آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 1 اسفند 1397 ساعت 10:03   |   کد مطلب: 35232
رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه شفاف سازی خیال مردم را راحت می‌کند و آنان را در مبارزه با فساد یاری می‌دهد، گفت: مبارزه با فساد در گرو فراهم شدن امکان نظارت مردم بر امور اقتصادی است.

حمیدرضا حاجی‌بابایی امروز در گفت‌وگو با نافع با بیان اینکه باید فروش و درآمد نفت شفاف  و روشن باشد چرا که قانون اساسی هم همین مسأله را مورد تأکید قرار داده، اظهار کرد: همه درآمدهای دولت باید وارد خزانه‌داری کل شده و از آنجا هزینه کند.

وی افزود: در سال 95 وقتی درآمدهای دولت از محل هدفمندی یارانه‌ها را محاسبه کردیم، مبلغ  87 هزار میلیارد تومان حاصل شد در حالی که  دولت اعلام کرد که  31 هزار میلیارد تومان است بنابراین دیوان محاسبات  ورود کرد و مبلغ 36 هزار میلیارد تومان را به عنوان برآورد خود اعلام کرد.

رئیس فراکسیون ولایی مجلس با بیان اینکه در سال 96، توانستیم نمایندگان را مجاب کنیم که در درآمد دولت از محل هدفمندی‌ها  87 هزار میلیارد تومان است، تصریح کرد: اما این مبلغ برای سال 95 بود و درآمد دولت در سال 96 افزایش یافت به طوری که  102 هزار میلیارد تومان را مجلس پذیرفت و در سال 97 نیز به 110 هزار میلیارد تومان رسید.

وی با اشاره به اینکه وقتی دولت این مسأله را پذیرفت و برای نخستین بار درآمدها وارد خزانه‌داری دولت شد، تصریح کرد: این در حالی بود در حالی که تا کنون این اتفاق رخ نداده بود.

حاجی‌بابایی گفت: زمانی دولت برای پرداخت یارانه باید پشت در وزارت نفت می‌ایستاد تا 3 هزار میلیارد تومان بگیرید که بعضی اوقات وزارتخانه اعلام می‌کرد که 2 هزار میلیارد تومان بیشتر ندارد و دولت باید از محلی دیگر مابقی آن را تأمین می‌کرد.

وی خاطرنشان کرد: اما امروز همه درآمدها باید به خزانه وارد شود و از آنجا نیز محل مصرف و میزان آن مشخص و اختصاص یابد.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه شفافیت باعث می‌شود تا امکان نظارت مردم فراهم شود بیان کرد: وقتی مردم نظارت کنند فساد نیز کاهش می‌یابد و به همین دلیل از دولت می‌خواهیم که سامانه‌ای راه‌اندازی کند و حقوق‌ها را در آن قرار دهد تا مردم رصد کنند.

وی تأکید کرد: شفاف سازی خیال مردم را راحت می‌کند و آنان را در مبارزه با فساد یاری می‌دهد.
انتهای پیام/الف/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت