آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 30 دى 1397 ساعت 15:25   |   کد مطلب: 34807
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: انتخابات اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی‎، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان 11 اسفند ماه سال جاری با حضور 54 کاندیدا برگزار می‌شود.

به گزارش نافع،‌ حمیدرضا متین  با بیان اینکه انتظار داریم مباحث بازار در اتاق بازرگانی حضور پررنگ‌تری داشته باشد اظهار کرد: واحدهای صنفی نسبت به دریافت کارت عضویت اقدام کنند چراکه حضور بازار در اتاق بازرگانی برای توسعه اقتصادی استان ضروری است.

وی گفت: انتخابات اعضای هیأت نمایندگان اتاق بازرگانی‎، صنایع، معادن و کشاورزی استان همدان 11 اسفند ماه سال جاری با حضور 54 کاندیدا برگزار می‌شود.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با بیان اینکه در صورت ساکن ماندن در سطح فعلی بازار دچار آسیب خواهد شد افزود: شرایط استثنایی امروز کشور بالاخره پایان می‌یابد که اگر در همین وضعیت بمانیم به یکباره متوجه فاصله زیاد خود تا سطح مطلوب خواهیم شد.

وی با بیان اینکه تجار از طریق صرافی‌ها می‌توانند ارز مورد نیاز برای واردات کالا را دریافت کنند تصریح کرد: قیمت ارز در صرافی‌ها تنها یک‌هزار تومان با ارز نیمایی تفاوت دارد.

متین با اشاره به اینکه مراودات مالی با کشورهای اروپایی آغاز شده است ادامه داد: اگرچه نقل و انتقال پول با دشورای روبه‌رو است اما مبادله پول با آلمان و ایتالیا انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه به زودی سرازیری کالاهای ثبت سفارش شده و ترخیصی را به بازار شاهد خواهیم بود  خاطرنشان کرد: یک‌هزار تن برنج توزیع شده و 460 تن دیگر نیز وارد شده است، ضمن اینکه یک‌هزار تن دیگر هم در راه است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: 760 هزار تن گوشت منجمد و 200 تن نیز گوشت گرم نیز در سطح استان توزیع شده است.

وی با بیان اینکه دولت در تأمین نهاده‌های دامداری‌ها با قدرت ورود کرده است گفت: تا تیرماه سال 98 نیاز کشور به نهاده‌های دامی تأمین شده است.

متین با اشاره به اینکه هم شرکت‌های خصوصی و هم شرکت‌ پشتیبانی نسبت به واردات نهاده‌ها اقدام کردند اظهار کرد: نهاده‌ها دامی با رز 4 هزار و 200 تومان عرضه می‌شود و اگر توزیع با بیش از این مقدار انجام شود برخورد قانونی با متخلفان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه دولت در 10 روز آینده قیمت واقعی مرغ را مشخص می‌کند افزود: نرخ سود برای آرامش بازار اندکی کاهش داده شده است و قیمت مرغ نیز به شکلی مشخص می‌شود که مردم و فعالان این بخش متضرر نشوند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان تأکید کرد: با تدابیر اندیشیده شد و تخریص کالاهای موجود در گمرک‌ها شاهد کاهش 17 تا 23 درصدی قیمت کالاها در بازار خواهیم بود.

منبع: فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت