آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : چهارشنبه 17 بهمن 1397 ساعت 07:08   |   کد مطلب: 35029
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان:
احداث 277 واحد صنایع تولیدی در همدان در طی 4 دهه
رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان گفت: طی 40 سال گذشته در همدان 277 واحد صنایع تبدیلی احداث شده است.

منصور رضوانی‌جلال امروز در گفت‌و‌گو با نافع اظهار کرد: وجود مخاطرات طبیعی و ریسک بالای تولیدات کشاورزی از یک سو  و تثبیت تولید، تنظیم بازار و افزایش ارزش افزوده از سوی دیگر، پشتیبانی از تولیدات کشاورزی از مرحله تولید تا بازار فروش را ضروری کرده است.

وی افزود: ضروری است با ایجاد و توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی، توسعه صادرات، گسترش صنعت بیمه محصولات کشاورزی، اعمال قیمت‌های تضمینی و توافقی، رونق بازار بورس محصولات کشاورزی، اعطاء تسهیلات بانکی ارزان قیمت و استمهال تسهیلات هنگام مواجه با بلایای طبیعی از تولیدات کشاورزی حمایت و پشتیبانی انجام شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان تصریح کرد: در 40 سال گذشته 277 واحد صنایع تبدیلی با ظرفیت جذب یک میلیون و 400 هزار تن و فرآوری 1 میلیون و 100 هزار تن محصول انجام شده است.

وی ادامه داد: 50 سردخانه نگهداری محصولات کشاروزی با ظرفت 160 هزار تن ایجاد شده و 48 سردخانه با ظرفتی 130 هزار تن نیز در دست احداث است.

رضوانی‌جلال با بیان اینکه صندوق حمایت از توسعه سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در استان تشکیل شده، خاطرنشان کرد: این صندوق دارای 119 عضو و 197 میلیارد ریال سرمایه مشغول به فعالیت است.

وی با بیان اینکه در 40 سال گذشته 106 کلینیک، داروخانه، آزمایشگاه و مزاکز خدمات بهداشتی- دامپزشکی ایجاد شده، گفت: در حال حاضر 33 مرکز جهاد کشاورزی و 48 شرکت خدمات فنی و مهندسی و مشاوره‌ای در سطح مراکز دهستان‌ها ایجاد شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان همدان توسعه صنعت بیمه، ارائه خدمات بیمه‌ای به بهره‌برداران و خرید تضمینی 628 هزار تن گندم را از دیگر اقدامات انجام شده در راستای پشتیبانی و حمایت از کشاورزی عنوان کرد.

وی اظهار کرد: بیش از 290 هزار تن به ارزش 300 میلیون دلار انواع محصولات کشاورزی و فرآوری شده در سال 96 از استان صادر شده است.

رضوانی‌جلال خاطرنشان کرد: از سال 92 تا پایان آبان ماه 1397 بالغ بر یک میلیون و 400 هزار تن انواع محصولات کشاورزی به کشورهای دیگر صادر شده است.

انتهای پیام/الف/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت