وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 28 دى 1397 ساعت 14:59   |   کد مطلب: 34779
امام جمعه موقت همدان گفت: مسؤولا‌ن باید به جوان‌ها مخصوصا جوان‌های انقلابی اعتماد کنند و به بهانه‌‌های واهی به دنبال حذف نیروهای انقلابی نباشند.

حجت‌الاسلام حمیدرضا طالقانی در خطبه‌های اول این هفته نماز جمعه همدان با دعوت همگان به تقوای الهی با توجه به نزدیک شدن به ایام فاطمیه به بیان فضایلی از سبک زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) پرداخت و گفت:  حضرت فاطمه زهرا (س) در محیط خانه یک معلم اخلاق بود و حضرت در این محیط برای تک تک همسایه‌ها دعا می‌کند و اینجاست که امام حسین (ع) درس ایثار را از مادر یاد می‌گیرد.

وی ادامه داد: حضرت فاطمه زهرا(س) در حال مریضی هم نماز شبش را ترک نمی‌کرد و حضرت زینب کبری (س)در این محیط رشد می‌‌کند تا جایی که امام سجاد (ع) می‌گوید هیچ وقت نماز شب حضرت زینب (س) در ایام اسارت هم قضا نشد و این بخاطر آن هست که نماز شب مادر را دیده است.

امام جمعه موقت همدان با بیان اینکه خود پدر و مادر باید تربیت فرزندان را با رفتار خود انجام دهند، گفت: اولین مربیان فرزندان پدرها و مادرها هستند و در محیط خانواده باید با رفتارشان یک معلم اخلاق باشند.

‌وی در خطبه‌های دوم نماز جمعه همدان با توصیه به تقوای و سفارش به رعایت حلال و حرام خدا با بیان اینکه تنها چیزی که از انسان باقی می‌ماند اعمال او است، افزود: وقتی انسان را در قبر قرار می‌دهند سه چیز برای انسان مجسم می‌شود یکی مال، دوم ورثه و دیگری اعمالش است.

طالقانی ادامه داد: خوش به حال آن کسی که اهل تقوا است و امیدوارم خدا ما را در زمره متقین قرار بدهد.

وی در ادامه با بیان اینکه  نماز جمعه پیامش وحدت است، خاطرنشان کرد: نماز جمعه متعلق به آحاد مردم است و تعلق به هیچ جریان سیاسی خاصی ندارد و در نماز جمعه همه جریان‌های سیاسی دوشادوش هم برای فریضه جمعه صف می‌بندند.

امام جمعه موقت همدان افزود: نماز جمعه محل وحدت است و در عین اینکه خطیب باید روشنگری کند باید نقش وحدت‌آفرینی هم ایفا کند و درب‌های نماز جمعه به روی تمام جریان‌های سیاسی باز است.

وی همچنین ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای سانحه هواپیمایی ارتش با اشاره به مناسبت‌های هفته آینده  گفت: 29 دی ماه یادآور رشادت‌های مردم مظلوم عزه در سال 2008 است که بعد از 22 روز مقاومت رژیم صهیونیستی را به زانو درآوردند.

طالقانی در ادامه ضمن اشاره به نزدیک شدن به چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و دعوت از حضور با شکوه مردم در مراسمات افزود: مسؤولان محترم باید در خدمت به ولی‌نعمتان اهتمام بیشتری داشته و مردم ولی نعمت‌های ما هستند.

وی ادامه داد: درست است که مجلس و دولت در حال خدمت به مردم هستند اما  باید اهتمام بیشتری خصوصاً در عرصه عدالت اجتماعی داشته باشند.

امام جمعه موقت همدان با اشاره بر اینکه در این چندسال اخیر مقام معظم رهبری بر بحث عدالت اجتماعی خیلی تأکید داشته‌اند، بیان کرد: اگر عدالت اجتماعی نباشد مردم ممکن است این شرایط را تحمل نکنند.

وی خواستار استفاده از نیروهای جوان در مسولیت‌های کشوری شده و گفت: ما چهار دهه را پیش رو گذاشتیم اگر از شما سوال کنم موفق‌ترین دوران انقلاب کدام دوره بوده بی‌تردید دهه 60 هست چون در آن دهه به جوان‌ها اعتماد کردیم.

طالقانی در پایان خاطر نشان کرد: مسؤولا‌ن باید به جوان‌ها مخصوصا جوان‌های انقلابی اعتماد کنند و به بهانه‌‌های واهی به دنبال حذف نیروهای انقلابی نباشند.

 

امام جمعه شهر اسدآباد:

مسؤولان کنترل بازار را در دست بگیرند

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد در خطبه‌های نماز جمعه اظهار کرد: دل‌ها را با توبه و استغفار پاکیز کنید.

وی با اشاره به ایام فاطمیه و فضایل و خصوصیات بارز فاطمه زهرا (س) اشاره و اضافه کرد: خداوند همه خوبی‌ها، عصمت، علم، تقوای محدثی و طوبا بودن را به ایشان عطا کرده است.

امام جمعه شهر اسدآباد به ولایت‌پذیری حضرت فاطمه (س) اشاره کرد و گفت: مادران و زنان قدر خود را بدانند و از ایشان الگو بگیرند.

وی ادامه داد: مسئولان و مردم دست در دست هم برای ایام دهه فجر و چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب جشن بگیرند.

حسینی‌مجد ماه بهمن را ماه حیات اسلام دانست و گفت: خاطرات شیرین ماه بهمن تلخی‌های سال‌های حکومت رژیم پهلوی را از یاد مردم برد.

وی با بیان اینکه مردم نمی‌پذیرند که همه مشکلات از تحریم است، بیان کرد: خیلی از این مشکلات از جمله کنترل و نظارت بر بازار و قیمت اجناس توسط خود مسؤولان قابل حل بوده و مسؤولان بدانند که مردم فهمیمند و این مسائل را می‌فهمند.

 

امام جمعه تویسرکان:

اتاق بازرگانی زمینه‌ساز برندسازی صادرات کالا شود

حجت الاسلام مرتضی موحدی در خطبه‌های نماز جمعه گفت: محبت و خدمت به محبین حضرت زهرا (س) عاملی قدرتمند برای سعادت ابدی است، از این رو فاطمیه فرصت مناسب مهرورزی و سعادت ابدی محسوب می‌شود.

وی اظهار کرد: در فاطمیه اول و دوم سزاوار است برای هر کدام سه روز احترام و تعظیم و سوگواری داشته باشیم.

امام جمعه تویسرکان با بیان اینکه بهمن نویدگر نابودی شاهان فاسد است، افزود: در ماه بهمن صلابت و عزت از راه می‌رسد و در این ماه خدای متعال به جای شاهان فاسد و ب‌ی‌عرضه به ایران عزیز حضرت امام(ره) را عنایت کرد، امامی که آیت‌الله‌بهاءالدینی درباره ایشان فرمود: « امام خمینی دارای ولایت تکوینی جزئی بود و می‌توانست در عالم تصرف کند».

وی خاطرنشان کرد: اتاق بازرگانی شهرستان فرصت مناسبی برای سامان و هدایت کسب و کار شهرستان در عرصه‌های کشاورزی، باغداری و صنعت  و حتی زمینه‌ساز برای برندسازی صادرات کالا است.

موحدی گفت: بازار سیاه مسکن شهرستان می‌طلبد مسئولان ورود جدی برای سامان دادن قیمت مسکن داشته باشند.

 

امام جمعه شهر مهاجران:

کار ارتش تأمین گوشت و اقلام خوراکی مردم نیست!

حجت‌الاسلام مهدی مینایی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به سقوط هواپیمای بویینگ ۷۰۷ ارتش گفت: متأسفانه کوتاهی برخی از مسؤولان باعث شهادت جمعی از غیور مردان ارتش شد.

وی با تسلیت به خانواده این شهدا، با اشاره به محموله این هواپیما گفت: کار ارتش تأمین گوشت و اقلام خوراکی برای مردم نیست!

امام جمعه شهر مهاجران در ادامه با اشاره به چهل سالگی انقلاب اسلامی خاطرنشان کرد: ایران اسلامی با درایت و هدایت مقام معظم رهبری به عظمت و عزت رسیده و در منطقه حرف اول را می‌زند.

 

امام جمعه شهر بهار

تنها راه عبور از مشکلات کشور شعار «ما می‌توانیم» است

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب حاتم‌نیا در خطبه‌های نماز گفت: حضرت زهرا (س) الگوی به تمام معنا است که باید بانوان آن حضرت را الگوی خود قرار دهند تا هم در دنیا و هم در آخرت به سعادت و کمال برسند.

وی ادامه داد: سانحه هوایی دلخراش که منجر به شهادت هموطنان به ویژه دو نفر از همشهریان عزیز شهرستان بهار شد دل ملت را به درد آورد و حضور مردم شهرستان در مراسم تشییع و تدفین ستودنی بود.

امام جمعه شهر بهار افزود: از صدا و سیمای استان بدلیل پخش مطلوب خبر این مراسم از شبکه سراسری و استانی تقدیر و تشکر می‌کنیم.

وی تصریح کرد:همین شهادت‌ها ترامپ را در جهان خوار و ذلیل کرده و ایران اسلامی را به اقتدار رسانده است.

حاتم‌نیا خاطر نشان کرد: در آستانه جشن ۴۰ سالگی انقلاب قرار داریم که باید این جشن با شکوه خاصی در ایران اسلامی برگزار شود تا بتوانیم امید دشمنان را به یأس تبدیل کنیم.

وی بیان کرد: تنها راه عبور از مشکلات کشور شعار «ما می‌توانیم» است که باید همه دست به دست هم دهیم و با اتحاد و وحدت در مقابل توطئه‌های دشمنان بایستیم زیرا هزینه  مقاومت کمتر از هزینه سازش است و باید در تمام زمینه‌ها مقاومت کنیم تا به عزت و اقتدار جهانی برسیم.

 

امام جمعه شهرستان ملایر:

دستگیری مجری شبکه پرس تی. وی روی دیگر حقوق بشر آمریکایی است

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدباقر برقراری در خطبه های عبادی- سیاسی این هفته نماز جمعه ملایر با اشاره به آشنایی ملت ایران با آمریکا و فریبکاری آن‌ها اظهار داشت: ملت ایران به خوبی فریبکاری این کشور را در پیش از انقلاب دیده و با آن آشنایی دارد.

 وی ادامه داد: آمریکا امروز به دنبال تأمین بودجه برای  دیوارکشی بین کشور خود و دیگر کشورها است و این نشان از عقب ماندگی دارد.

امام جمعه شهرستان ملایر  با اشاره به دستگیری مجری پرس تی. وی در آمریکا بیان کرد: با این اقدام حقیقت آمریکا برای نسل جوان ما مشخص شد و آنان مجری شبکه پرس تی. وی را بدون هیچ جرمی دستگیر کردند.

وی با اشاره به اینکه این مجری که آمریکایی‌الاصل بوده و  پس از شیعه شدن نام خود را به مرضیه هاشمی تغییر داد برای عیادت از برادر بیمارش به آمریکا رفته که در فرودگاه  دستگیرش کردند و او را به غل و زنجیر کشیده، گفت: آنهای که ادعای حقوق بشر دارند او را بدون علت شکنجه می‌دهند و این همان نمونه‌ای دیگر از حقوق بشر آمریکایی است.

برقراری تاکید کرد: جنایت آمریکا نسبت به خانم هاشمی کمتر از جنایت خاشقچی کشور عربستان نیست.

وی با بیان اینکه این همان حقوق بشری است که آمریکا از آن دم می‌زند، افزود: این کار آنها جنایتی بیش نیست و امید است آمریکا حماقت درجه یک خود را کنار بزند و این زن بی گناه را آزاد کند.

خطیب جمعه ملایر با اشاره به سقوط هواپیمای ارتش اظهار کرد: پنج تن از این شهدا اهل همدان بودند و یکی از آنها ملایری بوده که به همه خانواده‌های شهدا تسلیت می‌گویم.

وی با اشاره به سالروز ترور حسنعلی منصور اشاره و خاطرنشان کرد: منصور یکی از دست‌نشانده‌های آمریکا‌یی‌ها با تفکرات غربی بود که خیانت‌های فراوانی از جمله کاپیتولاسیون را در زمان پهلوی انجام داد که توسط جوانان مؤمن ترور شد.

 

امام جمعه شهرستان نهاوند:

تحریم‌ها و تهدیدها نمی‌تواند مانع پیشرفت انقلاب باشد

حجت‌الاسلام والمسلمین عباسعلی مغیثی گفت: انقلاب اسلامی علی رغم همه دشمنی‌ها پیشرفت‌های بسیار زیادی کرده است

وی افزود: چهل سال است دشمنان برای نابودی انقلاب به هر دری زدند و نقشه کشیدند ولی ‌موفق شدند.

امام جمعه نهاوند با بیان اینکه انقلاب اسلامی زمینه‌ساز ظهور امام زمان(ع) است بنابراین باید با مقاومت و بصیرت و آگاهی این انقلاب را حفظ کنیم، گفت: شعار دهه فجر امسال افتخار به گذشته و امید به آینده است که باید همه قدردان نعمت انقلاب اسلامی باشیم.

وی بیان کرد: در گذشته این پیشرفت‌های مختلف در همه عرصه‌ها نبود ولی امروز به برکت انقلاب اسلامی پیشرفت‌های زیادی کردیم که باید این پیشرفت ها را ادامه دهیم.

مغیثی گفت: دشمنان می‌دانند که انقلاب اسلامی چه پیشرفت‌هایی کرده و به همین خاطر به دنبال ضربه زدن به انقلاب اسلامی و محور مقاومت هستند.

وی ادامه داد: خود مقامات آمریکایی اعلام کردند که در منطقه ۷ تریلیون دلار هزینه کردند تا جلوی انقلاب اسلامی را بگیرند ولی شکست خوردند.

امام جمعه نهاوند خاطرنشان کرد: به برکت حضور و مقاومت مردم و هدایت‌های امام راحل و مقام معظم رهبری انقلاب اسلامی با قدرت به مسیر خود ادامه می‌دهد و تحریم‌ها، تهدیدها و ایجاد مشکلات هم نمی‌تواند جلوی انقلاب اسلامی را بگیرد.

 

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما