دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان
آخرین قیمت سکه و طلا

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : يكشنبه 2 دى 1397 ساعت 10:15   |   کد مطلب: 34429
یک نویسنده همدانی با اشاره به چاپ کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» كه مجموعه‌ای از رهنمودهای رهبر معظم انقلاب درباره معلمان و آموزش و پرورش است گفت: یکی از موضوعاتی كه منجر به ايجاد آسيب می‌شود اين است كه اندیشه‌های رهبری در جامعه به خوبی تبیین نمی‌شود.

به گزارش نافع، سعید ابوالقاضی که گلچینی دلنشین و جذاب از بیانات رهبر معظم انقلاب در طول سال‌های 66 تا 97 را با عنوان «معلم باید در خط مقدم باشد» گرد آورده است، در این خصوص اظهار کرد: این کتاب به جایگاه معلم و نقش موثر آنها در آینده کشور می‌پردازد.

وی با بیان اینکه این مجموعه در 6 فصل و سه ضمیمه تدوین شده است، هدف خود را حرکت در مسیر تربیت نسل انقلاب اسلامی با بهره‌گیری از فرمایشات مقام معظم رهبری دانست و افزود: تاکنون در کشور تألیفی در این زمینه نداشتیم که خدا را شکر می‌کنم توانستم در این زمینه کاری انجام دهم.

این نویسنده همدانی با بیان اینکه در کشور کتاب‌هایی با موضوعات فرهنگی به چاپ رسیده است اما جای خالی بیانات مقام معظم رهبری در خصوص جایگاه معلم به شکل منسجم بسیار احساس می‌شد تأکید کرد: همین موضوع انگیزه مرا برای جمع‌آوری مطالب و چاپ این کتاب چندین برابر کرد.

وی با بیان اینکه حجم مطالب و گردآوری آن بسیار زمان‌ برد به طوری که قریب به یک سال در این زمینه کار کردم یادآور شد: قصد دارم اندیشه‌های مقام معظم رهبری را تبیین و گردآوری کرده و آنها را در مجموعه‌ای منسجم به چاپ برسانم.

ابوالقاضی که چندین سال است در عرصه نویسندگی فعالیت می‌کند تصریح کرد: یکی از موضوعاتی که منجر به ایجاد آسیب می‌شود این است که اندیشه‌های رهبری در جامعه به خوبی تبیین نمی‌شود.

وی در ادامه گریزی به سرفصل‌های کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» زد و گفت:‌ فصل اول این کتاب به ارزش و جایگاه معلم در تربیت می‌پردازد و فصل دوم به ارزش علم و علم‌آموزی در گذشته، حال و آینده و تأثیر آن بر پیشرفت جامعه پرداخته است.

این نویسنده همدانی بیان کرد: در فصل‌های بعدی این کتاب به موضوعاتی پیرامون جایگاه تعلیم و تربیت و نقش اخلاق، تعهد و دانش در معلمان، اهمیت فرهنگ و توجه به تهاجم فرهنگی در جامعه معلمان، وظایف و اهداف معلمان، لزوم خودباوری به دانش‌آموزان، تعهد و تخصص، وجدان کاری، استفاده از تصویر و داستان و شعر در آموزش، اخلاق و تدین اشاره شده است.

وی گفت: در بخش ضمائم این کتاب موضوعاتی چون جایگاه والای شهید مطهری به‌ عنوان معلمی برتر، سند تحول آموزش و پرورش و برخی نمودارهای مهم در رابطه با معلمان و آموزش و پرورش گنجانده شده است.

ابوالقاضی ادامه داد: در این کتاب بیانات معظم‌له در جمع معلمان و فرهنگیان کشور، آموزش و پرورش، شورای عالی انقلاب فرهنگی، دانش‌آموزان، مسوولان اتحادیه انجمن اسلامی دانش‌آموزان، نخبگان و سایر مجامعی که در موضوع تعلیم و تربیت فعالیت دارند، بیان شده است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر دو کتاب دیگر در دست چاپ دارم خاطرنشان کرد: کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» نخستین کتاب بنده بود که چاپ شده است.

کتاب «معلم باید در خط مقدم باشد» در 252 صفحه به کوشش سعید ابوالقاضی توسط انتشارات شهید کاظمی منتشر شده است. علاقه‌مندان برای تهیه کتاب می‌توانند از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی سایت من و کتاب به نشانی manvaketab.ir و یا از طریق ارسال نام کتاب به سامانه پیام کوتاه 3000141441 کتاب را با پست رایگان دریافت کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

دیدگاه شما