آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 3 اسفند 1397 ساعت 14:47   |   کد مطلب: 35258
امام جمعه همدان با بیان اینکه دنیای غرب به کمک دانش توانسته اینقدر نفوذ داشته باشد، گفت: هیچ ملتی با جهل به جایی نرسیده و همه کشورهایی که قدرت‌نمایی می‌کنند به کمک علم، پژوهش و فناوری بوده است.

به گزارش نافع،‌ آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه همدان با دعوت همگان به تقوای الهی به بیان نکاتی قابل توجه از بیانیه گام دوم انقلاب پرداخت و گفت: این بیانیه به عنوان یک نقطه‌‌ای عطف در تاریخ باقی خواهد ماند.

 

وی با اشاره به سرفصل علم و پژوهش در بیانیه، افزود: علم و پژوهش یکی از وسیله‌های عزت هر کشور بوده و روی دیگر دانایی و توانایی است و دنیای غرب به کمک دانش توانسته اینقدر نفوذ داشته باشد.

 

امام جمعه همدان ادامه داد: کشورهای غربی با وجود تهی بودن اخلاق با استفاده از علم توانستند با تزریق سبک زندگی غربی به کشورهای فقیر تسلط پیدا کنند.

 
وی با اشاره به پیشرفت علم در کشور ایران، یادآور شد: نزدیک به دو دهه است که رشد علم در ایران آغاز شده و رشد 11 برابری نسبت به میانگین رشد علمی در جهان داشته و این باعث تعجب همگان شده است.

 

طه‌محمدی با بیان اینکه با وجود تحریم‌ها در برخی از رشته‌ها رتبه نخست را در جهان داریم، گفت: هیچ ملتی با جهل به جایی نرسیده و همه کشورهایی که قدرت‌نمایی می‌کنند به کمک علم، پژوهش و فناوری بوده است.

 

وی با اشاره به سخنان استاد مطهری که گفته بودند هیچ مکتب آسمانی و زمینی برای فرا گرفتن دانش به اندازه دین اسلام ما را ترغیب نکرده، افزود: امروز به برکت شهدا، انقلاب، مقام معظم رهبری و.... بالاترین پیشرفت‌ها را از لحاظ علمی داریم.

 

امام جمعه همدان به بهانه‌های دشمن در خصوص فعالیت‌های موشکی و هسته‌ای ایران اشاره و تصریح کرد: دشمنان ایران در صورتی که می‌دانند دین ما اجازه استفاده از کلاهک اتمی را نمی‌دهد باز هم درصدد این هستند که جلوی ما را بگیرند، با وجودی که اسرائیل ده‌ها کلاهک اتمی دارد و ما اگر موشک ساخته‌ایم برای دفاع از خودمان بوده است.

 

وی بیان کرد: در خصوص پیشرفت‌های علمی ایران باید بگوییم ایران اسلامی قبل از انقلاب با الان کلی فرق کرده، در زمان قبل انقلاب دانشجوهای ما به خارج از کشور برای تحصیل و تخصص می‌رفتند اما اکنون از کشورهای دیگر می‌آیند به ایران و این یعنی پیشرفت.

 

طه‌محمدی به میلاد حضرت فاطمه زهرا (س) اشاره و با بیان اینکه ایشان بانویی اهل فضیلت و علم بودند،  اضافه کرد: آن عالمان شیعه که بیش از دیگران درس خواندند و نشر معارف دین کردند در روز قیامت درجه‌هایشان خیلی بالاتر از دیگران است.

 

وی با اشاره به سخنان آیت‌الله جوادی‌آملی که گفتند ما علم غیراسلامی نداریم، گفت:ما تنبلی کردیم کافرها رفتند به آن علم‌ها دست پیدا کردند اما علم در دل کافر نمی‌تواند قرار بگیرد چون اگر در اختیار آن باشد خیانت می‌کند.

 

امام جمعه همدان افزود: ما در همدان یک نماز جمعه نداشتیم اما اکنون قریب به یک هزار نماز جمعه برپا می‌شود و شکرگزاریم که الآن نماز جمعه همدان یکی از باشکوه‌ترین نماز جمعه‌ها هست.

 

وی در ادامه به رشد حوزه‌های علمیه در استان همدان پرداخت و بیان کرد: حوزه علمیه قبل از اینکه برای آقایان واجب باشد برای خانم ها واجب بوده زیرا نقش تربیتی دارند.

 

طه‌محمدی به الگو گرفتن از زندگی حضرت فاطمه زهرا (س ) اشاره و خاطرنشان کرد: ما نباید فقط در وفات و ولادت حضرت گریه یا جشن بگیریم بلکه باید از شیوه‌های تربیتی و سبک زندگی ایشان درس فراگیریم.

 

وی ادامه داد: اگر ما دینمان که دین حق است را یافتیم و از آن پیروی می‌کنیم مدیون علما هستیم و هیچ حقی در نزد خداوند بالاتر از هدایت نیست.

 

امام جمعه همدان با اشاره به مشکلات اقتصادی در جامعه، یادآور شد: امیدواریم مسؤولان با وظایفشان آشنا شوند و جلوی این گرانی‌ها گرفته شود.

 

وی در ادامه با بیان اینکه این انقلاب نتیجه عملکرد روحانیت بوده، گفت: امام بزرگوار ما یک عمر
زجر کشید تا انقلاب به ثمر رسید و این آسان نبوده و منافقین بزدل بعد از رحلت امام(ره) منتظر بودند که نقشه‌های خود را عملیاتی کنند  و با انتخاب سیدعلی خامنه‌ای نقشه‌هایشان نافرجام ماند.

طه‌محمدی در پایان درگذشت آیت‌الله مؤمن را تسلیت گفت.

 

امام جمعه اسدآباد
تربیت نسل جدید باید با الگوگیری از بیانیه دوم انقلاب باشد

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر اسدآباد با تأکید بر رعایت تقوای الهی و توصیه به دوری از گناهان، اظهار کرد: اگر تقوا از وجود انسان بیرون رفت گناهان در وجودش پدیدارمی‌شود و در بیابان سرگردان گناهان قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به سوم اسفند سالروز عملیات خیبر در سال ۶۲ و گرامیداشت یاد و خاطره شهدای این عملیات، گفت: این روز  مزین به نام اسرا و مفقودین است و ارج می‌نهیم زحمات آزادگان و مفقودینی را که هنوز پیکرشان پیدا نشده است.

امام جمعه اسدآباد با اشاره به ولادت دخت نبی اکرم، همسر شیرخدا حضرت فاطمه (س) و تبریک به بانوان خصوصا مادران و همسران شهدا و ایثارگران، بیان کرد: این روز به نام روز زن و مادر نامگذاری شده ک ه باید قدر مادران را به خوبی بدانیم.

وی دست‌بوسی مادر را افتخار دانست و گفت: دلخوشی و کسب رضایت مادران زمینه‌های خوبی برای دنیا و آخرت دارد که می‌طلبد جوانان این مسئله را مدنظر قرار دهند.

حسینی مجد با اشاره به روز امور تربیتی، گفت: رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم انقلاب در زمینه سبک زندگی، اخلاق و معنویات موضوعاتی مهمی را اشاره کردند که باید این روحیه انقلابی، جهادی و وظیفه شناسی در نسل آینده پدیدار شود و امروز وظیفه حوزه‌های علمیه و اموزش و پرورش سنگین‌تر شده است.

وی در پایان سخنانش رحلت آیت الله مؤمن راتسلیت گفت.

 

امام جمعه شهرستان بهار:

مهم‌ترین هدف امور تربیتی انتقال ارزش‌ها به دانش‌آموزان است

حجت الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا در خطبه نماز جمعه این هفته شهر بهار به هدف تشکیل نهاد امور تربیتی در مدارس اشاره کرد و گفت: ما باید تلاش کنیم که هر یک  از دانش‌آموزان خود را به قهرمانانی تبدیل کنیم که بتوانند در مقابل شبیخون فرهنگی مقاومت کنند و این کار با توجه به امور فرهنگی و تربیتی در مدارس امکا‌ن‌پذیر است.

وی مهمترین هدف این نهاد تربیتی را انتقال ارزش‌های دینی و فرهنگی انقلاب اسلامی به دانش‌آموزان عنوان کرد و افزود: زمینه‌سازی برای نگرش‌های امور دینی در نظام آموزش و پرورش و حفظ مدارس از آسیب‌ها از دیگر اهداف این نهاد تربیتی است که باید به آن توجه کرد.

امام جمعه شهر بهار با تبریک ولادت با سعادت حضرت فاطمه زهرا (س) به صفات بارز بانوی بزرگ اسلام اشاره و خاطرنشان کرد: جهاد زنان نیکو شوهرداری و فرزندآوری است و بانوان ما باید به این مهم توجه کرده و تمام تلاش خود را این امر به کار گیرند.

وی ادامه داد: حضرت زهرا اسوه‌ای برای تمام انسانها هستند که در دامن مادری چون خدیجه پرورش یافته بودند و احادیث فراوانی در بازگویی منزلت و جایگاه این بانوی بزرگ آورده شده که باید این مطالب برای دختران ما بیان شود.

 

امام جمعه شهر گل تپه:

مردم نان برای خوردن ندارند به داد مردم برسید

حجت‌الاسلام ابراهیم موسوی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم آذربایجان اظهارداشت: مسئولان از تاریخ درس بگیرند و بدانند که اروپا قابل اعتماد نیست چرا که در مسئله برجام اروپا بدعهدی خود را ثابت کرد.

وی به وضعیت کنونی جامعه به ویژه قشر کم درآمد در مناطق محروم اشاره و اضافه کرد: مسؤولان کشور به جای جشن تولدهای آن چنانی در کاخ‌های خود به فکر مردم باشند که نانی برای خوردن ندارند.

امام جمعه بخش گل‌تپه شهرستان کبودراهنگ با انتقاد از برخی مسؤولان در خصوص مسئله قاچاق دام و گران شدن گوشت گفت: عده‌ای از مسؤولان از گرانی‌های کشور اظهار بی‌خبری می‌کنند در حالی که این مسئله باعث نگرانی مردم ما شده است.

وی ادامه داد: این که هر روز در این کشور مردم با قیمت‌های افزوده شده مواجه شوند زیبنده این ملت نیست و مسؤولان هر چه سریع‌تر برای رفع این مشکلات قدمی بردارند.

موسوی در پایان با اشاره به حادثه تروریستی زاهدان خاطرنشان کرد:دشمنان این نظام بدانند که ان‌شاء‌الله به حکم خداوند و به دستان سربازان غیور این نظام، سیلی محکمی به دشمنان خواهیم زد و انتقام سختی خواهیم گرفت.

امام جمعه نهاوند
امید به جوانان و توجه به ظرفیت‌های داخلی کلید حل مشکلات است

حجت الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی گفت: مردم با بصیرت ایران با شجاعت و حضور در صحنه جلوی دشمنان را گرفته‌اند و حضور مردم در عرصه‌های مختلف نشان می‌دهد که مردم پایبند به نظام اسلامی هستند.

وی افزود: به حمدالله در این 40 سال کارهای بسیار بزرگی انجام شده و مردم با وجود سختی ها از دین خدا حمایت کردند و خدا هم کمک می‌کند.

امام جمعه نهاوند با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب گفت: در عرصه‌های مختلف انقلاب باید به جوانان تکیه کنیم تا آینده انقلاب را بیمه کنیم.

وی افزود: مخاطب این بیانیه نسل جوان است که باید به جوانان متدین اعتماد کنیم چون امید آینده انقلاب به جوانان مومن و انقلابی است.

مغیثی در بخش دیگری از خطبه‌ها اظهار داشت: اروپایی‌ها هم قابل اعتماد نیستند همانطور که آمریکایی‌ها عهدشکن و فریبکار بودند.

وی بیان کرد: کلید حل مشکلات مردم نگاه به داخل، تکیه به جوانان و تحقق اقتصاد مقاومتی است و نباید به خارجی‌ها برای حل مشکلات امید داشته باشیم.

امام جمعه نهاوند با بیان اینکه هرجا به جوانان بومی اعتماد کردیم موفق شدیم، خاطرنشان کرد: امروز توجه به مسائل اقتصادی کشور، حمایت از تولیدات داخلی،صرفه جویی، اجرای اقتصاد مقاومتی، استفاده از کالای داخلی، توجه به درون و مبارزه با جنگ روانی دشمنان در فضای مجازی از مهم‌ترین اولویت‌های کشور است.

انتهای پیام/

 

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما