وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 10 اسفند 1397 ساعت 15:23   |   کد مطلب: 35330
امام جمعه همدان با بیان اینکه رسم و رسومات غلط در زندگی‌ها را بردارید، گفت: اگر قید و بندهای بی‌مورد در ازدواج و زندگی برداشته شود، مشکلات بسیاری از جامعه رخت برمی بندد.

به گزارش نافع، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های امروز نماز جمعه با تبریک فرا رسیدن میلاد سراسر نور کوثر رسول اکرم(ص) اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیری که با مداحان اهل بیت داشتند به مسأله خانواده پرداختند و تأکید کردند یکی از آسیب‌های جدی اجتماع ما کاهش روز به روز ازدواج است.

وی با اشاره به این که حضرت آقا تأکید بسیاری به ازدواج آسان داشتند، افزود: رسم و رسوم غلط در زندگی‌ها را بردارید، اگر قید و بندهای بی‌مورد در ازدواج و زندگی برداشته شود، مشکلات بسیاری از جامعه رخت بر می بندد.

امام جمعه همدان گفت: یکی از آرزوهای من داشتن یک شبکه تلویزیونی است تا شش ماه راجع مسائل خانواده با مردم صحبت می کردم.

وی ادامه داد: کسی که ازدواج نکرده همه دینش در خطر است و ازدواج دینش را حفظ می کند و باعث  شده نسل پاک، طیب و طاهری به دنیا آوردید.

طه‌محمدی به موضوع مهریه سنگین اشاه و اضافه کرد: مهریه سنگین  گناه است، جهیزیه بالا جلوگیری از زندگی عادی می کند و اگر ما کمک نکنیم که این ازدواج آسان اتفاق نیافتد جوانان به گناه می‌افتند و این گناه به گردن ماست

وی با بیان اینکه هرکس هر کاری از دستش برای برگزاری یک ازدواج ساده ساخته است، انجام دهد، گفت:  شیطان گفت من در دو حال به فرزند آدم نزدیکترم، یکی زمانی که شهوت جنسی بر او غلبه کرده و یکی هم در حال عصبانیت و غضب.

امام جمعه همدان با اشاره به تولد انسان‌های نامشروع خاطرنشان کرد: در جنگ جهانی دوم 25 میلیون انسان کشته شد، کدام انسان حلال‌زاده این کار را انجام می دهد، حجاج بن یوسف 200 هزار شیعه را کشت، کدام حلال‌زاده چنین جنایتی را انجام می‌دهد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به خدمات کمیته امداد اشاره و تصریح کرد: یکی از بهترین کارهای کمیته امداد تهیه جهیزیه برای جوانهاست.

امام جمعه همدان گفت: زمانی که مرحوم هاشمی رفسنجانی را برای ساختن سدها و پلها  سردار سازندگی می خواندند می می گفتم  اگر به جای او بودم پول یکی از این سدها را می‌آوردم خرج ازدواج جوان ها می کردم که جامعه ما این قدر به فساد کشیده نشود، ما هم باید سردار سازندگی باشیم منتها در معنویت.

طه‌محمدی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به  زیردریایی فتاح و پالایشگاه تولید نفت، خاطرنشان کرد: این زیردریایی بسیار دیدنی است ضمن اینکه دشمنان را برآشفته کرده است.

وی با بیان اینکه در روز 45 میلیون لیتر بنزین یورو 5 در پالایشگاه تولید می‌شود، گفت: اجر افرادی که در این حوزه تلاش می‌کند و نیاز به واردات را برطرف می‌کنند کمتر از شهدا و جانبازان نیست.

امام جمعه همدان همچنین به دیداربشار اسد اشاره و تصریح کرد: این دیدار پیامش این بود که جبهه مقاومت همیشه پیروز است.

در پایان طه‌محمدی از مردم خواست عید امسال را ساده و به دور از  تشریفات برگزار کنند تا همه افراد جامعه عید خوبی داشته باشند.

 

امام جمعه اسدآباد:

دشمن با تبلیغات شیرین خود می‌خواهد جام زهر را به خورد مردم بدهد

حجت‌ا‌لاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد نمازگزاران را به رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان توصیه و اظهار کرد : وفای به عهد نشانه مسلمانی ماست و عهد به انقلاب، اسلام، شهدا و امام  (ره) باید اولویت قرار گیرد.

وی با اشاره به سالروز تشکیل نهاد کمیته امداد، گفت: این نهاد توسط امام خمینی (ره) در سال ۵۷ در راستای حمایت از نیازمندان تشکیل شد که امروز با کمک خیرین و نوع‌دوستان عمر ۴۰ ساله خود را می‌گذراند و درصدی از جمعیت اسدآباد تحت پوشش این نهاد هستند.

امام جمعه اسدآباد گفت: این نهاد با اعطای وام‌های اشتغالزایی، بسیاری از افراد مددجو را از حمایت‌های خود بی‌نیاز می‌کند.

وی به روز منابع طبیعی و درختکاری، کاشت درخت و توجه به فضای سبز اشاره و تصریح کرد: چگونگی زندگی ما بستگی به آب، خاک و غذا دارد و می‌طلبد مردم در امر درختکاری سهیم باشند و هر کسی یک درخت بکارد.

حسینی‌مجد به مسئله fatf نیز اشاره و اضافه کرد: این مسئله در حال حاضر در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان است که باید هوشیارانه به این مسئله توجه شود.

وی گفت: رسانه‌های غربی برخی مسائل را شیرین و لذت‌بخش جلوه می‌دهند و تبلیغ می‌کنند که ملت باید بداند آن شبیه جام زهری است که می خواهند به خورد مردم بدهند.

امام جمعه اسدآباد ادامه داد: برخی مسئولان ما واقعا اندیشه و فکرشان پاک نیست و نگاهشان به غرب است که یا طمعی دارند و یا به دنبال منافعی هستند، البته که باید بدانند حساب آنها با مردم و رهبر انقلاب است.

حسینی مجد خاطرنشان کرد: ما از دشمن هراسی نداریم و چشم و گوشمان به رهبر انقلاب است.

 

امام جمعه نهاوند:

محور مقاومت در منطقه تاثیرگذار و قدرتمند است

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی گفت: بهترین راه دلگرم کردن مردم به نظام، خدمت به مردم و رفع مشکلات مردم است.

وی اظهار داشت:  افتخار مسؤولان باید خدمت به مردم باشد چون مردم در همه عرصه های انقلاب حضور داشته و همواره پایبند به انقلاب هستند.

امام جمعه نهاوند در بخش دیگری از خطبه‌ها به بیانیه گام دوم انقلاب اشاره و اضافه کرد: در موضوع سبک زندگی که رهبر انقلاب بر آن تاکید دارند، نقشه دشمن از هم پاشیدن بنیان خانواده است و در این راه جنگ نرم و فرهنگی را علیه مردم به راه انداخته‌اند.

وی بیان کرد: امروز خانواده‌های ما در معرض تهاجم فرهنگی دشمن بوده و همه باید سعی کنیم خانواده را سالم نگه داریم تا جامعه سالم بماند.

مغیثی گفت: دشمن طراحی گسترده‌ای را برای ضربه زدن به حیا و عفت جامعه برنامه‌ریزی کرده که باید همه احساس مسئولیت کنیم و آگاه باشیم.

وی اظهار کرد: بیانیه مهم و راهبردی مقام معظم رهبری نقشه راه و برنامه جامع آینده انقلاب بوده که باید به دقت به آن عمل و اجرایی شود.

امام جمعه نهاوند افزود: در این بیانیه تأکید شده که باید نکات ضعف را بشناسیم و آنها را برطرف کنیم و نقاط قوت را تقویت کنیم.

وی عنوان کرد: باید به آینده امیدوار بوده و با استفاده از ظرفیت‌های داخلی و نیروی انسانی کارآمد مسیر پیشرفت را طی کنیم.

مغیثی در بخش دیگری از خطبه‌ها به سفر رئیس جمهور سوریه به ایران اشاره و خاطرنشان کرد: سفر بشار اسد به تهران و دیدار با مقام معظم رهبری از جمله اتفاقات مهم این هفته بود که پیام این سفر به دشمنان این است که محور مقاومت روز به روز قدرتمندتر شده و این سفر جوابی به اجلاس ورشو بود.

وی خاطرنشان کرد: مقاومت در آینده نقش‌آفرینی و تاثیرگذاری بیشتری در منطقه خواهد داشت چون دشمنان درصدد نابودی محور مقاومت بودند ولی با سفر بشار اسد به تهران این پیام به دشمنان رسید که محور مقاومت نابودشدنی نیست.

 

امام جمعه شهر رزن:

تشخیص مصلحت نظام در یک نقطه تاریخی برای تصویب fatf ایستاده است

حجت‌الاسلام عبدالعظیم مولازاده در خطبه های امروز با اشاره به برخی رفتارهای نادرست در قبال منکرات گفت: کسی را برای گناهی سرزنش نکنید بلکه در صدد اصلاح وضعیت او بر بیاید همانطور که توصیه ائمه اطهار بر مدارا کردن با افرادی بوده که دچار مشکل هستند.

وی افزود: توصیه ائمه این است  هنگام توانمندی و قدرت باید بخشید، اگر کسی بدهکاری دارد در وضعیت اقتصادی امروز با او مدارا کنید.

امام جمعه رزن با بیان روایتی از نحوه قضاوت پیامبر تأکید کرد: در حکم دادن‌ها باید به روش مدارای پیامبر توجه شود.

وی با بیان خصائص مهم آیت‌الله مومن اضافه کرد: ایشان انسانی وارسته بود و شخصیتی پرهیزگار و متعهد به امام، انقلاب و رهبری بودند.

مولازاده گفت: سفر بشار اسد در طول هشت سال دومین سفر او به خارج از کشور سوریه بود و بشار در زیر همه فشارهای دنیا، تروریست‌ها و تکفیری‌ها ایستاد و کشورش را نجات داد.

وی ادامه داد: تثبیت سیاسی و نظامی، آغاز سفرهای خارجی، تجلیل از خدمات ایران، بازسازی سوریه و حضور بخش خصوصی ما در سوریه فرصت‌ها و پیام‌های این سفر بود.

امام جمعه رزن در خصوص تصویب لوایح چهارگانه اقدام مالی تصریح کرد: دستیار خزانه‌داری آمریکا در سنای آمریکا اعتراف مهمی دارد، اینکه اگر ایران قوانین مناسب در زمینه پولشویی و آف. ای تی. آف را انجام دهد،‌ما می‌توانیم جلوی حرکت ایران در منطقه را بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: تشخیص مصلحت نظام در یک نکته تاریخی و مهمی ایستاده که باید یک تصمیم تاریخی بگیرد.

 

 

امام جمعه شهر بهار:

پالرمو به ضرر کشور است

حجت‌الاسلام والمسلمین حبیب‌الله حاتم‌نیا گفت: پالرمو نه تنها به صلاح کشور نیست بلکه به ضرر کشور بوده و باید مراقب بود زیرا باید پاسخگوی آیندگان باشیم.

وی ادامه داد: آمریکا و هم دستانشان بدنبال منافع خود بوده و همواره با ایران اسلامی دشمنی دارند و مذاکره با آمریکا به ضرر ملت ایران است و ما باید به دنبال استقلال و آزادی ملت ایران در تمامی زمینه‌ها باشیم.

امام جمعه شهر بهار تصریح کرد: در هفته احسان و نیکوکاری باید به فقرا توجه شود و افراد توانمندتر، ناتوانان را دریابند.

وی  اضافه کرد: رسوم غلط از جمله مراسم ترحیم آنچنانی و شام و ناهار متوفی باید در سطح شهر بهار جمع شود و از وعده های گوناگون و تشریفات جلوگیری شود و در شهر ولایی و دیار آیت الله بهاری باید بدعت ها برداشته شده و خوبی‌ها جایگزین شود.

حاتم‌نیا گفت: در آستانه عید نوروز باید از تشریفات جلوگیری شود و به گونه‌ای عمل کنیم که همه مردم عید خوبی را بگیرند.

وی به دیدار رهبر انقلاب در جمع ذاکران و مداحان اشاره و خاطرنشان کرد: مداحان باید به اصل و اصول بپردازند و از خرافه‌گویی بپرهیزند.

امام جمعه شهر رزن به سفر بشار اسد به تهران نیز اشاره و بیان کرد: این سفر یک سفر تاریخی بود و بشار اسد با این سفر مشت محکمی بر دهان آمریکا و اسراییل زد و این سفر نشان داد که سوریه قهرمان عرب است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما