آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 27 بهمن 1397 ساعت 19:53   |   کد مطلب: 35189
استاندار همدان با بیان اینکه برای جذب گردشگر باید ظرفیت‌های استان در پایتخت و استان‌های همجوار به خوبی معرفی شود گفت: اگر مدیری بد عمل کرد، او را توبیخ نمی‌کنیم بلکه با او خداحافظی می‌کنیم.

به گزارش نافع، سیدسعید شاهرخی  امروز در ستاد اجرایی خدمات سفر استان همدان با بیان اینکه یکی از محورهای توسعه استان گردشگری است اظهار کرد: قدمت دیرینه همدان، وجود یک‌هزار و 800 بنای تاریخی و طبیعی، صنایع دستی، نام و آوازه همدان در حوزه‌های مختلف، موقعیت جغرافیایی ویژه، راه‌های ارتباطی مختلف ریلی، هوایی و جاده‌ای و آب و هوای مطلوب آن باعث می‌شود مورد توجه جامعه جهانی قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه «همدان 2018» تنها به یک سال گذشته محدود نمی‌شود افزود: در برنامه‌های سه سال آینده طرح‌ها و اعتبار کافی برای حفظ نقش و جایگاه استان در حوزه گردشگری در نظر گرفته می‌شود.

دستگاه‌های اجرای منتظر دستور العمل تهران نمانند

استاندار همدان با اشاره به اینکه ستاد اجرایی باید فعال‌تر جلسات هماهنگی را برگزار کند تصریح کرد: از کمیته‌ها انتظار داشتیم جلسات را تاکنون برگزار و آمادگی لازم را کسب می‌کردند و منتظر دستورالعمل کشور هم نشوند، چرا که ما در هر حال در این حوزه وظیفه ذاتی داریم.

وی با بیان اینکه تا پایان هفته همه کمیته‌ها برنامه‌های خود را تدوین کنند ادامه داد: در هفته آینده جلسه استانی برگزار شود و کمیته‌ها گزارش خود مبنی بر کمبودها و کاستی که نیاز به هماهنگی و اقدام ویژه دارند، مطرح و برطرف شود.

شاهرخی خواهان توجه به فرهنگ گردشگرپذیری در همدان شد وخاطرنشان کرد: بر روی فرهنگ عمومی مردم برای گردشگری باید کار شود و آموزش‌های لازم به اقشار مختلف با توجه به اینکه مردم همدان در این حوزه از پیش زمینه بسیار خوبی برخوردار هستند، ارائه شود.

وی با بیان اینکه اجازه ندهیم با یک ترش‌رویی، گردشگران با خاطره تلخی از استان مواجه شوند گفت: افرادی که با مسافران برخورد دارند صمیمانه‌تر و مطلوب‌تر به منظور جذب بیشتر گردشگران رفتار کنند.

توجه جدی به سمن‌ها

استاندار همدان با اشاره به اینکه از سازمان‌های مردم‌نهاد در امور مختلف استفاده شود اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی برای سمن‌ها فرصت فعالیت فراهم کنند و مورد توجه جدی قرار گیرد.

وی با بیان اینکه جاذبه‌های بصری و مصنوعی که در شهر ایجاد می‌شود تأثیر بسیاری دارد افزود: سال گذشته در همدان شهرداری به خوبی عمل کرد و مسافران به دنبال گرفتن عکس با یک المان بودند تا خاطره خود از همدان را ثبت کنند.

شاهرخی با اشاره به اینکه خط‌کشی‌های خیابان به خوبی انجام شود تصریح کرد: در برخی از نقاط مشکلاتی وجود دارد که برای جلوگیری از حادثه باید برطرف شود.

به دنبال جریمه کردن مسافران نوروزی نباشیم

وی با بیان اینکه همدان از امن‌ترین نقاط کشور است ادامه داد: با روش‌های اخلاق‌مدارنه به دنبال روان‌سازی ترافیک و قانونمداری باشیم و کمین کردن سر راه مسافران نوروزی و جریمه کردن کنار گذاشته شود.

استاندار همدان با تأکید بر اینکه با آموزش، علائم بازدارنده و استقرار در نقاطی که پلیس مشخص باشد به تأمین سلامت رانندگی کمک شایانی می‌کند خاطرنشان کرد: برگ جریمه آخرین راهکار ما خواهد بود و همه رده‌های پلیسی اعلام کردند که به دنبال مچ‌گیری نیستند.

خانه‌مسافرها ساماندهی شوند

وی با اشاره به اینکه صحیح نیست که خانه‌مسافرها بدون مجوز فعالیت کنند گفت: پلاکاردها و با کدهای مشخصی سرویس دهند و کسی حق ندارد که کارتن به دست مسافران را به نقاطی که مشخص نیست، کجاست، ببرد.

شاهرخی با بیان اینکه برای ساماندهی این مراکز اقامتی مقررات سختگیرانه نیز وضع نکنید اظهار کرد: پلیس هم مقتدرانه با متخلفان برخورد کند چراکه این در شأن پایتخت تاریخ و تمدن ایران نیست عده‌ای کارتن به دست بگیرند و در کنار خیابان بایستند.

گزارش نارضایتی از مراکز اقامتی بین جاده‌ای قابل قبول نیست

وی با اشاره به اینکه نباید یک مورد هم گزارش نارضایتی از نماز‌خانه‌ها و سرویس بهداشتی داشته باشیم افزود: به هیچ عنوان غفلت مورد قبول نیست و اگر شرایط فراهم نیست از سرویس‌های سیار استفاده شود.

استاندار همدان با بیان اینکه البته وضعیت استان در مجموع مطلوب است تصریح کرد: اما همه نقاط نامطلوب هم باید برطرف شود و حتی یک مورد نیز وجود نداشته باشد.

گران‌فروشی و بی‌کیفیتی در ارائه خدمات به مسافران قابل قبول نیست

وی با اشاره به اینکه باید بر بازار و مراکز تفریحی و غذاخوری به خوبی نظارت شود ادامه داد: کم‌فروشی، گرانفروشی و بی‌کیفیتی در حوزه‌های مختلف به هیچ عنوان قابل قبول نیست.

شاهرخی با بیان اینکه همه مسؤول هستیم کمبودی ایجاد نشود چراکه اگر باشد غیر قابل گذشت است خاطرنشان کرد: موانع موجود در ستاد مطرح شود  تا مشکلات را حل کنیم ما نیز همه امکانات استان را به کار می‌گیریم تا مشکلی به وجود نیاید.

وی با اشاره به اینکه ستاد مدیریت بحران استان همدان به خوبی عمل کرده است گفت: در زلزله کرمانشاه، همدان نخستین استانی بود که در محل حاضر شد اما مسأله نوروز متفاوت است.

استاندار همدان با بیان اینکه هلال و احمر باید آمادگی کامل داشته باشد اظهار کرد: دانشگاه علوم پزشکی نیز وظیفه سنگینی بر عهده دارد چراکه چشم استان‌های همجوار نیز به ماست.

وی با اشاره به اینکه مراکز درمانی و مرکز اورژانس آمادگی کامل داشته باشند افزود: بیمارستان‌ها در آمادگی کامل به سر می‌برند.

شاهرخی با بیان اینکه نقاط ضعف سال گذشته در عید نوروز بررسی و برطرف شود تصریح کرد: نقاط قوت که زیاد هم داشتیم تقویت شود.

رسانه‌ها نقاط قوت استان را برجسته کنند

وی با اشاره به اینکه رسانه‌ها همواره یک یار همراه و مؤثر هستند ادامه داد: همه رسانه‌ها در ارتقای استان همدان کمک کنند، صرفاً بیان نقاط ضعف هنر نیست و باعث فراری دادن مسافران می‌شود.

استاندار همدان با بیان اینکه خوبی‌ها و نقاط قوت استان همدان برجسته شود خاطرنشان کرد: رسانه‌ها این ظرفیت‌ها را برجسته و مطرح کنند و مسافران را به استان جذب کنند.

وی با اشاره به اینکه از اعتباراتی که داریم برای کار مشترک با صدا و سیما منظور شود گفت: ظرفیت‌های استان در صدا و سیماهای سایر مراکز استان‌ها و شبکه‌های سراسری پخش شود.

شاهرخی با بیان اینکه باید همدان را سطح جهان معرفی و تبلیغ کنیم اظهار کرد: حالا تبلیغات جهانی پیشکش، اما واقعاً تبلیغات در سطح ملی انجام شود.

وی با اشاره به اینکه ورود مسافر برای همه مؤثر است افزود: البته آورده فقط در حوزه اقتصادی نیست بلکه فرهنگی و اجتماعی نیز هست و برای کل استان مثمر ثمر می‌شود.

استاندار همدان با بیان اینکه ما شمال بدون شرجی را در نهاوند داریم تصریح کرد: غار علیصدر یک پدیده طبیعی است که در دنیا نظیر ندارد و نهادینه کردن آن در پایتخت می‌تواند جمعیت مستعد گردشگری تهران را به همدان بکشاند.

وی با تأکید بر اینکه  اگر جمعیت پایتخت، استان‌های همجوار و خوزستان را مورد هدف قراردهیم آمار گردشگران افزایش می‌یابد ادامه داد: سال گذشته اثر تبلیغات در تهران توسط شرکت سیاحتی علیصدر را در نوروز دیدیم.

با مدیران ناکارآمد خداحافظی می‌کنیم

شاهرخی با بیان اینکه بین دستگاه‌های اجرایی، دستگاه برتر و بین فرمانداری ستادهای شهرستانی برتر را معرفی کنیم تا به نحو شایسته پس از تعطیلات تقدیر شوند خاطرنشان کرد: اگر کسی بد عمل کرد، او را توبیخ نمی‌کنیم بلکه با او خداحافظی می‌کنیم.

مدیران بدون اجازه از استان خارج نمی‌شوند

وی با اشاره به اینکه در تعطیلات عید هر مدیری برنامه‌ریزی کرده مدیرکل حوزه استاندار باید در جریان باشد گفت: مرخصی به موافقت استانداری نیاز دارد و برای مأموریت نیز باید ما اطلاع داشته باشیم، هیچ مدیری بدون اطلاع اداره کل حوزه استاندار از استان خارج نشود.

شاهرخی تأکید کرد: اگر مدیر پروازی نیز وجود دارد، مسأله باید تا عید برطرف شود.

وی با اشاره به اینکه برای باز بودن و فعال بودن بازار باید فرهنگسازی کرد افزود: مکان‌های تفریحی و توریستی مد نظر قرار گیرد تا همواره فعال باشند.

حاشیه‌های جلسه

اما این جلسه حاشیه‌هایی نیز داشت، بهروز کارخانه‌ای مدیرعامل جمعیت هلال‌احمر استان که دیر در جلسه حضور یافت مورد انتقاد استاندار قرار گرفت. شاهرخی در این باره گفت: هلال‌احمر باید زودتر از همه نهادها آماده شود و آخر از همه صحنه را ترک کند. او از کارخانه‌ای خواست تأخیر تکرار نشود.

در میان سخنان استاندار، وی با انتقاد از مدیرانی که با تلفن همراه خود سخن می‌گفتند، اظهار کرد: ما به دنبال این بودیم که جلوی در مانع از ورود تلفن همراه شویم اما به احترام شما این کار را نکردیم و از این به بعد در داخل جلسه با تلفن همراه خود سخن نگویید.

شاهرخی در زمانی که داشت از وضعیت خط کشی خیابان‌ها انتقاد کند، از رسانه‌ها خواست که فقط این مسأله را برجسته نکنند. او در ادامه رسانه‌ها را یاور همیشه همراه دولت برای توسعه استان دانست.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت