وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 6 دى 1397 ساعت 10:20   |   کد مطلب: 34487
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت همدان:
تخصیص ارز به واردات لاستیک کمتر از 48 ساعت انجام می‌شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان گفت: تخصیص ارز برای ورود کالاهای اساسی با هیچ مانعی مواجه نیست و برای لاستیک کمتر از 48 ساعت صادر می‌شود.

به گزارش نافع، حمیدرضا متین در مراسم مراسم تجلیل از صادرکنندگان برگزیده استان همدان اظهار کرد: هر تسهیلاتی که در سال 97 به هر مبلغی پرداخت شود سه درصد سود بانکی آن توسط دولت پرداخت می‌شود و هر قرارداد با نرخ 15 درصد محسوب می‌شود.

وی با بیان اینکه برای کالای اساسی تخصیص ارز بدون محدودیت انجام می‌شود افزود: صرافی‌ها آمادگی دارند که ارز نیمایی را به تجارت اختصاص دهند و شاید اندکی درصد بالاتر باشد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان با اشاره به اینکه در همدان ثبت سفارش برای واردات لاستیک انجام نشده است تصریح کرد: وزارت صمت نیز اعلام کرده از تجار همدانی انتظار داشتیم در این حوزه وارد شوند و تعهد داده شده که تخصیص ارز برای لاستیک ظرف 48 ساعت انجام شود.

وی با بیان اینکه در بحث کالاهای اساسی تخصیص ارز به سرعت انجام می‌شود ادامه داد: 500 هزار تن برنج هم آماده است که به بازار همدان وارد شود.

متین خاطرنشان کرد: برای مدتی محدود تخصیص ارز در حوزه ماشین‌آلات به واحدهایی تخصیص می‌یابد که بیش از 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

وی با بیان اینکه بازرگانان درباره ورود کالا با کارت‌هایی که از 96 به بعد صادر شده است هماهنگی‌های لازم را به عمل آورند گفت: در حال حاضر کالاهایی که با کارت‌های بازرگانی صادر شده از سال 96 به بعد ترخیص با مشکل مواجه می‎شود بنابراین نیاز به هماهنگی داریم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان همدان خاطرنشان کرد: با توجه به مصوبه جدید دولت، ثبت سفارش  در استان‌های دیگر نیاز به هماهنگی دارد.

وی با بیان اینکه واردات مواد اولیه 96 به بعد مشکل خاصی نیست گفت: البته در طیف کالاهای لوکس مشکلاتی وجود دارد که هماهنگی باعث می‌شود دچار مشکل نشویم.

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت