وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 10 دى 1397 ساعت 12:14   |   کد مطلب: 34547
مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم شهرستان بهار با ظرفیت اشتغالزایی 800 نفر برای زنان شهرستان بهار در روز 9 دی افتتاح شد.

به گزارش نافع،‌ روز گذشته مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم شهرستان بهار در رشته فرشبافی در محل سابق مدرسه نواب  با حضور فرمانده بسیج ادارات سپاه انصارالحسین (ع)  و برخی مسؤولان شهرستان و تعدادی از کارکنان مرکزافتتاح شد.

در این مراسم فرمانده بسیج ادارات سپاه انصارالحسین (ع) اظهار کرد: دشمن بنا بر یک برنامه غلط تصور می‌کرد که می‌تواند انقلاب را از مسیر واقعی آن منحرف کند اما در روز نهم دی ماه مردمی که قلبشان جریحه‌دار شده بود به میدان آمده و نشان دادند که پای این نظام هستند و اجازه مداخله دشمنان در کشور را نمی‌دهند.

احد امیری انقلاب اسلامی دارای ریزش‌ها و رویش‌هایی است، افزود: رویش‌های انقلاب بی شک بسیار تاثیرگذار بوده و باعث شده که کشتی انقلاب مسیرش را به خوبی طی کند.

وی با اشاره به موفقیت‌های انقلاب اسلامی در زمینه‌های مختلف علمی، نظامی، پزشکی و.. گفت: امروز قدرت عمل در دست ماست، اما در این جنگ رسانه‌ای و اقتصادی، دشمنان دروغ پردازی کرده و می‌خواهند به مردم القا کنند که ما در همه عرصه‌ها ضعیف هستیم و توان مقابله با دشمن را نداریم.

فرمانده بسیج ادارات سپاه انصارالحسین (ع)  در ادامه با اشاره به افتتاح مرکز اشتغال شهدای مدافعان حرم شهرستان بهار تصریح کرد: عمل همسر شهیدی که این مرکز را راه بیاندازد و برای 800 نفر اشتغالزایی کند، بسیار مبارک و قابل ستایش است و اینگونه زنان، نمونه زن با اراده ایرانی هستند که باید معرفی شوند.

کبری واحدی، مدیرعامل شرکت تعاونی گل انار، با اشاره به نحوه کار این مرکز اشتغال افزود: در راستای طرح سلامت اجتماعی در منطقه‌های آسیب‌خیز اقدام به برپایی این مرکز اشتغال کردیم.

وی ادامه داد: در این مرکز اشتغال رشته‌های هنری همچون قالیبافی، گلیم بافی، عروسک سازی، میناکاری و گیوه بافی آموزش داده می شود.

مدیرعامل شرکت تعاونی گل انار که از زنان کارآفرین برتر شهرستان و استان در رشته قالیبافی در سال‌های گذشته است، گفت:  در سال‌های گذشته با حمایت‌های ادارات و ارگان‌های مختلف توانستیم کار خود را وسعت دهیم و هم اکنون این مرکز سومین مرکز اشتغال در سطح شهرستان است که در زمینه فرشبافی افتتاح می‌شود و خوشبختانه در سال‌های گذشته به همه روستاها رفته‌ایم و آموزش های لازم را به زنان روستایی داده‌ایم.

وی ادامه داد: این مرکز در اختیار سازمان تبلیغات اسلامی قرار داشت که به مدت یک سال در اختیار شرکت تعاونی گل انار قرار گرفته تا بتوانیم برای زنانی که اکثرا بدسرپرست، بی‌سرپرست یا تحت پوشش کمیته امداد یا بهزیستی هستند اشتغالزایی کنیم.

واحدی خاطرنشان کرد: میزان تعهد ما برای اشتغالزایی در این مرکز 800 نفر است و در حال حاضر 150 نفر در این مرکز به اشتغال و آموزش مشغولند.

انتهای پیام/ک/10

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت