وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 14 اسفند 1397 ساعت 15:30   |   کد مطلب: 35394
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری همدان:
روابط عمومی‌ها برای انجام وظایف خود باید انگیزه داشته باشند
معاون امنیتی، سیاسی و اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه روابط عمومی‌ها زمانی می‌توانند به بهترین شکل انجام وظیفه کنند که انگیزه داشته باشند، گفت: روابط عمومی‌های نقش ویژه و برجسته‌ای درکشور و در استان دارند.

به گزارش نافع، مصطفی آزادبخت ظهر امروز در مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان همدان با بیان اینکه  کمیته امداد و افراد زیر مجموعه این نهاد را فرزندان امام و رهبری می‌دانیم گفت: کمیته امداد باید مستضعفین را توانمند کند و الان نه فقط کمک‌‌رسانی بلکه کار توانمندی را باید انجام دهند.

وی افزود: دستور استاندار این است که هر کدام از مدیران استان پنج خانواده نیازمند را سرکشی کنند.

معاون امنیتی ، سیاسی و اجتماعی استانداری همدان در ادامه به نقش روابط عمومی‌ها در جامعه اشاره و خاطرنشان کرد: نقش آنها مانند نقش زبان و سخن گفتن است. اگر کسی زبان نداشته باشد نمی‌تواند توانمندی‌های و اقدامات خود را به مخاطبش منتقل و بفهماند.

وی با بیان اینکه جایگاه روابط عمومی حساس و جدی است، تصریح کرد: هرچه مغز فکر می‌کند و اعضای بدن انجام می‌دهد، اگر زبان نباشد بی‌فایده است و روابط عمومی‌ها به مثابه زبان باید پشتوانه علمی داشته باشند تا بتواند حرکت کنند.

آزادبخت با بیان اشاره به اینکه روابط‌ عمومی‌ها حق را به شکل درست ارایه بدهند، افزود: روابط عمومی‌های نقش ویژه و برجسته‌ای هم در کشور و هم در استان دارند و روابط عمومی‌ها زمانی می‌توانند به بهترین شکل انجام وظیفه کنند که انگیزه داشته باشند.

وی ادامه داد: انگیزه را در افراد با تجربه و جوان می‌توان دید و کسانی که در روابط عمومی‌ها خدمت می‌کنند باید انگیزه بالایی داشته باشند.

معاون امنیتی ، سیاسی و اجتماعی استانداری همدان خطاب به مدیران روابط عمومی‌ها گفت: با رسانه‌ها ارتباط مستمر و خوبی داشته باشید. هم از نظر مادی هم از نظر معنوی باید رسانه‌ها تقویت شوند. رسانه‌های استان همدان جزو رسانه‌های خوب کشور هستند. در ارزیابی سال ۹۶ روابط عمومی استانداری همدان جایگاه سوم را کسب کرده است.
وی با بیان اینکه ما باید بر مدار قانون و برنامه حرکت کنیم، عنوان کرد: سند اطلاع‌رسانی به طور جدی باید اجرا شود. از فضای مجازی باید استفاده کنیم اما نباید فضای مجازی بر رسانه‌های ما تأثیر منفی داشته باشند. آسیب‌شناسی و حل مشکلات ساختاری روابط عمومی‌ها باید در دستور کار باشد.

روابط عمومی‌ها خوب کار نکنند بازار شایعات داغ می‌شود

در ادامه این نشست مدیرکل حوزه استانداری همدان با بیان اینکه  روابط عمومی امروز علم تبادل اطلاعات و مدیریت تبادل اطلاعات بین جامعه هدف و دستگاه‌های اجرایی است، گفت: روابط عمومی‌ها می‌توانند این تعامل و ارتباط را برقرار کنند. روابط عمومی مشکلات را از قبل بررسی و از طریق رسانه‌ها مشکلات را به افکار عمومی منتقل می‌کنند.

رضا آریایی با بیان اینکه اگر روابط عمومی‌ها نتوانند کار کنند بازار شایعات داغ می‌شود، خاطر نشان کرد: روابط عمومی ادارات باید قبل از هر مشکلی آن را به صورت علمی و دقیق به اطلاع مردم رسانده و در قالب پیام‌های کوتاه و شفاف منتقل کنند.

وی تصریح کرد: روابط عمومی‌ها باید بازخورد فعالیت‌های خود را از مردم بگیرند و همچنین بازخورد و نظرات مردم را به مدیران منعکس کنند.

آریایی ادامه داد: می‌توان روابط عمومی‌ها را به شکل سیستماتیک و علمی مدیریت کرد که باید دانش خود را در این زمینه تقویت کنید، باید از افکار عمومی استفاده کرده و با فضای مجازی و رسانه‌ها ارتباط برقرار کنید.

کمیته امداد به تعامل با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیاز دارد

در ادامه مدیر کل کمیته امداد استان همدان با بیان اینکه رسیدگی به نیازمندان یک موضوع مهم است، اظهار کرد: کمک و رسیدگی به نیازمندان و فقرا هم وظیفه حاکمیت و هم وظیفه مردم است.

پیمان ترکمانه افزود: کمیته امداد همزمان با انقلاب 40 ساله شد و رسیدگی به فقرا و توسعه کار خیر و احسان را باید مد نظر داشته باشیم.

وی با بیان اینکه تمامی دستگاه‌های اجرایی می‌توانند همزمان با کمیته می‌توانند برخی کارها را از روی دوش کمیته امداد بردارند، خاطرنشان کرد: امروز فقط کمک کردن مطرح نیست و کمیته امداد امروز به رابطه با سازمان‌ها و دستگاه‌های اجرایی نیاز دارد تا بتواند نیکوکاری در ادارات را سامان دهد.

مدیر کل کمیته امداد استان همدان ادامه داد: گاهی در فضای عمومی به جهت ملاحظات سیاسی در خصوص کمیته امداد شایعاتی مطرح می‌شود، اما این شایعات نشان‌دهنده حرکت درست ماست.

وی با بیان اینکه جشن نیکوکاری بهانه خوبی است و برای این کار تعاملات را با دستگاه‌ها انجام دادیم ،تصریح کرد: پنج شنبه و چهارشنبه در میدان امام جشن نیکوکاری داریم و از شما اصحاب رسانه درخواست دارم که در این‌باره اطلاع‌رسانی لازم را داشته باشید.

در این نشست از مدیران روابط عمومی دستگاه‌های اجرایی،نیمه دولتی و خصوصی برتر در هفت گروه  تقدیر شد.

همچنین انتخابات هیأت رئیسه شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان برگزار شد و در این انتخابات هشت نفر از آقایان و خانم‌ها به هیأت رئیسه مجمع عمومی شورای هماهنگی روابط عمومی‌های استان همدان راه یافتند.
 همچنین در پایان این مراسم کاشت نهال در پارک مردم توسط مدیران روابط عمومی استان انجام گرفت.
انتهای پیام/ح/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت