آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 21 دى 1397 ساعت 08:57   |   کد مطلب: 34688
نماینده مردم رزن در مجلس شورای اسلامی به کنار رفتن بازنشسته‌ها تأکید کرد و گفت: با بکارگیری نیروهای جوان خون جدیدی در دستگاه‌های اجرایی دمیده شده که کشور را در حرکت به سمت تعالی و رشد شتاب می‌دهد.

حسن لطفی امروز در گفت‌و‌گو با نافع اظهار کرد: در قانون نظام هماهنگ قدیم، کارمندان پس از 30 سال سابقه کاری بازنشسته می‌شد اما پس از آن دستگاه می‌توانست به عنوان مشاور از آن افراد بازنشسته استفاده کند.

وی افزود: اما در سال 86  این قانون تغییر کرده و  قانون مقامات را تعریف کردند به طوری که افرادی که در امور تخصصی فعالیت می‌کنند با مدرک فوق لیسانس تا 35 سال امکان فعالیت داشته و افراد دیگر تا 30 سال به کار بپردازند.

نماینده مردم رزن در مجلس با بیان اینکه در آن زمان افراد بازنشسته زیادی نداشتیم، تصریح کرد: در نهایت مجلس در مصوبه آخر خود اعلام کرد افرادی که یکبار بازنشسته شدند و حکم دریافت کردند باید از مجموعه دولت منفک شده که در دولت این کار انجام شد.

وی با اشاره به اینکه اما ابهامی برای افرادی که 30 یا 35 سالشان به اتمام نرسیده وجود دارد، خاطرنشان کرد: این افراد پیش از موعد بنا به دلایلی خود را بازنشسته کردند و یا دستگاه آنان را بازنشسته کرد که البته باید تعیین تکلیف شود.

لطفی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در به کارگیری نیروهای جوان در دستگاه‌ها، ادامه داد: فردی که 30 یا 35 سال خدمت کرده، توانش تحلیل یافته و قطعا دستگاه‌ها به نیرو‌های جوان برای افزایش بازدهی نیاز دارند.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت اشتغال کشور حکم می‌کند که این افراد کنار رفته و افراد جوان و پویا روی کار بیایند،  خاطرنشان کرد: این اتفاق باعث دمیده شدن خون جدیدی در دستگاه‌های اجرایی  شده و  کشور را در حرکت به سمت تعالی و رشد شتاب می‌دهد.

انتهای پیام/الف/ 10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما