آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 8 اسفند 1397 ساعت 06:21   |   کد مطلب: 35305
یک تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه جوان انقلابی باید دید انقلابی داشته باشد، گفت: در دید محافظه‌کارانه مشکلات مشاهده می‌شود اما هیچگونه تلاشی برای از بردن مشکلات و تغییر وضع موجود اندیشیده نمی‌شود اما جوانان دارای دید و بصیرت انقلابی، منتظر دست غیب نمی‌شوند بلکه ایده‌ها و راهکارهای مختلف را برای تغییر وضع موجود بکار می‌گیرند.

محمد صادق شهبازی امروز در گفت‌‌وگو با نافع در خصوص بیانیه گام دوم انقلاب اظهار کرد: بیانیه گام دوم از سنخ بازخوانی تجربه گذشته و ریل‌گذاری برای  آینده انقلاب اسلامی است؛ رهبر معظم انقلاب پیش از این سه مرتبه دیگر یعنی در چهلمین روز وفات بنیانگذار جمهوری اسلامی، در سالگرد رحلت امام (ره ) و مرتبه سوم در بیستمین سالگرد انقلاب اسلامی بیانیه‌هایی مشابه این را ایراد فرمودند اما در گام دوم انقلاب علاوه بر بازخوانی مطالب گذشته راهکارهایی نیز ارائه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بیانیه گام دوم یک خط ثابت و اصولی بر اساس اصول اصلی انقلاب مطرح می‌کند، افزود: این بیانیه  چالش‌هایی را که با آن مواجه هستیم و چالش‌هایی که در آینده با آن مواجه خواهیم شد را رصد کرده و ظرفیت‌ها و خدمت‌های واقعی جامعه را بیان می‌کند.

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی گفت: در بیانیه گام دوم به تجربیاتی که در حوزه‌های مختلف از ابتدای انقلاب اسلامی و بر اساس اصول انقلاب کسب شده و توانسته موجب پیشرفت و بالندگی شود، اشاره شده است.

وی ادامه داد: مقام معظم رهبری علاوه بر تصویرسازی از آینده هفت سر فصل را ارائه داده‌اند که لازم است در این هفت سر فصل گام‌های پیموده نشده را بپیماییم.

شهبازی با تشریح وظایف افراد در جامعه برای تحقق هر سر فصل، بیان کرد: در حوزه علمی فعالیت‌های چشمگیری در راستای پیشرفت علمی در کشور انجام شده اما باید در مسیر حرکت علمی کشور به اقتضائات جامعه نیز توجه شود. در زمینه علوم انسانی باید به مسائل ملموس و مبتلا به جامعه نیز پرداخته شود.

وی افزود: در زمینه اخلاقیات همه مواردی که اخلاق و معنویات را تخریب می‌کند باید شناسایی شده و اوامر ناهی از منکر و آمر به معروف در جامعه اجرا شود.

تبعیض و بی‌عدالتی مشکل امروز جامعه

این تحلیل‌گر مسائل سیاسی با بیان اینکه در زمینه اقتصادی باید ناکارآمدی‌های اقتصادی که موجب سودجویی دشمنان داخلی و خارجی می‌شوند شناسایی شود، گفت: البته در حوزه عدالت و مبارزه با فسق و فساد فعالیت خوبی در جامعه صورت گرفته اما تبعیض یکی از مشکلات اساسی امروز جامعه است و باید با عناصر فساد و مولد بی‌عدالتی که موجب ایجاد فقر در جامعه می‌شود مبارزه کرد.

وی تصریح کرد:‌عزت ملی یکی از ارکان مهم پیشرفت  جامعه بوده که در همه حوزه‌ها باید مورد بازتاب و بازآفرینی قرار بگیرد .

شهبازی یکی از اقدامات مهم برای تحقق بند بند این بیانیه را داشتن یک نگاه همه جانبه و منطقه‌ای عنوان کرد و گفت: همه توجهات تنها  معطوف به تهران نباشد. در این نگاه همه جانبه لازم است ظرفیت‌های مناطق مختلف کشور در حوزه‌های گوناگون مورد شناسایی و بازخوانی قرار بگیرد.

 

سبک زندگی اسلامی در همه حوزه‌ها شناسایی و مورد توجه باشد

وی ادامه داد: در حوزه استقلال نیاز داریم ساز و کارهایی که سلطه دشمن را در کشور فراهم می‌کند از جمله کنوانسیون‌ها و معاهدات بین‌المللی را شناسایی کرده و با آنها مقابله کنیم. آزادی دومین شعار انقلاب اسلامی است که در حوزه‌های مختلف باید مورد مطالبه قرار بگیرد. سبک زندگی اسلامی در همه حوزه‌های اجتماعی باید شناسایی و مورد توجه قرار بگیرد.

این تحلیل‌گر سیاسی به موضوع جوانان در گام دوم اشاره و خاطرنشان کرد:  در کشور جوانان زیادی بوده‌اند که با داشتن وابستگی‌های سیاسی و حزبی مسئولیت‌های مختلفی در بخش‌های گوناگون جامعه به عهده گرفته‌اند، اما جوانان انقلابی همچون شهید مصطفی احمدی‌روشن و شهید داریوش رضایی‌نژاد بدون داشتن هیچ گونه وابستگی سیاسی، حزبی و قدرت‌طلبی باعث سازندگی  کشور شده و تاریخ ساز انقلاب اسلامی  بوده‌اند و اهداف اصلی انقلاب را پیش بردند.

وی افزود: جوانان  جامعه اسلامی باید احساس کنند که مرکز اصلی آرمان‌های حقیقی انقلاب اسلامی هستند و در هر نقطه‌ای که قرار دارند باید خود را مرکز دنیا بدانند و برای پیشبرد اهداف انقلاب تلاش کنند.

شهبازی با بیان اینکه جوان انقلابی باید دید انقلابی داشته باشد،  گفت: دید محافظه‌کارانه در برابر دید انقلابی قرار می گیرد در دید محافظه کارانه مشکلات مشاهده می‌شود اما هیچ گونه  تلاشی برای از میان بردن مشکلات و تغییر وضع موجود اندیشیده نمی‌شود اما جوانان دارای دید انقلابی، منتظر دست غیب نمی‌شوند بلکه ایده‌ها و راهکارهای مختلف را برای تغییر وضع موجود بکار می‌گیرند، خداوند در قران کریم می‌فرماید سرنوشت هیچ قومی عوض نمی‌شود مگر به دست خودشان.

انتهی پیام/ن.ا/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت