وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 10:06   |   کد مطلب: 35037
سفر روز گذشته معاون اول رئیس جمهور و هیأت 80 نفر همراه به همدان حواشی جالبی داشت که می‌توان به نصب بنرهای عجیب در سطح شهر تا دست رد جناب وزیر به غذای شاندیز اشاره کرد.

به گزارش نافع، روز گذشته به مناسبت 40 سالگی انقلاب، معاون اول رئیس جمهور، وزیر نیرو، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب کشور به همراه برخی مدیران ارشد کشوری برای افتتاح و یا بهره‌برداری از پروژه‌هایی چون کارخانه فروسیلیس ملایر، گندله‌سازی اسدآباد، نیروگاه خورشیدی، سد گرین، سد خرمرود،‌ پروژه‌های آبرسانی روستایی و...میهمان استان همدان بودند.

اما حضور این میهمانان حواشی بد و خوبی با خود داشت.

سطح شهر همدان و شهرستان‌ها پر بود از بنرهای عجیب و غریب در استقبال از معاون اول رئیس‌جمهور که البته بیش از آن که به میهمانان و معاون رئیس‌جمهور بپردازد، حاوی عکس‌های بزرگ مدیران استان بود، تا جایی که گویی برای هر مدیر یک بنر نصب شده بود. نصب چنین بنرهایی از سوی مدیران استان با وجود شرایط اقتصادی حاکم در کشور بیشتر شبیه یک شوی تبلیغاتی بود.

در این سفر یک روزه خبرنگاران  و عکاسان طبق همیشه آماده‌باش بودند خصوصاً خبرنگاران شهرستانی که به اذعان یکی از خبرنگاران نهاوند از صبح زود در ارتفاعات گرین با سرمای سوزناک آن منطقه برای حضور وزیر نیرو حاضر شدند اما وزیر با تأخیر دو ساعته آمد!

نکته جالب دیگر اینکه در سفر روز گذشته اسحاق جهانگیری و وزیر نیرو  برای افتتاح پروژه‌ها با هلی‌کوپتر به شهرستان‌ها می‌‌رفتند و خبرنگاران با مینی‌بوس و هر طور هم که حساب کنیم مینی‌بوس به هلی کوپتر نمی‌رسد و این را باید از برنامه‌ریزان استان جویا شد از این رو بسیاری از پروژه‌ها بدون حضور خبرنگاران همراه با تیم استانداری افتتاح شد.

این سفر با حضور کمتر از نیم ساعت جهانگیری در شهر بهار و  اسدآباد و سکوت معاون اول در زمان افتتاح پروژه‌ها همراه بود.

از حواشی جالب دیگر فوبیای دولتی‌ها از عکاسان و خبرنگاران بود که از ورود خبرنگاران و عکاسان جلوگیری کرده و عکاسان از پشت شیشه و بعد از رونمایی از پردیس موفق به عکاسی شدند.

افتتاح از شرکت داروسازی هگمتان دارو که قبل از حضور جهانگیری مورد بهره‌برداری قرار گرفته بود و با این آمدن و رفتن‌ها آب از آب هم تکان نخورد و  نه مردم  جهانگیری را دیدند نه او مردم را!

شنیده‌ها حاکی است که جناب اسحاق جهانگیری با یک تیم 80 نفره به همدان سفر کرده بود...حال آوردن این تیم با این تعداد به چه منظوری بوده الله‌واعلم!

 

 

اما سفر مدیران کلان کشوری یک حاشیه جالب و قابل تأمل نیز داشت.

برای وزیر نیرو، در رستوران شاندیز که دارای غذاهایی با منوی قیمت بالا است تدارک نهار دیده شده بود ولی وزیر محترم متواضعانه با توجه به وضعیت معیشتی مردم در این شرایط در این رستوران حضور پیدا نکرد و در منزل یکی از اهالی محل جهت اقامه نماز حضور یافت و سپس با صرف چای و پذیرایی مختصر و بدرقه گرم مردم جهت ادامه مأموریت به استانداری همدان رفت و همین مردمی بودن جناب وزیر و حضور ایشان در خانه یکی از اهالی آن منطقه باعث خوشحالی مردم محل و ثبت یک خاطره خوش شد، و تلخی حاشیه‌های دیگر این سفر را اندکی کم‌رنگ کرد.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت