آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 16 بهمن 1397 ساعت 09:56   |   کد مطلب: 35008
نماینده وزیر اقتصاد و دارایی در استان همدان:
پیش‌بینی ایجاد 1554 شغل با سرمایه‌گذاری خارجی در استان
نماینده وزیر اقتصاد و دارایی در استان همدان گفت: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ، 12 طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 116 میلیون دلار و با پیش‌بینی اشتغال یک هزار و 554 نفر مورد تصویب قرار گرفته است.

سیدناصر محمودی امروز در گفت‌و‌گو با نافع با بیان اینکه 80 درصد فعالیت سازمان اقتصاد و دارایی در استان برون سازمانی است که در موفقیت سایر دستگاه‌های اجرایی بسیار تأثیرگذار است، اظهار کرد: در دولت‌های یازدهم و دوازدهم ، 12 طرح سرمایه‌گذاری به ارزش 116 میلیون دلار و با پیش‌بینی اشتغال یک هزار و 554  نفر مورد تصویب قرار گرفته است.

وی افزود: تا کنون از این مبلغ 66 میلیون دلار جذب و مابقی در دست پیگیری است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان تصریح کرد: با توجه به توانمندی و ظرفیت‌های خوب استان همدان در زمینه انرژی‌های تجدیدپذیر، در حال حاضر 9 نیروگاه خورشیدی با مشارکت سرمایه‌گذاران کشورهای آلمان، ایرلند، کره و هلند در استان همدان به بهره‌برداری رسیده است.

وی برگزاری همایش‌های مختلف سرمایه‌گذاری، همایش و نمایشگاه اقتصاد و سرمایه (بستا)، ملاقات با سفرای کشورهای اندونزی، جمهوری چک و اتریش همچنین حضور فعال در اجلاس جهانی گردشگری را از دیگر اقدامات این اداره کل در حوزه توسعه اقتصاد استان دانست.

محمودی با بیان اینکه  اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان به عنوان تنها دستگاه مؤثر اقتصادی استان بوده که توانسته با اعضای اجلاس جهانی گردشگری نشست اقتصادی برگزار کند، ادامه داد: ماحصل این نشست تخصصی، حضور کاتبرت نوبه، فعال حوزه گردشگری از کشور آفریقای جنوبی در این اداره کل و بازدید ایشان از هتل پنج ستاره شادی بود.

وی در در ادامه با بیان اینکه  برای جذب اسناد خزانه تا پایان اسفند ماه سال‌ جاری فرصت هست، گفت: علی رغم نشست‌های متعدد با مدیران و دستگاه‌های مربوطه نتوانستیم تاکنون بهره‌برداری لازم را از این فرصت پیش آمده داشته باشیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان اظهار کرد: این یک فرصت برای استان همدان محصوب می‌شود و باید از این اعتبارات برای توسعه استان سود برد.

وی خاطرنشان کرد: برای استفاده از این اوراق با همه دستگاه‌های دولتی استان مکاتبه لازم، تشریح رودررو و تبلیغات مناسب انجام شده است اما شاهد استقبال خوبی از این موضوع در استان نبودیم.
انتهای پیام/الف/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت