وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 14 اسفند 1397 ساعت 14:06   |   کد مطلب: 35392
معاون ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان مطرح كرد
فعالیت 105 سازمان مردم‌نهاد در حوزه جوانان
معاون ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان استان همدان از فعالیت 105 سازمان مردم‌نهاد در حوزه جوانان در همدان خبر داد و گفت: این سازمان‌ها در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، کارآفرینی، محیط زیست و ... فعال هستند.

به گزارش نافع، محرم روزبه ظهر امروز در ستاد ساماندهی امور جوانان و شورای ورزش همگانی استان اظهار کرد: در حال حاضر سازمان ورزش و جوانان استان 105 سازمان مردم‌نهاد فعال در امور ورزش و جوانان دارد.

وی با بیان اینکه 24.8 درصد از جمعیت استان را جوانان تشکیل می‌دهند افزود: در بحث اوقات فراغت جوانان سندی با مساعدت مسوولان سازمان و استان تنظیم شده که برش استانی و شهرستانی این سند تا حدی قابل قبول است.

معاون ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان در خصوص اقدامات ساماندهی امور جوانان در مباحث ازدواج، مشارکت اجتماعی و تلاش در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت گفت: براساس گزارش ثبت احوال در 9 ماهه امسال 10 هزار و 799 ازدواج در استان ثبت شده که نسب به 9 ماهه سال گذشته با 11 هزار و 933 مورد، کاهش دارد.

وی در خصوص اقدامات معاونت ساماندهی امور جوانان در سال جاری خاطرنشان کرد: مجمع خیرین در این حوزه در شهرستان نهاوند فعال شده و تاکنون جشنواره پیوند آسمانی، تشکیل کمیته ازدواج در دستگاه‌ها، حمایت از طرح‌های سمن‌ها در حوزه ازدواج و برگزاری کارگاه‌های آموزشی پیش از ازدواج برای جوانان انجام شده است.

روزبه ادامه داد: افزایش 85 درصدی تسهیلات ازدواج، حمایت از مراکز مشاوره قبل از ازدواج در شهرستان‌های همدان و ملایر و تهیه و تدوین سند ازدواج با مبنا قرار دادن سند توسعه ملی ازدواج از جمله اقدامات اداره ورزش و جوانان استان همدان در سال جاری بوده است.

وی در خصوص موضوع مشارکت اجتماعی نیز تصریح کرد: خوشبختانه در استان همدان 105 سازمان مردم‌نهاد در موضوعات فرهنگی، اجتماعی، مذهبی، کارآفرینی، محیط زیست و... فعال هستند.

معاون ساماندهی امور جوانان اداره کل ورزش و جوانان همدان بیان کرد: در حال حاضر به ازای هر 4 هزار و 137 جوان یک سازمان مردم‌نهاد وجود دارد و بیشترین سازمان‌های مردم‌نهاد در همدان و ملایر فعال هستند.

وی در خصوص اقدامات این معاونت در راستای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان گفت: برگزاری جلسه ستاد ساماندهی امور جوانان، تشکیل کمیته تخصصی اوقات فراغت، تجلیل از برترین‌های اوقات فراغت، برگزاری اروهای راهیان نور برای جوانان و برگزاری جلسات گفت‌وگوی جوانان از مهمترین برنامه‌ها برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان بوده است.

مدیرکل سازمان ورزش و جوانان استان همدان نیز با بیان اینکه محور و اساس برنامه‌های این سازمان بهره‌مندی از زیرساخت‌های استان با شعار عملی جوان‌محوری، جوانگرایی و جوان‌باوری است گفت: ستاد ساماندهی امور جوانان برای مدیریت و برنامه‌ریزی امور جوانان دو نگاه ویژه به سازمان‌های مردم‌نهاد و نگاه ویژه به بانوان را دارد.

محسن جهانشیر افزود: باید سازمان‌های مردم‌نهاد در راستای برون‌سپاری امور از بخش دولتی به خصوصی ورود کنند که نمونه عینی آن می‌تواند اجرای برنامه های فرهنگی و ورزشی باشد.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما