمله مسائلی است که باید مورد توجه مسئولان باشد و باید زندگی ساده داشت چون مردم وقتی ببینند مسئولان در کنار مردم هستند ناراحت نمی‌شوند.

وی افزود: امید به آینده از دیگر موارد مورد تاکید رهبر انقلاب است که باید به آینده انقلاب امید داشته باشیم چون در عرصه‌های مختلف در طول این 40 سال پیشرفت‌های زیادی کرده‌ایم و این مایه امیدواری است و امروز ایران اسلامی در منطقه حرف برای گفتن دارد.

مغیثی اظهار داشت: بیانیه گام دوم انقلاب به ما می‌گوید که در طول 40 سال گذشته کارهای بسیار بزرگی انجام شده  و آینده انقلاب نیز برای ملت ایران اسلامی امیدآفرین خواهد بود.

وی با اشاره به انتصاب رئیس جدید قوه قضائیه خاطرنشان کرد: در گام دوم انقلاب وظیفه قوه قضائیه در برخورد با مفاسد و دانه‌درشت‌ها بسیار مهم است که در حکم رهبر انقلاب نیز بر این موارد تاکید شده است.

امام جمعه نهاوند گفت: اتحادیه اروپا مثل آمریکا غیرقابل اعتماد است و الان از ایران می‌خواهند که به آنها بپیوندند و در عین حال عربستان را از لیست سیاه پولشویی حذف می‌کنند که باید در این زمینه‌ها هوشیار باشیم.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت