وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 5 اسفند 1397 ساعت 17:08   |   کد مطلب: 35280
سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با اشاره به اینکه نباید در حوزه ساماندهی خانه‌مسافرها سخت‌گیری بیش از حد باشد گفت: فرمانداری همدان روی ساماندهی خانه‌مسافرها تاکید دارد، البته کارتن بدست‌ها مورد تایید ما نیستند.

به گزارش نافع، حسین افشاری بعد از ظهر امروز در  ستاد تسهیلات نوروزی شهرستان همدان با اهمیت به ارتقای فرهنگ عمومی در احترام به گردشگر اظهار کرد: هرجا از گردشگر به خوبی مهمانوازی شده امنیت نیز تامین شده است.

وی با تاکید به اینکه متولیان تامین امنیت در ایام نوروز اهتمام جدی‌تری داشته باشند، در ادامه نقش رسانه‌ها در حوزه تبلیغات محیطی را بسیار کارساز دانست و گفت: همدان ظرفیت فراوانی برای جذب گردشگر دارد.

سرپرست فرمانداری شهرستان همدان استفاده از ظرفیت سازمان‌های مردم‌نهاد را در جذب گردشگر و معرفی همدان مهم دانست و گفت: ایجاد جاذبه‌های مصنوعی نظیر نصب المان‌های نوروزی نیز باید مورد توجه باشد.

وی با اشاره به برخی گلایه‌ها در نوروز 97 در حوزه درمان افزود: باید در بیمارستان‌های کشیک به طور دائم پزشک و جراح حضور داشته باشد.

افشاری با بیان اینکه نامه‌ای به رئیس دانشگاه علوم پزشکی ارسال شود تا تیم درمانی بیمارستان‌های کشیک در ایام نوروز تکمیل باشد گفت: رفتار عملی ما با وجود ابزارهای رسانه‌ای در معرض قضاوت است و باید تدابیر لازم اندیشیده شود.

وی با اشاره به اینکه امسال طرح‌های فناورانه به ستاد نوروزی شهرداری اضافه می‌شود افزود: با ورود مسافر به استان به دنبال ایجاد نشاط اجتماعی، افزایش درآمد و ایجاد شغل هستیم که باید این مهم مورد توجه باشد.

سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با بیان اینکه ظرفیت گردشگری همدان در هتل‌ها هر شب به طور مستمر در طول سال زیر 3 هزار تخت است که اگر 3 هزار و 500 نفر قصد سفر به این شهر را داشته باشند جا برای ماندن نیست گفت: حل مشکل بقیه افراد با چادر زدن، اسکان توسط آموزش و پرورش یا در اختیار قراردادن منازل خود امکان‌پذیر است.

وی با تاکید به اینکه اگر شرایط جوی فراهم نشود امکان چادر زدن نیست و خانه‌مسافرها در این مواقع مشکل را حل خواهند کرد افزود: باید خانه‌مسافرها ساماندهی شوند تا بتوانیم با اطمینان کامل از این ظرفیت استفاده کنیم.

افشاری با اشاره به اینکه نباید در حوزه ساماندهی خانه‌مسافرها سخت‌گیری بیش از حد باشد تأکید کرد: فرمانداری همدان روی ساماندهی خانه‌مسافرها تاکید دارد، البته کارتن بدست‌ها مورد تایید ما نیستند.

وی با اهمیت به ایجاد نمازخانه سیار در کنار دانشگاه پیام نور گفت: در ورودی باغ بهشت به سمت ملایر و میدان کربلا نیز نمازخانه ایجاد می‌شود.

سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با بیان اینکه کیوسک نیروی انتظامی برای گنجنامه تعریف شده که امیدوارم هرچه زودتر نصب شود خاطرنشان کرد: اطراف میدان امام(ره)  نیز کیوسک نظارت بر بازار ایجاد خواهد شد.

وی بر لزوم فعالیت بیمه‌ها در ایام تعطیلات تاکید کرد و افزود: فعالیت بانک‌ها و خودپردازها نیز باید مد نظر باشد.

افشاری گفت: ظرفیت بوم‌گردی همدان بسیار خوب است زیرا مسیرهای جدید گردشگری کمک خواهد کرد بخشی از مسافران را به آن سمت هدایت کنیم.

وی در پایان سخنانش تأکید کرد: از امروز تا 20 فروردین سال 98 مجوزی برای حفاری در شهر همدان داده نمی‌شود.

در ادامه مدیر آموزش و پرورش ناحیه یک همدان با بیان اینکه از دی‌ماه امسال مانند سال‌های گذشته جلسات خدمات سفر برگزار شده است اظهار کرد: برای اسکان مسافران نوروزی در ناحیه یک همدان سه مدرسه ویژه با امکانات مبله و تخت‌های تاشو آماده شده است.

بهمن پارسا با اشاره به اینکه این مدارس 34 تخت ویژه دارند گفت: 52 مدرسه «الف» با 534 کلاس و دو مدرسه «ب» با 24 کلاس آماده ارائه خدمات به مسافران نوروزی هستند.

وی از ارائه خدمات سفر از سوی 55 نیرو در ناحیه 2 آموزش و پرورش همدان خبر داد و افزود: سعی داریم مدارس «ج» را به مدارس «ب» تبدیل کنیم.

پارسا از تبدیل 20 مدرسه «ج» به مدرسه «ب» در آموزش و پرورش ناحیه یک همدان خبر داد و گفت: در ستاد اسکان نقشه‌های شهری و کروکی مدارس در اختیار مسافران قرار می‌گیرد.

مدیر آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان نیز با بیان اینکه به منظور خدمات‌رسانی به مسافران نوروزی در قالب طرح اسکان جلساتی از بهمن ماه امسال برگزار شده است اظهار کرد: پایگاه اسکان مسافران نوروزی آموزش و پرورش ناحیه 2 در خیابان طالقانی مستقر شده است.

محمد باب‌الحوائجی با اشاره به حضور 76 نفر عوامل اجرایی گفت: در آموزش و پرورش ناحیه 2 همدان 53 مدرسه گروه «الف» با  324 اتاق و 13 اتاق ویژه آماده پذیرش مسافران است.

وی با بیان اینکه در ایام نوروز یک مدرسه گروه «ب» با هشت اتاق فعال خواهد بود افزود: باید در مبادی ورودی شهر راهنمایانی مستقر شوند که البته نیاز به فراهم کردن زیرساخت‌هاست.

وی در پایان سخنانش بیان کرد: ستاد نوروزی از 26 اسفندماه امسال تا پایان تعطیلات نوروز سال 97 فعال است.
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما