وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 20 بهمن 1397 ساعت 10:07   |   کد مطلب: 35078
مشاور حقوقی و پارلمانی وزیر دفاع با بیان اینکه آمریکا لحظه‌ای از توطئه‌آفرینی علیه ایران دست نمی‌کشد گفت: اصالت انقلاب در گرو حفظ ارزش‌های اسلامی است.

به گزارش نافع، سردار حمید عسگریشب گذشته در مراسم دهه فجر فاطمی در مجتمع فرهنگی امام علی(ع) با بیان اینکه مبنای نهضت حضرت امام  خمینی(ره) تقوا بود اظهار کرد‌: امام راحل ذوب در اسلام بود و استحکام شخصیت خود را در اسلام یافته بود.

وی با بیان اینکه «جمهوری اسلامی نه یک کلمه کمتر و نه یک کلمه بیشتر» برای نظام ما راهگشا بود افزود: امام از افرادی که دل در گرو غرب داشتند، بیزاری می‌جستند و همواره توصیه می‌کردند که اجازه حضور چنین افرادی را ندهیم.

اصالت انقلاب در گرو حفظ ارزش‌های اسلامی است

مشاور حقوقی و پارلمانی وزیر دفاع با اشاره به اینکه اصالت انقلاب اسلامی در حفظ ارزش‌های اسلامی است تصریح کرد: اگر همدانی‌ها موفق شدند که ستون زرهی شاه را متوقف کنند، حماسه 30 مهر را با فداکاری و شهادت خلق کنند و اگر 8 هزار شهید، 30 هزار جانباز و یک‌هزار آزاده تقدیم انقلاب کردند به خاطر اعتقاد به ارزش‌های اسلامی و انقلاب بوده است.

وی با بیان اینکه امام می‌فرمایند که «حفظ پیروزی از اصل پیروزی مهم‌تر است» ادامه داد‌: برخی ادعا می‌کنند انقلابی بودن ظرف یک یا دو سال باید تمام شود، مشخص است که اینها درک درستی از شرایط ندارد زیرا وقتی همیشه توطئه‌ها در جریان است انقلابی‌گری نیز باید وجود داشته باشد.

عسگری با اشاره به اینکه در کشور خانواده‌های دارای چند شهید داریم که وقتی به سیره آنها نگاه می‌کنیم حیرت‌زده می‌شویم تأکید کرد: باید ادامه‌دهنده راه شهدا باشیم.

وی با بیان اینکه با مطالعه خاطرات عوامل آمریکایی می‌بینیم که چه توطئه‌های علیه ایران رقم می‌خورد گفت: آمریکا در زمان پیروزی انقلاب از عوامل خودش می‌خواهد که کودتا کنند اما این توطئه با هوشیاری امام(ره) و مردم خنثی می‌شود.

ایران به دنبال احقاق حقوق از دست رفته خود از مراجع بین‌المللی است

مشاور حقوقی و پارلمانی وزیر دفاع با اشاره به اینکه آمریکا قراردادهای نظامی خود را یکطرفه فسخ می‌کند تا ضرر آن متوجه ایران شود افزود: ‌امروز همچنان این پرونده‌ها در جریان است، ایران به دنبال احقاق حقوق از دست رفته خود از مراجع بین‌المللی است.

وی با بیان اینکه ملت ایران وقتی می‌خواستند که محرومیت‌زدایی را آغاز کنند دشمن توطئه‌ها را آغاز کرد تصریح کرد:‌ در همان روزهای آغازین انقلاب دشمن تلاش می‌کرد که جای جای ایران را ناامن کند و وقتی از این راه موفقیتی کسب نکرده بودند جنگ تحمیلی را آغاز کرد.

عسگری با اشاره به اینکه امریکا 35 کشور را هماهنگ کرد و هر کدام به عراق تجهیزات دادند ادامه داد: از هشت کشور اسیر گرفتیم و همین مسأله نشان می‌دهد که آنها با انقلاب در ایران چه منافعی را از دست داده بودند.

بنی‌صدر اعتقادی به نیروهای مردمی نداشت

وی خاطرنشان کرد:‌ وقتی بنی‌صدر به همدان آمد گزارشی از وضعیت را به او دادم اما آنقدر اهل تساهل و تسامح بود که اهمیتی به حضور نیروهای مردمی نمی‌داد.

مشاور حقوقی و پارلمانی وزیر دفاع گفت: در آن زمان با اصرار زیاد یک اسلحه از بنی‌صدر گرفتیم اما به سختی مهمات به ما تعلق می‌گرفت و با دشواری امر دفاع انجام می‌شد.

وی با بیان اینکه آمریکا مستقیم در خلیج فارس ورود کرد اظهار کرد: ‌همه این‌ موارد با شکست مواجه شد، دشمن با استفاده از عوامل داخلی خود در برهه‌های مختلفی چون 78 و 88 مشکلاتی را ایجاد کرد که البته با تدبیر رهبری و همراهی مردم با شکست مواجه شد.

همدان پایگاه مبارزه با منافقین بود

عسگری با اشاره به هشدار مقام معظم رهبری در خصوص برنامه دشمن در سال 98 گفت: آمریکا هیچ گاه دست از دشمنی با ایران برنمی‌دارد.

وی در ادامه به نقش همدان در پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و گفت:‌ همدان پایگاه مبارزه با منافقین بود و عملیات بسیاری علیه آنها انجام شد.

معاون اسبق سیاسی امنیتی استانداری همدان با بیان اینکه استان همدان شهدایی دارد که با بزرگان قابل مقایسه هستند تصریح کرد:‌ همدان نقش‌آفرینی بزرگی در پیروزی در دفاع مقدس داشت.

وی ادامه داد: پیش از پیروزی انقلاب اسلامی نه روستاهای دور، بلکه همین روستاهای نزدیک از حداقل امکانات نیز محروم بودند اما شاهد ادعای شاه برای تسخیر دروازه‌های تمدن بودیم.

عسگری با بیان اینکه اما امروز از صفر تا 100 تجهیزات دفاعی را در داخل کشور تولید می‌کنیم خاطرنشان کرد: ما امروز پشت دیوارهای رژیم صهیونیستی حضور داریم، حزب‌الله به عنوان بازوی جمهوری اسلامی یک ارتفاع بسیار مهم که بر لبنان کاملاً احاطه داشت و در دست اسرائیل بود را فتح کرده است.

وی با بیان اینکه شهیدحججی‌ها و شهید احمدی‌روشن‌ها رویش‌های انقلاب هستند اظهار کرد:‌ افراد بسیاری حاضرند برای دفاع از انقلاب اسلامی و مکتب فاطمی جان خود را فدا کنند که اینها هم رویش‌های انقلابند.

عسگری با اشاره به اینکه 22 بهمن پرشوری را برگزار می‌کنیم در ادامه سخنانش با تقدیر از مسؤولان کارآمد و لزوم مقابله با مسؤولان ناکارآمد افزود: زمان آن فرا رسیده که مسؤولان پاسخ مردم را بدهند، ادبیات خود را اصلاح کنند و مردم را نگران نکنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما