وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 13 بهمن 1397 ساعت 13:10   |   کد مطلب: 34954
امام جمعه شهرستان ملایر با بیان اینکه انقلاب ایران متعلق به مردم است، گفت: مردم با حضور در انتخابات رئیس‌جمهور، نماینده‌‌های مجلس و شوراها را انتخاب می‌کنند، یعنی اینکه مردم در کشور همه‌کاره هستند.

به گزارش نافع، حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمدباقر برقراری صبح امروز در آیین نواخته شدن زنگ انقلاب در  دبیرستان دخترانه  « حاج حسن فرهادی فر» ملایر با اشاره به نقش بانوان در پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: بانوان با عفاف، حجاب و با تربیت فرزندان در مکتب اسلام نقش بسزایی در پیروزی انقلاب اسلامی داشتند.

وی به مهم‌ترین اهداف انقلاب اشاره و بیان کرد: ملت ما با ایستادگی در برابر طاغوت برای عدم وابستگی به دولت‌های شرق و غرب و در راستای استقلال و آزادی انقلاب کردند.

 

امام جمعه ملایر بیرون راندن نااهلان و نامحرمان از کشور را یکی از دستاوردهای انقلاب دانست و تصریح کرد: هدف از انقلاب این بود که در رأس کشور فردی باشد اهل خدا که از فساد به دور باشد.

وی افزود: فساد مالی،اخلاقی، اقتصادی و سیاسی دربار شاهنشاهی پهلوی را فرا گرفته بود و پس از انقلاب با روی کار آمدن ولی‌فقیه در رأس کشور دشمنان حتی نتوانسته‌اند یک لکه خاکستری در زندگی رهبران ایران پیدا کنند.

برقراری به اعترافات افراد ضدانقلاب درباره مقام معظم رهبری اشاره و تصریح کرد: افرادی که از انقلاب جدا شده و به ضدانقلاب در خارج از کشور پیوسته‌اند اعتراف کرده‌اند که رهبر انقلاب اسلامی ایران حتی یک نقطه سیاه در پرونده خود ندارد و با صلابت حافظ دین و کشور است.

وی به فسادهای گسترده مالی دربار شاهنشاهی اشاره کرد و گفت: به اذعان حسین فردوست هزاران پرونده فساد مالی در دربار شاه وجود داشته است و شاه با میلیون‌ها دلار پول و چمدان‌های سکه و طلا که از سرمایه‌های این کشور بود از ایران فرار کرد.

امام‌جمعه ملایر  اضافه کرد: انقلاب ایران متعلق به مردم است نباید آن را حکومت آخوندی نامید چرا که اختیارات کشور به مردم واگذار شده است.

وی افزود: مردم با حضور در انتخابات رئیس‌جمهور، نماینده‌‌های مجلس و شوراها را انتخاب می‌کنند، یعنی اینکه مردم در کشور همه‌کاره هستند.

برقراری به پیشرفت‌های انقلاب اشاره و اضافه کرد: گسترش سواد، افزایش تعداد دانش‌آموزان، تولید علم  و بسیاری مواد دیگر تنها گوشه‌ای از خدمات نظام در بخش آموزش ‌و پرورش است.

مردم‌سالاری یکی از دستاوردهای مهم انقلاب است

 باب‌الله فتحی در ادامه با بیان اینکه دهه فجر را فرصت مغتنمی برای یادآوری مهم‌ترین اهداف انقلاب دانست و اظهار کرد: این ایام بهترین فرصت برای گرامی داشت امام راحل و شهدایی است که برای انقلاب جان خود را فدا کردند.

وی افزود: در ایام دهه فجر می‌توان به گذشته رجوع کرده و یک‌بار دیگر آرمان‌های انقلاب را بازخوانی کرد و طرحی که امام راحل برای استقرار حکومت دینی بر مبنای اسلام، آزادی و مردم‌سالاری دینی را یادآوری کرد.

فرماندار ملایر به مشکلات کشور در 40 سال گذشته اشاره و عنوان کرد: مردم ایران اسلامی در طی سال‌های انقلاب با تحمل همه سختی‌ها از جنگ تحمیلی و ترور گرفته تا جنگ اقتصادی امروز به آرمان‌های انقلاب پایبند بوده‌اند.

وی شرایط بد اقتصادی امروز کشور را گذرا دانست و تأکید کرد: کشور در طی این 40 سال حول محور انقلاب و بر اساس تعهدات و مقتضیات هر زمان اداره شده است.

فتحی گفت: امروز دشمن معیشت را هدف قرار داده تا مردم را از انقلاب جدا کند اما این مقطع گذرا است و باز به روی خوش زندگی خواهیم رسید.

وی دهه فجر را بهترین زمان برای بازخوانی اهداف و آرمان‌های انقلاب به نسل جوان دانست و خاطرنشان کرد: باید به جوانان امروز انقلاب گفت که 40 سال پیش جوانان و روشنفکران جامعه با همراهی رهبران مذهبی بر چه مبنا و اصولی حرکت کردند تا انقلاب به پیروزی برسد.

فرماندار ملایر، مردم‌سالاری را یکی از دستاوردهای مهم انقلاب عنوان کرد و افزود: مردم‌سالاری دینی و دادن سرنوشت کشور به خود مردم مهم‌ترین دستاورد انقلاب اسلامی ایران است.

وی با اشاره به پیشرفت‌های انقلاب پس از دوران ستم‌شاهی تأکید کرد: اقدامات چشمگیر در حوزه بهداشت و درمان تنها گوشه‌ای از پیشرفت‌های انقلاب اسلامی در این سال‌ها است.

فتحی به اقدامات دولت تدبیر و امید در حوزه بهداشت و درمان اشاره و اضاف کرد: در سال‌های اخیر بیش از 100 میلیارد تومان در حوزه بهداشت و درمان در شهرستان ملایر خدمات داده‌ شده است.

وی گفت: احداث خانه‌های بهداشت، مراکز سلامت، پایگاه‌های بهداشتی در حوزه بهداشت و ساخت اورژانس، مرکز غربالگری سرطان، اضافه شدن ناوگان آمبولانس و کاهش پرداختی مردم از مهم‌ترین اقدامات در حوزه درمان در این شهرستان است.

رئیس آموزش و پروش ملایر نیز در این آیین به زحمات و اقداماتی که برای پیروزی و بقای انقلاب در این 40 سال کشیده شده اشاره و تصریح کرد: با مقایسه نرخ سواد با قبل پیروزی انقلاب می‌توان به گسترش علم و سواد پی برد.

هادی سلگی افزود: امروز بیش از 98 درصد از کسانی که به سن تحصیل رسیده‌اند در مدارس شهرستان مشغول به تحصیل هستند و حتی در دورترین نقاط ملایر نیز کلاس درس برپا است.

وی گفت:در دورترین روستاهای نیز امکانات دولتی برای تحصیل وجود دارد و حتی مدارسی با  دو دانش‌آموز تشکیل ‌شده است.

انتهای پیام/گ/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت