آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 14 بهمن 1397 ساعت 13:30   |   کد مطلب: 34977
نماینده سابق مردم در مجلس با اشاره به فتنه سال 98 که چهار پایه دارد، گفت: پایه اول این است که مردم را جلوی نظام بیاورند، دوم اینکه نظام را ناکارآمد جلوه دهند، سوم اینکه نافرمانی مدنی ایجاد کنند و مردم را به کف خیابان بیاورند و چهارم اینکه آشوب و ناامنی ایجاد کنند و پای نظام بگذارند.

به گزارش نافع، علیرضا زاکانی پیش از ظهر امروز  در جمع بسیجیان استان همدان با بیان اینکه در سال ۵۷ انقلاب کردیم و در سال ۵۸ با فتح لانه جاسوسی انقلاب دوم را انجام دادیم، اظهار کرد: الان ما به یک انقلاب سوم نیاز داریم تا یک تحول و نوسازی در جامعه صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه اگر این انقلاب صورت نگیرد ما به اهداف نمی‌رسیم، افزود: ما از نظر سیاسی استقلال داریم، اما این استقلال از نظر فرهنگی حاصل نشده و سال گذشته رهبر ما فرمودند: « انقلاب ما در مرحله دوم خودش متوقف شده و ما نتوانستیم تمدن اسلامی را بوجود بیاوریم» پس ما برای ساخت جامعه به یک تحول جدی نیاز داریم.

* ایجاد تمدن اسلامی نیاز به الگوی بومی و اسلامی دارد

نماینده سابق مردم تهران در مجلس بیان کرد: انقلاب اسلامی با نظام سلطه در حال مقابله است و ما برای ایجاد تمدن نیاز به الگوی بومی و اسلامی داریم و باید در دولت اسلامی توسعه فقه اجتماعی، نظام سازی و استخراج قوانین از متن دین  مورد توجه قرار بگیرد.

وی با اشاره به اینکه متاسفانه این مهم مود توجه نبوده و باعث عدم  پیشرفت کشور شده است، تصریح کرد: اگر این مسیر ادامه پیدا می‌کرد ارزش والای مردم باید به مردم سالاری دینی منجر می‌شد، اما  کار ابتر ماند و مردم سالاری دینی به طور کامل محقق نشد.

زاکانی افزود: اگر اقتصاد ما امروز ضربه‌پذیر است به این دلیل است که اقتصاد مقاومتی در کشور نیست و یا به طور کامل‌تر اقتصاد مردمی نیست؛ مانند زمان دفاع مقدس نیست

وی با بیان اینکه اگر مردم را از موضوع دفاع مقدس کنار بگذاریم واقعا مسیر دفاع مقدس تغییر می‌کرد، ادامه داد : اگر ما بتوانیم سبک زندگی مردم را تغییر دهیم  می‌توانیم تمدن اسلامی را پایه‌گذاری کنیم.

 

* آفت جامعه امروز قدرت، ثروت و توجه به بیگانه است

نماینده سابق تهران در مجلس با اشاره به سخن امام خمینی (ره) که ما خادم ملت هستیم و رهبر معظم انقلاب فرمودند ما نوکر ملت هستیم،  گفت: با این تفاسیر جایی برای آقایی کردن مسؤولان باقی نمی‌ماند، اگر مفهوم مسؤول در جامعه درست شناخته شود ما وارد مسیر تمدن اسلامی می‌شویم.

وی بزرگترین آفت امروز جامعه را  مثلث پرستش قدرت، پرستش ثروت نامشروع  و پرستش بیگانه عنوان و اظهار کرد: هر کدام از موارد بالا مشکلاتی جون بی‌توجهی به مردم، فساد و نفوذ را به همراه دارد و تنها راه حل موضوع این است که مردم پای کار بیایند.

 

* مکتب امام موافق، مخالف، دشمن و رقیب دارد

زاکانی ادامه داد: ما همه چیزمان بر مبنای مکتب امام است پس طبیعتا این مکتب موافق،  مخالف، دشمن و رقیب دارد که سه گروه اول تکلیفشان مشخص است و در این میان مشکل ما با رقبای این مکتب است که آنها بعضی ویژگی‌ها مانند سنت‌های الهی، جامعیت دین، تبعیت از ولایت مطلقه فقیه، توجه به مردم‌سالاری دینی و زمینه‌ساز بودن انقلاب اسلامی را قبول ندارند و ما امروز این ویژگی‌ها را در مسؤولان نمی‌ینیم.

وی با بیان اینکه اگر ما به فرامین اسلام عمل کنیم به پیروزی می‌رسیم و اگر به آن عمل نکنیم شکست می‌خوریم یک قاعده است، گفت: امروز برخی مسؤولان به این قاعده اعتقاد ندارند.

این فعال سیاسی با اشاره به اینکه کشور ما سه مزیت نسبی‌، ویژه و انحصاری نسبت به سایر کشورها دارد، تصریح کرد:  متاسفانه مسؤولان ما فقط به مزیت‌های ویژه تکیه دارند و نسبت به مزیت‌های انحصاری بی‌توجه هستند، همین مزیت‌های انحصاری بود که در دفاع مقدس باعث پیروزی ما شد، مزیت‌هایی مانند عنایت پروردگار و کمک اهل بیت، بهره‌مندی از اسلام ناب، قدرت و ظرفیت ولایت مطلقه فقیه، فرهنگ غنی ایران اسلامی.

وی یادآور شد: دشمنان مکتب امام به دنبال کم رنگ کردن و بی‌ارزش نشان دادن خدمات نظام هستند و از طرفی دیگر مشکلات را پررنگ جلوه می‌دهند تا ناتوانی نظام را نشان دهند که در این میان وظیفه ما این است که این خدمات را برای مردم تبیین کنیم و در بعضی موارد برای مردم روشنگری کنیم.

* انقلابیون هوشیار باشند

زاکانی با تأکید بر اینکه باید انقلابیون هوشیار باشند، تصریح کرد:  اکنون زندگی فردی فرع ماجراست و اصل ماجرا این است که ما در صحنه باشیم و از نظام جمهوری اسلامی دفاع کنیم.

وی با بیان اینکه باید وضع موجود را تغییر بدهیم و اصلاح کنیم، گفت: ما توانمندی‌هایی داریم که اگر آنها را به کار بگیریم موفق خواهیم بود و هرکس بگوید این وضع موجود نیاز به تغییر ندارد دشمن است یا غافل.

 

مردم برای ایجاد تحول باید پای کار باشند

نمانیده سابق تهران در مجلس ادامه داد: وجود رهبر برای اداره جامعه لازم است اما کافی نیست زیرا اگر کافی بود اما حسن(ع) و سایر ائمه شهید نمی‌شدند، قطعا مردم هم باید پای کار بیایند و خودشان تحول را ایجاد کنند.

وی با بیان اینکه وحدت بین نیرو های انقلابی لازم است اما کافی نیست،  خاطرنشان کرد: خدمت به مردم لازم است، اما کافی نیست، جبهه حق باید هم داستان بشود و این هم داستانی به کف هرم اجتماع برسد و باید محل اتکا مردم باشند.

زاکانی با اشاره به موضوع فتنه تصریح کرد: فتنه آینده چهار پایه دارد، اول اینکه مردم را جلوی نظام بیاورند، دوم  اینکه نظام را ناکارآمد جلوه دهند، سوم اینکه نافرمانی مدنی ایجاد کنند و  مردم را به کف خیابان بیاورند و چهارم اینکه آشوب و ناامنی ایجاد کنند و پای نظام بگذارند.

وی با تأکید بر اینکه تنها راه مقابله با فتنه 98 بیداری مردم است، خاطرنشان کرد: از  راه‌های بیداری مردم، ارتباط مخلصانه و مستمر با مردم ، روشنگری مردم و خدمت به آنها و در نهایت پیشرفت‌خواهی کشور است.

انتهای پیام/چ/10

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت