وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 27 آذر 1397 ساعت 11:01   |   کد مطلب: 34361
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان همدان گفت: این اداره کل برای نخستین بار در سطح کشور، برنامه اپلیکیشن تحت اندروید که حاوی قوانین و مقررات سرمایه گذاری و همچنین اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری است راه اندازی کرده است.

سید ناصر محموی امروز در گفت و گو با نافع اظهار کرد: به منظور آشنایی افراد جامعه خصوصا از دوران پایه تفاهم نامه ای بین این اداره کل و آموزش و پرورش استان در خصوص حضور کارشناسان اقتصادی و سرمایه گذاری در مدارس به منظور آموزش مباحث اقتصادی،سرمایه گذاری و مشاوره انتخاب رشته تحصیلی به دانش آموزان منعقد شد.

وی با بیان اینکه سرمایه گذاری ضرورت امروز جامعه است، اظهار کرد: دولت برای تسهیل در امور سرمایه گذاری، مرکز خدمات سرمایه گذاری را راه اندازی کرده تا با جذب سرمایه بخش خصوصی شاهد افزایش تولید ناخالص داخلی و ایجاد اشتغال در استان باشیم.

مدیرکل اقتصاد ودارایی استان گفت: در استان همدان مرکز خدمات سرمایه گذاری به ریاست استاندار و نایب رئیسی اداره کل امور اقتصادی و دارایی استان همدان ایجاد شده که نمایندگانی از سه دستگاه اجرایی جهاد کشاورزی، سازمان صنعت معدن و تجارت، میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری در این مرکز به منظور تسهیل کننده امور مربوط به سرمایه گذاری مستقر هستند.

وی با اشاره به نقش  مهم و اثرگذار حضور و فعالیت فرمانداران در امر سرمایه گذاری، مطالعاتی، توانمند سازی تصریح کرد: این آمادگی برای حضور در فرمانداری ها برای ارائه مشاوره در امور سرمایه گذاری نیز وجود داشته تا شهرستان ها هم در جذب سرمایه گذار بتوانند بهتر از گذشته ورود کنند.

محمودی با بیان ‌معرفی فرصت های سرمایه گذاری در چهار بخش صنعت و معدن، جهاد کشاورزی، میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: این اداره کل برای نخستین بار در سطح کشور، برنامه اپلیکیشن تحت اندروید که حاوی قوانین و مقررات سرمایه گذاری و همچنین اطلاعات مورد نیاز سرمایه گذاری است راه اندازی کرده است.

وی اضافه کرد: یکی از اقدامات مهم مرکز خدمات سرمایه گذاری مشاوره، رهبری و هدایت سرمایه گذاران به شهرستان های استان همدان با توجه به مزیت های آن شهرستان است.

مدیرکل اقتصاد ودارایی استان گفت: کمیته بهبود فضای کسب و کار استان با عضویت دستگاه های اجرایی تاثیر گذار در این امر مهم تشکیل شده است.

وی همچنین به شورای تشکیل شورای هماهنگی مدیران دستگاه های تابعه وزارت اقتصاد که متشکل از مدیران ادارات امور اقتصادی و دارایی، مالیاتی، گمرک، بیمه، بورس و سازمان ‌جمع آوری و فروش اموال تملیکی است اشاره و خاطرنشان کرد: این جلسات ماهیانه و به منظور بررسی و هم اندیشی مسایل و مشکلات موجود دستگاه های مزبور تشکیل می شود.

انتهای پیام/الف/ 10

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت