آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 21 دى 1397 ساعت 14:54   |   کد مطلب: 34690
امام جمعه همدان با بیان اینکه دشمنان کوچکترین ضعف ما را بزرگ کرده و نمایش می‌دهند، گفت: باید افتخارات 40 سال انقلاب ایران بدرستی منعکس شود.

به گزارش نافع، آیت‌الله غیاث‌الدین طه‌محمدی در خطبه‌های عبادی- سیاسی نماز جمعه این هفته همدان گفت:  در آستانه چهل سالگی انقلاب اسلامی هستیم که  باید حداکثر توان خود را به کار برده و دستاوردهای انقلاب را هر چه  بهتر منعکس کنیم.

وی اظهار کرد: جشن‌های بزرگی باید برگزار کنیم چرا که دشمن کوچک‌ترین ضعف‌های ما را بزرگ نشان داده و ما باید افتخارات کسب شده در این چهل سال را به نمایش گذاشته و برای مردم تبیین کنیم.

نماینده ولی فقیه در استان افزود: روحانیت و استانداری و تمام قشرها باید پای کار بیایند و افتخارات این ۴۰ سال را به نحو احسن به  نمایش بگذارند و به دنیا نشان دهند.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم خاطرنشان کرد: معیشت مردم را توجه کنید، تمام اقشار مرفه مدیون قشر ضعیف و متوسط هستند.

 

امام جمعه تویسرکان:

بودجه تشریفات دولت 4 برابر بودجه پرداختی به نهادهای مذهبی است

 حجت‌الاسلام مرتضی موحدی با بیان اینکه بعضی از اعضای یک خانواده در مسیر عمل به وظایف الهی همراهی نکرده و تقابل دارند، اظهار کرد: قرآن می‌فرماید که با آنها همراهی نکنید ولی در برخورد باید گذشت و چشم پوشی داشت.

وی با اشاره به سخنان برخی سیاسیون و رسانه‌ها که مدعی هستند دولت اختیار کامل ندارد، افزود: اتفاقا مشکل اساسی کشور این است که دولت اختیارات خیلی زیاد دارد.

امام جمعه تویسرکان ادامه داد: به گزارش دیوان محاسبات در سال ۹۵، دولت فقط به ۲۰درصد لایحه بودجه عمل کرده آیا این آمار و ارقام حاکی از اختیارات بیش از حد دولت نیست؟!

وی به ابراز ناراحتی برخی دولتمردان درباره بودجه نهادهای مذهبی اشاره و خاطرنشان کرد: این در حالی است که کل بودجه نهادهای مذهبی یک هزارم بودجه کشور است که البته ۵۰ درصد آن بودجه پرداخت می‌شود یعنی نصف 300 میلیارد اما بودجه اداره تشریفات دولت ۶۰۰ میلیارد است که تماما پرداخت می‌شود!

موحدی با اشاره به ناامنی‌ها و اغتشاشات کشور فرانسه، گفت: این اعتصابات به آلمان هم رسیده و انگلیس درگیر اختلافات شدید دولت و مجلس است و دولت آمریکا نیز نزدیک به دو هفته تعطیل بوده و ترامپ قول صفر کردن بدهی آمریکا را داده بود؛ همه این مسائل نشان می‌دهد که کشورهای غربی و آمریکا وضعیت خوبی ندارند.

وی به وعده‌های پوچ و بی‌اساس آمریکا و دوستانش در خصوص ایران و منطقه اشاره کرد و افزود: هر وعده‌ای که دادند عملی نشد اما تمامی وعده‌های امام مانند فروپاشی کمونیست در شوروی درست از آب درآمد.

امام جمعه تویسرکان با بیان اینکه سخنان و وعده‌های مقام معظم رهبری در خصوص نابودی استکبار در حال تحقق است، خاطرنشان کرد: ایشان وعده دادند که آمریکا شکست بی‌سابقه‌ای درعرصه اقتصادی خواهد خورد و ان‌شاءالله این موضوع بزودی محقق خواهد شد.

 

‍ امام جمعه بهار:

22 بهمن امسال باید باشکوهتر از سال‌های دیگر باشد

حجت‌الاسلام و المسلمین حبیب‌الله حاتم‌نیا با بیان اینکه قیام عاشورا  مدیون حضرت زینب(س) است،‌ اظهار کرد:این بانوی بزرگوار در برابر تمام مصائب ایستادگی کرده و توانست قیام عاشورا را بازگو کند.

وی ادامه داد: امسال انقلاب به ایستگاه چهلم خود می‌رسد در حالی که دشمن بدنبال جشن براندازی انقلاب بود.

امام جمعه بهار با بیان اینکه باید برنامه‌های امسال  با شکوه خاصی برگزار شود و با حضور پرشور خود  در ۲۲ بهمن مشت محکمی بر دهان یاوه‌گویان می‌زنیم، گفت:  دانشمندان ایران کمر آمریکا و اسراییل را شکسته‌اند و ما در رابطه با تجهیزات نظامی با هیچ کشوری وارد مذاکره نخواهیم شد و ایران اسلامی به کشوری قدرتمند در جهان تبدیل شده که همه به برکت خون شهیدان و  ولایت فقیه است.

امام جمعه موقت نهاوند:

دستاوردهای  انقلاب  برای نسل جوان بیان شود

حجت الاسلام والمسلمین عباس مولوی با اشاره به پیشرفت‌های ایران در طول 4 دهه از پیروزی انقلاب، اظهار کرد: دنیا از این پیشرفت‌ها متعجب بوده و باور نمی کند و دشمنان تحمل دیدن این توانمندی‌ها را ندارند.
وی با بیان اینکه در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به برکت حمایت‌های مردم از نظام و تلاش جوانان مومن این سرزمین، ایران اسلامی در دنیا حرف برای گفتن داشته و در معادلات جهانی نقش مهمی دارد، گفت:‌ دشمنان انقلاب اسلامی خصوصاً آمریکا از پیشرفت‌های گسترده کشورمان ناراحتند و با برنامه‌ریزی‌ها در صدد کند کردن روند پیشرفت کشور و متوقف کردن آن هستند.
امام جمعه موقت نهاوند خاطرنشان کرد: امروز باید انقلاب ایران برای نسل جوان و کسانی که سال‌های اوایل انقلاب و قبل از انقلاب را ندیده‌اند به خوبی تبیین شود و اینکه ما قبل از انقلاب در بخش‌های مختلف در کجا قرار داشتیم و امروز به برکت انقلاب اسلامی چه پیشرفت‌های فراوانی کرده‌ایم.

امام جمعه اسدآباد:
مردم و مسؤولان قدر انقلاب را بدانند

حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد با اشاره به تشکیل شورای انقلاب فرهنگی در سال 57، گفت: این شورا به فرمان امام (ره) تشکیل شد و توانستند انقلاب اسلامی ایران را به دنیا صادر کنند.
وی به ولادت حضرت زینب(س) و نامگذاری این روز به نام روز پرستار اشاره و اظهار کرد: پرستاران باید به خود ببالند که اسوه‌ای مانند حضرت زینب (س) دارند و باید راه و روش ایشان را الگوی زندگی خود قرار دهند.
امام جمعه اسدآباد با اشاره به اینکه در آستانه ایام فاطمیه قرار داریم، از مردم خواست که در مراسم‌ها و عزارداری این ایام حضور پررنگ داشته باشند.
وی با اشاره به فرمایش رهبر انقلاب در دیدار با مردم قم، گفت: دشمنی آمریکا با ایران اسلامی دیرینه است و به هر ترفندی می‌خواهند انقلاب را هدف قرار دهند که البته مردم  و مسؤولان در حفظ انقلاب بکوشند و قدر آن را بدانند.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما