آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : شنبه 24 آذر 1397 ساعت 17:28   |   کد مطلب: 34332
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا:
25 پژوهشگر دانشگاه‌های برتر استان انتخاب شدند
معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا گفت: امسال بر اساس آیین‌نامه، ستاد پژوهشگران و فناوران با 6 کمیته کار خود را آغاز کرده است،‌ اظهار کرد: 25 پژوهشگر دانشگاه‌های برتر استان انتخاب شدند.

به گزارش نافع، غلامحسین مجذوبی  بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال بر اساس آیین‌نامه ستاد پژوهشگران و فناوران با 6 کمیته کار خود را آغاز کرده،‌ اظهار کرد: 25 پژوهشگر دانشگاه‌های برتر استان انتخاب شدند.

وی افزود: 40 نفر پژوهشگر و فناور در هفته پژوهش امسال تقدیر می‌شوند و نیز آموزش و پرورش در یک برنامه‌ ویژه ای از  دانش‌آموز ان پژوهشگر خود تجلیل خواهد کرد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا ادامه داد: در سال جاری ما تغییراتی را در نحوه انتخاب پژوهشگران برتر دستگاه‌های اجرایی،فناوران برتر و دانشگاه‌ها انجام دادیم که در طول سال‌های گذشته هر دانشگاه برای معرفی پژوهشگر سهمیه‌ای داشت که حدود70 نفر به عنوان پژوهشگر معرفی می‌شدند اما امسال این تعداد کاهش یافت.

وی نظام سهمیه‌بندی لغو شده را ناعادلانه خواند و گفت: امسال پژوهش‌ها در 6 رشته از جمله رشته مهندسی، کشاورزی، پزشکی، هنر و معماری و ادبیات بوده و انتخاب افراد پژوهشگر براساس آیین‌نامه و ارزیابی اساتید مربوطه بوده است.

 مجذوبی با اشاره به اینکه امسال توزیع پژوهشگران بدرستی صورت گرفته، خاطرنشان کرد: برای مثال از گروه فنی و مهندسی پنج نفر، گروه علوم پزشکی سه نفر، ‌علوم پایه پنج نفر، معماری یک نفر و گروه علوم انسانی 6 نفر انتخاب شده‌اند.

وی با بیان اینکه 11 نفر از این افراد مربوط به دانشگاه بوعلی سینا است، اضافه کرد: همچنین از میان 60 پرونده ارسالی متعلق به 28 دستگاه اجرایی استان، یک نفر از دانشگاه فرهنگیان، دو نفر از  کارمندان دانشگاه علوم پزشکی، یک نفر از بوعلی و در نهایت یک نفر از دامپزشکی بودند.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه بوعلی سینا به مهاجرت نخبگان اشاره و تصریح کرد: توانستیم 330 نخبه را در استان شناسایی کنیم که 30 نفر آنها متعلق به شهرستان همدان بوده و متأسفانه 62 نفر به تهران و 10 درصد به خارج کشور مهاجرت کرده‌اند.

انتهای پیام/ش

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما