آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 2 بهمن 1397 ساعت 08:58   |   کد مطلب: 34817
عضو مجلس خبرگان رهبری گفت: رژیم پهلوی، استقلال مملکت را به آمریکا فروخت، سند بردگی را امضا کرد و ما را زیر دست امریکا قرار داد و مصونیت قانونی به مستشاران خارجی و آمریکا داشتند.

آیت‌الله سید مصطفی موسوی اصفهانی در گفت‌وگو با نافع اظهار کرد: از مسائلی که زمینه و جرقه‌های انقلاب را زد و امام راحل مردم را بیدار کرد همان جنایات دستگاه حاکم پهلوی بود خصوصا بعد از ارتحال آیت‌الله بروجردی که این جنایات یکی، دو تا و صدتا نبودند.

وی ادامه داد: رژیم پهلوی، استقلال مملکت را به آمریکا فروخت، سند بردگی را امضا کرد و ما را زیر دست امریکا قرار داد و مصونیت قانونی به مستشاران خارجی و آمریکا داد.

عضو مجلس خبرگان رهبری بیان کرد: اگر مستشاران آمریکایی هر جنایاتی در مملکت ما می‌کردند، دادگاه ایران حق رسیدگی به جنایات آنها را نداشت و همان کاپیتولاسیونی که در مجلس شورای ملی امضا کردند به معنای همین بردگی و فروختن ملت ایران و استقلال ایران اسلامی به کفار غربی و آمریکای جنایتکار بود.

وی با تأکید بر اینکه اسلام با ذلت پذیری مخالف است، گفت: در زمان پدر و پسر یکی پس از دیگری با مسائل دینی مبارزه کردند، به طوری که حجاب به عنوان یکی از مسائل قرآنی ما بوده و اختصاص به شیعه ندارد، اینها هر یک به نحوی با مسئله حجاب و عفاف مبارزه کردند.

موسوی اصفهانی با بیان اینکه به نام آزادی زن، آزادی را از زن و مرد ما گرفتند، افزود: رژیم سابق پهلوی جنایاتی را در سایه بی‌حجابی و بدحجابی، ارتباط دختر و پسر  را بدون هیچ مرزی در این مملکت رواج داد که یکی از جنایات بزرگ به شمار می‌رود.

وی یکی از جنایات رژیم پهلوی را سلب آزادی از عموم مردم برشمرد و گفت: مردم ما حق اینکه بتوانند از حقوق خود دفاع کنند نداشتند و اگر کسی کوچکترین اعتراضی به دستگاه حاکم می‌کرد با زندان، شکنجه و ساواک مواجه می‌شد.

عضو مجلس خبرگان رهبری اضافه کرد: یکی دیگر از جنایات  این بود که ثروت عمومی را فقط خود، اطرافیان و اربابانشان که در خارج از کشور بودند، استفاده می‌کردند و فرزندان ما برای رفتن به دانشگاه در سطح بسیار کمی از این امکان بهره‌مند می‌شدند.

وی اضافه کرد: امروز در سایه انقلاب مقداری از مشکلات برطرف شده، هر چند اکنون نیز مردم به لحاظ معیشت در مضیقه هستند، اما از امکانات عمومی همگان بهره‌مند هستند.

موسوی اصفهانی با بیان اینکه در زمان رژیم پهلوی گاز و معاون این مملکت به تاراج می‌رفت، افزود: یا خود این‌ها را مصرف می‌کردند و یا اربابان آنها در خارج از کشور آنها را چپاول می‌کردند که بعد از پیروزی انقلاب نیز پول‌های ایران را بلوکه کرده و پس ندادند.

وی با تأکید بر اینکه برجام هم نتوانست این پول‌ها را برگرداند، خاطرنشان کرد: یکی از جنایات بزرگ رژیم پهلوی این بود که سرمایه‌های انسانی کشور اعتماد و اتکا نداشت اما در طول چهل سال اخیر ما در صنایع نظامی،‌پزشکی، هسته‌ای و ... اختراعات بسیار زیادی داشتیم  که به همت همین جوانان مرز و بوم اتفاق افتاده است.

انتهای پیام/ ب/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت