وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 28 بهمن 1397 ساعت 08:23   |   کد مطلب: 35193
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد
اختصاص 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به طرح‌های آبخیزداری
نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس گفت: رهبر معظم انقلاب،200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی برای طرح‌های آبخیزداری اختصاص داده‌اند که سهم همدان 160 میلیارد ریال است.

امیر خجسته امروز در گفت‌و‌گو با نافع با بیان اینکه امروز روستاها و بخش کشاورزی از کم آبی رنج می‌برند، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از اشتغال استان از مسیر کشاورزی ایجاد شده است و کم آبی هم اشتغال و هم تولید غذا را تهدید می‌کند.

وی با اشاره به اینکه برای عبور از خشکسالی و پشت سر نهادن این تهدید بزرگ باید به اجرای طرح‌های آبخیزداری روی بیاوریم، افزود: با این اقدام بخش کشاورزی که از بی‌آبی رنج می‌برد رونق می‌گیرد.

نماینده مردم همدان در مجلس با بیان اینکه هر روز که منابع آبی کاهش می‌یابد، میزان مهاجرت از روستا به شهرها نیز افزایش می‌یابد، تصریح کرد: با افزایش مهاجرت روستاییان به شهرها، روستاها از سکنه خالی و تولید غذا در کشور نیز با چالش مواجه می‌شود.

وی ادامه داد: با توجه به اهمیت موضوع مهاجرت روستایی و اجرای طرح‌های آبخیزداری برای جلوگیری از این مهم، رهبر فرزانه انقلاب 200 میلیون دلار از محل صندوق توسعه ملی به این بخش اختصاص داده است.

حجسته با اشاره به اینکه سهم استان همدان از اعتبارات بخش آبخیزداری، 160 میلیارد ریال است خاطرنشان کرد: همه نمایندگان در تلاش هستند تا این اعتبارات در سال آینده آفزایش یابد.

وی با تأکید بر اینکه رونق کشاورزی و تأمین غذا با توجه به افزایش جمیعت جهان در سال‌های آینده بسیار حائز اهمیت است، گفت: ما برای تحقق اقتصادی مقاومتی نیاز داریم حداقل میزان غذای مورد نیاز کشور را در داخل تأمین کنیم.

نماینده مردم همدان در مجلس اظهار کرد: با توسل به تکنولوژی و روش‌های نوین کشاورزی می‌توانیم به اهداف دست یابیم و در آینده نقش به مراتب مهم‌تری را ایفا کنیم.

انتهای پیام/الف/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما