آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 22 دى 1397 ساعت 07:20   |   کد مطلب: 34691
مدیرکل استاندارد استان همدان اعلام کرد
تولید 646 محصول استاندارد در همدان
مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه 600 واحد تولیدی و خدماتی مشمول استادارد اجباری در استان دارای مجوز بهره‌برداری هستند، گفت: 646 محصول استاندارد در همدان تولید می‌شود.

محمد مددی امروز در گفت‌وگو با نافع اظهار کرد: حدود 600 واحد تولیدی و خدماتی مشمول‌ استاندارد اجباری در استان همدان دارای مجوز بهره برداری هستند که از این تعداد واحد، 309 واحد تولیدی و خدماتی دارای پروانه کاربرد علامت استاندارد بوده و 646 محصول استاندارد تولید می‌کنند.

وی با اشاره به اینکه رعایت استانداردها کشور را به مسیر پیشرفت و توسعه سوق می‌دهد، خواستار توجه به این مهم از سوی تمام افراد به ویژه واحدهای تولیدی ـ خدماتی شد.

مدیرکل استاندارد همدان با تاکید بر لزوم اخذ پروانه استاندارد همزمان با کسب پروانه بهره‌برداری، گفت: با اهمیت به امر استانداردسازی، کسب پروانه کاربرد علامت استاندارد همزمان با کسب پروانه بهره‌برداری از سوی تولیدکنندگان مورد توجه باشد.

وی با بیان اینکه رعایت استانداردها و تأمین کیفیت کالای تولیدی باعث اعتباربخشی به تولیدات در بازارهای داخلی و خارجی می شود، گفت: ارتقای کیفیت کالای تولیدی باعث اقبال مردم به خرید کالای داخلی و افزایش فروش و بهره وری واحد تولیدی می‌شود.

مددی تأکید کرد: الزام به داشتن پروانه استاندارد و بالا بردن کیفیت کالای تولیدی باید به عنوان یک فرهنگ در ذهن و تفکر تولیدکنندگان نهادینه شود.

وی با اشاره به اینکه استاندارد يعني نظم، قاعده، قانون،‌ اصل، ضابطه و بطور كلي هر امري كه مطابق اصول منظم و مرتبي انجام گيرد، استاندارد ناميده مي شود، خاطرنشان کرد: براي محصولي كه با رعايت استاندارد ملي توليد يا عرضه گردد چنانچه اجراي استاندارد ملي مربوط اجباري نباشد، پس از كسب مجوز از سازمان استاندارد مي‌توان از علامت استاندارد بصورت تشويقي استفاده کرد.

انتهای پیام/ب/20

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما