آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 15 اسفند 1397 ساعت 17:50   |   کد مطلب: 35405
استاندار همدان با بيان اينكه در شرايط كنونی بايد شبانه‌روزی پای كار بود گفت: مديری كه نمی‌تواند جهادی كار كند برود.

به گزارش نافع،  سید سعید شاهرخی امروز در یازدهمین جلسه شورای برنامه‌ریزی توسعه استان همدان اظهار کرد: شرایط خوبی برای توسعه استان وجود دارد و باید با وحدت و هماهنگی در مسیر توسعه استان حرکت کنیم.

وی با اشاره به ظرفیت و توانمندی‌های ملایر گفت: یکی از ویژگی‌های منحصر به فردی که در این شهرستان دارد وجود فرهنگ و تمدن این خطه و ادب و متانت مردم آن است.

استاندار همدان با بیان اینکه مشارکت مردم در امور و همدلی بین مردم و مسوولان این شهرستان مثال‌زدنی است تصریح کرد: این مردم لایق خدمت هستند و ما باید ایثارگرانه در خدمت مردم باشیم.

وی خطاب به مدیران و مسوولان افزود: در در هر مسئولیتی که هستیم باید با افتخار بگوییم خدمتگزار مردمیم و اگر غیر از این باشد باید راهمان را تغییر دهیم.

شاهرخی با اشاره به هفته منابع طبیعی این منابع را ثروت اصلی و ملی دانست و گفت: منابع طبیعی باید مورد توجه بیشتر باشد مسؤولان سازمان منابع طبیعی زمینه‌ و فرهنگسازی ایجاد کنند که مردم  حفظ منابع طبیعی را وظیفه خود دانسته و یکی از مهمترین راه‌های گسترش و حفظ منابع طبیعی  فعال کردن سمن‌های مردم‌نهاد در این حوزه است.

وی بر همکاری مردم و مسؤولان در حمایت از اقشار نیازمند جامعه تاکید کرد و افزود: قرار است یک‌هزار خانوار در این هفته از سوی مدیران و مسوولان استان مورد تفقد و سرکشی قرار گیرند و نیازهای این خانواده‌ها بررسی و همچنین برخی اقلام در قالب سبد حمایتی به آنها اهدا شود.

استاندار همدان بر اجرای مستمر «طرح سپاس» در راستای سرکشی از خانواده‌های معظم شهدا و جانبازان تاکید کرد و گفت: باید تا پایان سال این طرح ادامه داشته باشد.

وی با بیان اینکه برای رسیدن به موفقیت باید انقلابی و جهادی کار کنیم تصریح کرد: باید در حوزه آبیاری نوین و کشت‌های گلخانه‌‌ای بیشتر کار شود و با آموزش و ترویج بتوانیم کشاورزی علمی را جایگزین کشاورزی سنتی کنیم.

مدیران شبانه‌روزی کار کنند

شاهرخی با بیان اینکه ما در شرایط خاصی هستیم و اگر با روش فعلی پیش برویم نمی‌توانیم به نتیجه برسیم اضافه کرد: باید مدیران ما شبانه‌روزی کار کنند تا به اهداف برسیم زیرا این حق مردم است.

وی خطاب به مدیران استان گفت: هر کس نتوانست این طور کار کند اعلام کند، من مدیرانی جهادی را می‌خواهم، مدیران و معاونان باید کار خود را درست انجام دهند.

استاندار همدان با بیان اینکه ما در جنگ تمام‌عیار اقتصادی هستیم تأکید کرد: باید این موضوع را باور کنیم باید مانند هشت سال دفاع مقدس پیش رویم تا بتوانیم بر مشکلات فایق آییم وگرنه حفره ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه برای هر شهرستان برنامه‌‌ریزی لازم را داشتیم که چه کاری چه زمانی انجام شود افزود: در این زمینه تاکید ما انجام کار جهادی است.

شاهرخی با اشاره به اینکه تا پایان برنامه ششم توسعه باید به اهداف خود در استان برسیم گفت: یکی از اهداف ما استفاده بهینه از امکانات است.

وی با بیان اینکه هر گوشه‌‌ای از استان همدان یک ظرفیت ویژه دارد گفت: همه ظرفیت‌ها باید دیده شود تا از آن برای توسعه و پیشرفت بهره بگیریم.

اجرای یک‌هزار و 500 میلیارد تومان طرح صنعتی در ملایر

استاندار همدان اجرای یک‌هزار و 500 میلیارد تومان طرح صنعتی در ملایر را حاصل تلاش و پیگیری مسوولان به ویژه استاندار سابق دانست و افزود: ما این راه را با قدرت بیشتری ادامه می‌دهیم.

 وی با بیان اینکه اولویت ما توجه به اشتغال و معیشت مردم است اضافه کرد: این مهم اتفاق نمی‌افتد مگر اینکه از بخش صنعت و تولیدکنندگان حمایت لازم را داشته باشیم.

شاهرخی با بیان اینکه ظرفیت ما بیشتراز این حوزه است گفت: در حال حاضر شهرستان ملایر در حوزه گردشگری، کشاورزی و صنعت پتانسیل‌های بالایی دارد و باید در این حوزه از وجود سرمایه‌‌گذاران استفاده شود.

وی با تاکید بر حمایت از سرمایه‌‌گذاران به ویژه سرمایه‌گذاران خارجی و جذب سرمایه‌گذاران داخلی گفت: ما باید برای سرمایه‌گذاران فرش قرمز پهن کنیم.

استاندار همدان بیان کرد: نباید سرمایه‌گذاران ما به خاطر برخی مسائل از جمله ایجاد موانع در امور اداری از سوی مدیران و... انگیزه خود را از دست بدهند.

وی با تاکید بر مدیران استان برای رفع مشکلات واحدهای تولیدی نیز گفت: یکی از برنامه‌های ما در استانداری این است که مشکلات واحدها را از نزدیک بازدید کنیم و مدیران دستگاه‌ها نیز این رویه را داشته باشند.

شاهرخی اضافه کرد: اگر می‌خواهیم تا مشکل حل شود نباید کسی پشت در بماند، مدیران کارها را تفویض کرده و به زیر مجموعه خود دستور پیگیری مشکلات را داشته باشند تا کارها سرعت گیرد.

وی ضمن تقدیر از همکاری خوب رسانه‌های استان در انعکاس اخبار و اطلاعات و مشکلات مردم تصریح کرد: رسانه‌ها از راه‌های موثر ارتباط مردم با مسوولان هستند، از همه کسانی که صادقانه برای مردم قلم می‌زنند تقدیر و تشکر می‌کنم.

استاندار همدان از مدیران خواست تا ارتباط بهتر و بیشتر با رسانه‌ها داشته و نشست‌های خبری را با رسانه‌ها به صورت تخصصی‌تر برگزار کنند.

وی در پایان ضمن تقدیر از مسوولان و نمایندگان ملایر در مجلس شورای اسلامی در بیان مشکلات و مطالبات مردم این شهرستان خاطرنشان کرد: ما نیز به جد پیگیری این مشکلات را خواهیم داشت.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت