آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 7 بهمن 1397 ساعت 16:05   |   کد مطلب: 34889
استاندار همدان گفت: نرخ بیکاری استان همدان باید تا پایان برنامه ششم توسعه به هفت درصد برسد.

به گزارش نافع، سید سعید شاهرخی ظهر امروز در کارگروه اشتغال و سرمایه‌گذاری استان همدان اظهار کرد: با توجه به 40 سالگی انقلاب باید مدیران دستگاه‌های اجرایی در دهه فجر گونه‌ای عمل کنند که در شأن انقلاب اسلامی باشد.

وی با بیان اینکه مهم‌ترین وظیفه مسؤولان ایجاد اشتغال در استان است، افزود: این اشتغال می‌تواند با سرمایه‌گذاری جدید برای یک حرفه و یا زنده کردن صنایع و واحدهای راکد فراهم شود.

استاندار همدان یکی از برنامه‌های مهم  کارگروه اشتغال را کمک به بانک‌ها برای احیای واحد‌های راکد عنوان کرد و گفت: بانک‌ها باید به هر طریق ممکن واحد‌های تملک شده را واگذار کنند.

وی  با بیان اینکه تعطیلی یک واحد و صنعت تولیدی و بیکار شدن عده‌ای کارگر برای رئیس شعبه یک بانک اهمیتی ندارد، تصریح کرد: قطعا تملک یک واحد اقتصادی از سوی بانک توجیهی ندارد.

شاهرخی افزود: نرخ بیکاری استان همدان باید تا پایان برنامه ششم توسعه به هفت درصد برسد.

وی ادامه داد: سه سال تا پایان برنامه ششم توسعه باقیمانده و در سند راهبردی استان تعداد شغل‌هایی که باید برای هر سال ایجاد کنیم مشخص شده است.

استاندار همدان گفت: هدف مهم برای ما ایجاد اشتغال و حفظ شغل‌های ایجاد شده و حمایت از تولید و تولید‌کننده است.
وی افزود: سال گذشته در استان همدان حدود 3 هزار میلیارد و 71 میلیون تومان سرمایه‌گذاری انجام شد.

شاهرخی از عملکرد برخی ادارات و اهمال‌کاری آنها گلایه کرد و گفت: بنده به هیچ وجه این نوع کار کردن را قبول ندارم.

وی با بیان اینکه نمی‌توانم با اینگونه مدیران کار کنم، ادامه داد: مدیری که چندین ماه است برای موضوعی دستوری به کارمندان داده ولی هنوز اجرایی نشده، با این حال این کارمند به درد سیستم نمی‌خورد.
استاندارد همدان خاطرنشان کرد: سند اشتغال را در جلسات آینده تشریح خواهم کرد.

 

باید از بخش خصوصی کمک بگیریم

در ادامه سیدمهرداد موسوی به عملکرد سرمایه‌گذاری از ابتدای سال‌ تا پایان آذرماه اشاره و اظهار کرد: یک ‌هزار و 538 مجوز کشاورزی در سال‌جاری صادر شده که 707 مورد با اشتغالزایی برای یک‌هزار و 915 نفر به بهره‌برداری رسیده است.

مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری همدان با بیان اینکه در صنعت، معدن و تجارت نیز 432 مجوز صادر شده، ادامه داد: از این تعداد 59 مورد با اشتغالزایی برای 632 نفر به بهره‌برداری رسیده است.

وی با اشاره به اینکه مبلغ پروژه سرمایه‌گذاری خارجی در استان همدان 29.6 میلیون دلار در امسال بوده، گفت: تعدادی طرح سرمایه‌گذاری هستند که در حال دریافت مجوزند که اگر به نتیجه برسند استان یک جهش بزرگی را تجربه خواهد کرد.

موسوی به واحدهای در تملک بانک‌ها اشاره و تصریح کرد: 105 واحد‌ تملک شده از سوی بانک‌ها در استان همدان وجود دارد که در سال‌ جاری 29 مورد تعیین تکلیف شد.

وی با بیان اینکه وضعیت اقتصادی کشور و و وجود تحریم‌ها روی میزان درآمد دولت اثرات منفی گذاشته، گفت: همین امر باعث شده که تورم بالا رود و رشد اقتصادی کم شود.

مدیر کل دفتر جذب و حمایت از سرمایه‌گذاری استانداری همدان با اشاره به اینکه تا سه سال آینده باید 72 هزار شغل جدید در استان ایجاد شود، افزود: باید از بخش خصوصی کمک بگیریم و به سمت سرمایه‌گذاری برویم.

وی در پایان خاطرنشان کرد: دستگاه‌ها به سرمایه‌گذار به عنوان یک منبع درآمدزایی برای دستگاه خود نگاه نکنند.

انتهای پیام/ش/30

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت