آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 24 بهمن 1397 ساعت 13:45   |   کد مطلب: 35148
استاندار همدان با اشاره به استعفای مدیرکل ارشاد و حاشیه‌های پیش آمده گفت: استعفای آقای درویش‌نژاد ربطی به ارشاد، کنسرت و گرو‌ه‌های موسیقی نداشته و صرفاً مشکلات شخصی او بوده است و تشکیل کمپین برای این موضوع درست نبود.

به گزارش نافع، سعید شاهرخی ظهر امروز در مراسم تکریم و معارفه معاونت سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان ضمن قدردانی از فرمانداران و اعضای ستاد دهه فجر به خاطر فعالیت‌هایشان، اظهار کرد: از  رسانه‌های استان برای پوشش کامل اخبار در دهه فجر و افتتاح پروژه‌ها نیز تشکر می‌کنم.

وی با بیان اینکه 22 بهمن امسال یک حماسه‌ به یاد ماندنی رقم خورد، افزود:  بعد از اتفاقات دی ماه سال گذشته، خروج آمریکا از برجام، فشارهای سنگین سیاسی، اقتصادی و تبلیغاتی بر کشور، برآورد آمریکایی‌ها این بود که مردم در این راهپیمایی حضور پیدا نمی‌کنند و نظام پشتوانه مردمی خود را از دست می‌دهد.

استاندار همدان گفت:‌ مردم با انقلاب، اسلام و جمهوری اسلامی پیوند ناگسستنی دارند و در شهر همدان زیر بارش سنگین برف جلوه زیبایی از عشق و علاقه مردم به نظام، رهبری و کشور صورت گرفت.

وی با اشاره به حضور معاون اول رییس جمهور و وزیر نیرو در استان همدان افزود: در یک روز 6 شهرستان رفتیم و پروژه‌های خوبی را افتتاح کردیم.

شاهرخی ادامه داد: پروژه‌های مختلف عمرانی را با حضور وزیر علوم افتتاح کردیم که ۹۰ پروژه با مشارکت بخش خصوصی بود.

وی با بیان اینکه اراده دولت و تأکیدات دولت حمایت از احزاب و منشور حقوق شهروندی است، گفت: عزم جدی دولت توجه جدی به سرمایه‌های اجتماعی است و ما باید خواست مردم را محقق کنیم.

مقام ارشد اجرایی استان با بیان اینکه در طرح تقسیم کار ملی، ۱۸ برنامه مختلف طراحی شده در استان همدان داریم که در حال پیگیری است، عنوان کرد: در استان همدان  بحث طلاق سیر نزولی دارد اما کافی نیست و خوشبختانه معتاد متجاهر نداریم و ماده ۱۶ در همدان به خوبی عمل کرده است.

وی ادامه داد: در بحث اعتیاد از میانگین کشوری و در شاخص ابتلا به اعتیاد ۵۰ درصد از میانگین کشوری بهتر هستیم.

شاهرخی با بیان اینکه در بحث حاشیه‌نشینی ستاد بازآفرینی شهری تشکیل شده، خاطرنشان کرد: : 40 میلیارد تومان کمک به دستگاه‌ها و ۱۲۰ میلیارد تومان برای بافت‌های فرسوده هزینه می‌شود و تآمین اجتماعی و کمیته امداد در مناطق حاشیه‌ای متمرکز هستند.

وی افزود: در حوزه فرهنگ و هنر سیاست نظام و دولت شفاف و روشن است و قائم به شخص نیست و تمام برنامه‌هایی که وزارت ارشاد تشریح و تبیین می‌کند باید یکسان باشد.

 

برگزاری کنسرت هیچ ربطی به هیچ شخصی ندارد

استاندار با اشاره به استعفای مدیرکل ارشاد و حاشیه های پیش آمده گفت: استعفای آقای درویش‌نژاد ربطی به ارشاد، کنسرت و گرو‌ه‌های موسیقی نداشته و صرفاً مشکلات شخصی او بوده است و تشکیل کمپین برای این موضوع درست نبود و برگزاری کنسرت‌ها در گذشته هم در همدان هم بوده و در زمان درویش نژاد هم داشتیم و برگزاری کنسرت هیچ ربطی به هیچ شخصی ندارد.

وی با بیان اینکه کشف حجاب در کنسرت غلط و یک سوءاستفاده است و باید با رعایت موازین شرعی و قانونی کنسرت  برگزار شود، تصریح کرد: در استان فضای باز سیاسی و فرهنگی وجود دارد و در چارچوب قانون و موازین شرع از این فضا حمایت می‌کنیم.

شاهرخی یکی از راه‌های جذب و حفظ سرمایه اجتماعی را حضور مردم و تقویت احزاب برای فعالیت‌های سیاسی عنوان کرد و گفت: اولین استانی هستیم که خانه احزاب را تشکیل دادیم و ایجاد وحدت، همدلی و تعامل بین جریان‌های سیاسی یک هنر در حوزه سیاسی است.

وی با اشاره به سازمان‌های مردم‌نهاد و واگذاری امور به مردم از طریق سازمان‌های مردم‌نهاد عنوان کرد: ۴۹۷ سازمان مردم نهاد در حوزه زیست‌محیطی، بهداشتی و درمانی، سلامت، آسیب‌های اجتماعی و سایر حوزه ها داریم و لازمه استفاده از ظرفیت این سازمان‌ها، پیگیری و کمک است.

استاندار همدان با بیان اینکه هیأت اندیشه ورز جوان را توانستیم برای اولین بار در استان همدان ایجاد کنیم، خاطرنشان کرد: در هر شهرستان ۸۰ الی ۱۰۰ نفر از جوانان اندیشه‌ورز جمع شدند و ارتباط منظم با فرمانداران و دستگاه‌ها دارند.

وی با اشاره به اینکه یکی از کارهای با اهمیت و اولویت‌دار توجه به حوزه زنان است، بیان کرد: حوزه زنان ظرفیت بزرگی است که باید با فکر و تدبیر این حوزه را به کار بگیریم و فعال کنیم. باید نگاه را به جامعه زنان تغییر دهیم و این یک کار فرهنگی می خواهد.

این مقام ارشد اجرایی استان در پایان با بیان اینکه آقای آزادبخت مردم و گروه‌های سیاسی را می شناسد، با متنفذین ارتباط خوبی داشته و اشراف امنیتی و اطلاعاتی به استان دارد، گفت: ارتباط تنگاتنگ با اصحاب رسانه که بازوان توانمند مدیریت استان بوده و نیروی بزرگ و تأثیرگذار در اطلاع‌رسانی هستند باید مهم تلقی شود.

 

ارتباط با اصحاب رسانه و پذیرفتن دیدگاه‌های انتقادی آنها برای من مهم است

در ادامه معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان با بیان اینکه خدا را شاکرم که توفیق خدمتگزاری به مردم همدان را دارم، بیان کرد: امیدوارم که بتوانم این سربازی را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.

مصطفی آزادبخت با بیان اینکه مردم در ۲۲ بهمن روح تازه‌ای در کشور دمیدند و به ندای رهبری که به بهترین شکل ممکن مملکت را هدایت می‌کند، لبیک گفتند، افزود: اعتقاد دارم که در نظام جمهوری اسلامی مردم اصل و اساس هستند و وجود هزاران  شهید برای ما یک پشتوانه است.

وی اضافه کرد: امیدوارم بتوانم دین خودم را به نظام ادا کنم و جوابگوی اعتماد استاندارباشم. بنده وقتی یا علی گفتم کوتاهی نمی کنم و کم نمی‌گذارم و سیاست‌های آقای استاندار که نشأت گرفته از سیاست‌های دولت است را اجرا می‌کنم.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان گفت: سیاست‌های استاندار جز اولویت‌های من است و ارتباط با احزاب و گروه‌های سیاسی، ارتباط با اصحاب رسانه و پذیرفتن دیدگاه‌های انتقادی آنها برای من مهم است.

همچنین الماسی سرپرست مسیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری همدان در این آیین عنوان کرد:  نوع نگاه در مسؤولیت‌ها مهم است و باید با اخلاق‌مداری، متعهد و عمل‌گرانه باشد.

وی با بیان اینکه مهم کیفیت و ارزش کار است و طولانی بودن مسؤولیت مهم نیست، خاطرنشان کرد: خلاء بزرگ در حوزه حکومت‌داری، تعهد است و باید تعهد اخلاقی، قانونی و مسؤولیت‌پذیری داشته باشیم.

انتهای پیام/ح/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت