آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 14 دى 1397 ساعت 14:55   |   کد مطلب: 34604
امام جمعه موقت همدان گفت: در سیستم‌های اداری ما نیز اسراف می‌شود که از مسؤولان می‌خواهیم با برنامه‌ریزی جلوی این اسراف‌ها را بگیرند و نگذارند که بیت المال از دست برود.

به گزارش نافع،‌ حجت‌الاسلام والمسلمین محمد جوادی با تشکر از حضور مردم مومن و انقلابی در حماسه نهم دی و دعوت مردم به تقوی الهی اظهار کرد: از حد گذردان چیزی مانند خواب، استراحت، خورد و خوراک زیاد و...اسراف است و در قرآن کریم انفاق مقابل اسراف آمده مومنان باید اسراف را رها کرده و به انفاق که امری شایسته و خداپسندانه است عمل کنند.

 وی با بیان اشاره به آیه قرآن « ان الله لا یحب المسرفین، خدا اسرافکاران را دوست ندارد» افزود: خصوصاً در این موقعیت اقتصادی کشور که وضع معیشت مردم خوب نیست.

امام جمعه موقت همدان گفت: اسراف حرام است ولی بسیاری از کارها و خرج های ما اسراف است و این مورد قبول خدا نیست.

وی با بیان اینکه مردم باید برای زندگیشان برنامه‌ریزی کنند و به فرزندان خود آموزش درست مصرف کردن را بدهید و حتی به یکدیگر تذکر دهند تا اسراف رخ ندهد، گفت: متأسفانه رفتاری در جامعه باب شده که وقتی کسی از دنیا می‌رود برای او مهمانی‌های آنچنانی با سفره‌های رنگارنگ می‌‌اندازند یا در مهمانی‌ها چند جور غذا سر سفره است و در نهایت بسیاری غذای دست خورده و  نخورده باقی می‌ماند در حالیکه در همین هنگام عده‌ای معطل چند لقمه غذا هستند و یا سر گرسنه بر بالین می‌گذارند.

جوادی ادامه داد: اینگونه رفتارها مصداق اسراف است در صورتی که عده بسیاری محتاج نان شبشان مانده‌اند.

وی به مصداق دیگری از اسراف در جامعه اشاره و اضافه کرد: در سیستم‌های اداری ما نیز اسراف می‌شود که از مسؤولان می‌خواهیم با برنامه‌ریزی جلوی این اسراف‌ها را بگیرند و نگذارند که بیت المال از دست برود.

امام جمعه موقت همدان با اشاره به انفاق ائمه اطهار در طول زندگی مبارکشان، یادآور شد: این کار ائمه اهمیت رسیدگی به فقرا را در جامعه مسلمانان می‌رساند و اگر همه ما کمی از اسراف‌های خود کم کنیم می‌توانیم به سنت حسنه انفاق بپردازیم و آن را در جامعه رواج داده و به فقیران و نیازمندان جامعه رسیدگی کنیم.

 

امام جمعه شهرستان بهار:

رواج بی‌حجابی یکی از راه‌های نفوذ دشمن است

حجت الاسلام حبیب‌الله حاتم‌نیا در خطبه‌های نماز جمعه این هفته شهر بهار گفت: یکی از راه‌های نفوذ و تسلط دشمن بر مسلمانان و اسلام امر بی‌حجابی و بی‌عفتی در جامعه زنان است.

وی با بیان اینکه باید مراقب این موضوع باشیم، افزود: در زمان رضا شاه و در دوره کشف حجاب ما بسیار کشته دادیم تا حجاب زنان حفظ شود؛ اکنون برخی جانشان را هم می‌دهند که حجابشان را بردارند و این نشان می‌دهد که دشمن تا چه اندازه روی این مسئله خوب و دقیق کار کرده است.

امام جمعه شهرستان بهار در ادامه با قرائت قسمت‌هایی از بیانیه تمجیدآمیز امام خمینی (ره) در مورد قیام ۱۹ دی مردم قم ، گفت: قیام ۱۹ دی که در قم صورت گرفت نشان از درک بالای مردم بود که در نهایت به پیروزی انقلاب اسلامی در ۲۲ بهمن ختم شد.

وی ادامه داد: دشمنان انقلاب در خیال خام خود نقشه براندازی نظام را می‌کشند و در سال اخیر با فشارهای و نقشه های گوناگون شعار می‌دادند که ایران چهل سالگی انقلاب را نخواهد دید و حالا در آستانه چهل سالگی نظام اسلامی هستیم.

امام جمعه شهرستان بهار به خروج نیروهای امریکایی از سوریه اشاره و خاطرنشان کرد: این نشانه شکست و انزوای آمریکا در منطقه است و این همان آمریکایی است که حرف از بیرون کردن ایران از سوریه و عراق و دیگر کشورهای منطقه می‌زد حالا خود مجبور شده از منطقه خارج شود.

 

امام جمعه تویسرکان:

برنامه جدی دشمن ترویج فساد و فروپاشی خانواده ایرانی است

 حجت‌الاسلام مرتضی موحدی با اشاره به دستورات پیامبر (ص) در خصوص صله رحم اظهار کرد: طبق سفارش پیامبر اکرم باید با فامیلی که از ما بریده قطع رحم نکنیم  و وصله داشته باشیم، ظلم را ببخشیم و در مقابل منع دیگران ما عطا داشته باشیم و اگر بدی دیدیم خوبی کنیم که اگر همین چند دستور اخلاقی را در خانواده و فامیل خود اجرایی کنیم یک خانواده نورانی و باصفا خواهیم داشت.

وی با بیان اینکه به جای مهمانی دادن بعد از تشیع جنازه یا قربانی جلوی تابوت باید به فقرا صدقه بدهیم، افزود: این حرکات نمایشی باید ترک شود.

امام جمعه شهرستان تویسرکان به 17 دی، سالروز صدور فرمان کشف حجاب رضاخانی اشاره و اضافه کرد: بعد از این دستور  هیچ زنی حق حجاب نداشت و شهربانی با زنان و دختران محجبه به طور جدی و خشن برخورد می‌کرد، حتی معامله با زنان محجبه هم ممنون شده بود.

وی گفت: یکی از برنامه‌های جدی دشمن ترویج فساد و فروپاشی خانواده‌ها است، چرا که خانواده سالم می‌تواند جوان سالم، مقاوم و مبارز باسلطه را تربیت کند.

موحدی به مسئله نفوذ و پیروزی ایران در اشاره و تصریح کرد: دشمنان به این نفوذ اقرار کرده و برای مقابله با پیشرفت ایران با جدیت تمام به دنبال ایجاد ناآرامی در داخل کشور است و تمام نیروهای نفوذی خود را به کار گرفته تا بتواند درکشور اغتشاش ایجاد کند.

وی با بیان اینکه باید هوشیار و بیدار باشیم، یادآور شد: عده‌ای نفوذی نارضایتی ایجاد می‌کنند وعده‌ای هم مأمور سوءاستفاده و ایجاد اغتشاش در کشورند اما کور خوانده‌اند مردم بصیر چشم فتنه را کور خواهند کرد.

 

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ:

دشمن به دنبال نابودی حیا و عفت زینبی زنان ایران است

حجت‌السلام نقی باقری با اشاره به دستور کشف حجاب توسط رضاخان اظهار کرد: رضاخان برای کسب مقام و جایگاه  نزد کشورهای غربی این دستور را صادر کرد ولی مردم ایران قاطعانه جلوی آن ایستادند و دستور وی منجر به تنفر مردم و عدم اهمیت به سخنان وی شد.

وی در ادامه با اشاره به رواج کنسرت‌های موسیقی در آن زمان افزود: رضاخان برای رسیدن به اهداف خود با رواج موسیقی و کنسرت‌ها ایمان جوانان و حجاب زنان را نشانه گرفته بود.

امام جمعه شهرستان کبودراهنگ به حیا و شجاعت زنان دوران پهلوی اشاره و اضافه کرد: زنان حتی به مراسم‌های مهم چون ترحیم بستگان خود نیز نمی‌رفتند که مبادا به حجاب آنان تعرضی شود.

وی کشف حجاب را عفت‌زدایی از جامعه اسلامی دانست و تصریح کرد: برنامه دشمنان از زمان‌های دور از بین بردن حیا و عفت زینبی از زنان ایران به طرق مختلف بوده است.

باقری در ادامه از حضور مردم در حماسه 9 دی ماه تقدیر کرد و گفت: مردم از حمایت انقلاب تحت هر شرایطی دست نخواهند کشید.

وی به ۱۳ دی ۹۶ سالروز پایین کشیدن پرچم ایران توسط فتنه‌گران نیز اشاره و اظهار کرد: دشمنان جوانان ما را با تطمیع، تحریک و تشویق اغفال کردند و به خیابان‌ها کشاندند تا علیه نظام بایستند.

امام جمعه کبودراهنگ سالروز جهاد کشاورزی را نیز به کلیه کارکنان این نهاد و کشاورزان جامعه تبریک گفت و خواستار رعایت اصولی در راستای تولید محصولات کشاورزی با کیفیت بدون هدر رفت آب شد.

وی شهادت امیرکبیر را یکی از سخت‌ترین جنایات تاریخ ایران خواند و افرود: امیر کبیر را شهید کردند چون درد دین داشت و برای رفع فقر و محرومیت از جامعه و رفع اختلاف طبقاتی اقدام نمود؛ حال جایگاه امیر کبیر کجاست و مخالفان او در کجا؟!

باقری با بیان اینکه مسؤولان با مردم همراه باشند و برای رفاه عمومی آنان تلاش کنند، ادامه داد: قدردان زحمات نیروهای شهرداری و اداره راه و شهرسازی به خاطر ایجاد امنیت راه‌ها در هنگام بارندگی هستیم.

 

امام جمعه شهر اسدآباد:

حجاب،‌ اسلحه زنان ایران در برابر دشمنان است

امام جمعه شهر اسدآباد  گفت: حجاب زنان آبروی اسلام، صیانت از خانواده و اسلحه همیشگی بانوان ما در برابر دشمنان است لذا باید زنان ما به داشتن حجاب افتخار کنند. حجت‌الاسلام سیدموسی حسینی‌مجد با تأکید بر رعایت تقوای الهی و دوری از گناهان، اظهار کرد: جهاد کشاورزی سازمانی مردمی است که در هر بعد زندگی مردم اثربخش بوده و انتظار می‌رود مشکلات دامداران و کشاورزان را در دست بررسی قرار دهند چرا که آنها سهم بزرگی در پر کردن سفره‌های مردم دارند.

وی به عملیات‌های هویزه در سال ۵۹ و  کربلا ۵ اشاره و یاد شهدا این دوران را گرامی داشت.

امام جمعه شهراسدآباد با اشاره به فرارسیدن سالگرد توطئه کشف حجاب توسط رضاخان، گفت: بدانید هر نقطه‌ای را دشمنان نشانه گرفتند یعنی ما در آن نقطه قوی هستیم و آنها دنبال تضعیف آن هستند.

وی با بیان اینکه دشمن روزی موضوع کشف حجاب را از طریق رضاخان در ایران پیاده کرد، ادامه داد: حجاب زنان آبروی اسلام، صیانت از خانواده و اسلحه همیشگی بانوان ما در برابر دشمنان است لذا باید زنان ما به داشتن حجاب افتخار کنند.

 حسینی‌مجد به قیام خونین مردم قم در ۱۹دی اشاره و تصریح کرد: در آستانه چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب قرار داریم که باید با برپایی جشن‌های انقلابی این ایام را گرامی بداریم و بدانیم آنچه که ما را امروز سربلند در دنیا کرده توجه به دیانت و اسلام است.

وی افزود: ایمان به ما روحیه مقاومت، جهاد و شهادت، قدرت و اقتدار داده است و همین روحیه بود که سوریه را از داعش نجات داد.

 

امام جمعه نهاوند:

محور مقاومت، آمریکا را در منطقه شکست داد

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی مغیثی با بیان اینکه آمریکایی‌ها و صهیونیست‌ها با هدف ضربه زدن به کشورمان گروهک‌های تروریستی را به وجو آوردند، گفت: گروهک‌های تکفیری با پشتیبانی آمریکایی‌ها می‌خواستند جنگ را به مرزهای کشورمان برسانند ولی با رشادت‌های رزمندگان محور مقاومت به اهداف خود نرسیدند.

وی افزود: امروز به برکت وجود محور مقاومت در منطقه، آمریکایی‌ها بعد از میلیارد ها دلار هزینه با خفت و خواری از سوریه خارج شدند و کشورها به بازگشایی سفارت در سوریه اقدام می‌کنند.

امام جمعه نهاوند اظهار کرد: سفر مخفیانه ترامپ به عراق به وضوح نشان‌دهنده اوج خفت و خواری آنها در منطقه و نشان از دست برتر مقاومت دارد.

وی ادامه داد: آمریکایی‌ها با هدف تأمین امنیت رژیم صهیونیستی و ایجاد تفرقه در بین مسلمانان در خاورمیانه حضور دارند که با وجود هزینه‌های زیاد به اهداف شومشان نرسیده‌اند.

مغیثی خاطرنشان کرد: همه مسؤولان برای رونق تولید و ایجاد اشتغال باید به ظرفیت‌های داخلی و نیروی های کارآمد کشور اتکا کنند.

 

امام جمعه شهر قهاوند مطرح کرد:

تحریک مردم علیه نظام با هدف برهم زدن وحدت

امام جمعه شهر قهاوند گفت: آمریکا به دنبال حفظ تحریم و افزایش نا‌امنی‌های مرزی، تشدید اختلافات قومی و مذهبی، افزایش اختلاف میان مردم و مسؤولان و تحریک مردم علیه نظام با هدف برهم زدن وحدت است که باید هوشیار باشیم

حجت‌الاسلام رضا کرملو با اشاره به چهل سالگی انقلاب، اظهار کرد: بعد از انقلاب ما همچنان با آینده مطلوب فاصله داریم اما از معیوب‌های بسیاری هم فاصله گرفته‌ایم.

وی در ادامه با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با خانواده شهدا گفت: نقشه اصلی دشمن در سال ۹۸ بوده و احتمالا در دو فاز عملیات‌های تخریبی پنهانی(جاسوسی،خرابکاری،ترور) و عرصه سایبری و فضای مجازی (نفوذ به پایگاه‌ها و مراکز دولتی و نظامی) عمل خواهند کرد.

امام جمعه قهاوند افزود: این مطالب را مسئول مرکز مطالعات ملی اسرائیل گرفته و حتما  آمریکا نقشه‌های دیگری نیز دارد.

وی به نقشه‌های آمریکا اشاره و خاطرنشان کرد: آمریکا به دنبال حفظ تحریم و افزایش نا‌امنی‌های مرزی، تشدید اختلافات قومی و مذهبی، افزایش اختلاف میان مردم و مسؤولان و تحریک مردم علیه نظام با هدف برهم زدن وحدت است که باید هوشیار باشیم.

 

امام جمعه شهرستان رزن:

رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است

امام جمعه شهرستان رزن گفت: رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است و این مسیری است که همگان اذعان دارند.

حجت‌الاسلام عبدالعظیم ملازاده با بیان اینکه مردم قم در ۱۹ دی با شناخت قیام کردند، اظهار کرد: همین قیام سنگ بنای قیام‌های دیگر در شهرهای مختلف ایران را گذاشت.

وی افزود: دشمن طرح‌های زیادی برای ضربه‌زدن به تفکر و راه امام راداشت که مردم قم با شناخت این نقشه را خنثی کردند.

امام جمعه شهرستان رزن گفت: رژیم صهیونیستی در سراشیبی سقوط است و این مسیری است که همگان اذعان دارند؛ همانگونه رهبر معظم انقلاب پیش‌بینی کرده بودند و قطعا ایشان با توجه به مسائل دلایلی این سخنان را زده‌اند.

وی با اشاره به سالروز شهادت امیرکبیر گفت: امیرکبیر شخصیتی بزرگ در تاریخ ایران است که اصلاحات او همزمان با اصلاحات ژاپن بود و او از جهل و نادانی آن زمان و به حال مردم  گریه می‌کرد ولی اکنون خیلی از ایرانیان نمی‌دانند مرقد این شخصیت بزرگ کجاست؟

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت