آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 23 آذر 1397 ساعت 09:25   |   کد مطلب: 34314
با راه اندازی بزرگترین کاروان تخصصی سلامت غرب کشور در تویسرکان در سه روز که مدل واقعی از یک حرکت جهادی برای ارتقاء سلامت جامعه بود، بیش از 6 هزار بیمار توسط پزشکان متخصص ویزیت رایگان شدند.

به گزارش نافع، شامگاه روز گذشته حجت الاسلام مرتضی موحدی، امام جمعه تویسرکان در مراسم تجلیل و تقدیر از پزشکان متخصص بسیج جامعه پزشکی که برای سه روز با راه‌اندازی درمانگاه موقت «شهدای مدافع حرم» از بیماران محروم تویسرکان ویزیت کردند اظهار کرد: حضور متخصصان حوزه‌های مقاومت سلامت، باعث تقویت روحیه امید در مردم شد.

وی افزود: ببسیج جامعه پزشکی زمینه‌ای را فراهم کرده پزشکان متخصص در رشته‌های مختلف برای خدمت رسانی به مناطق محروم اعزام شوند.

در ادامه جانشین فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان عنوان کرد: یکی از برنامه‌هایی که بسیج دنبال می‌کند طرح اعتلای بسیج است و در این راستا طرح شهید رهنمون یعنی خدمات‌رسانی به مناطق محروم و ویزیت رایگان بخشی از این مأموریت‌ها است.

حسین سوری اظهار کرد: حضور بیش از 20 پزشک متخصص در تویسرکان، مدل واقعی از حرکت جهادی بود که با کمترین داشته ها بهترین و بیشترین نتیجه ها در خدمت رسانی به مردم به دست آمد.

وی با بیان اینکه این جهادگران سلامت به منظور خدمات‌رسانی به مردم شهرستان در راستای ارتقاء سطح سلامت جامعه به میدان آمدند، افزود: از ابتدای سال برنامه‌ریزی و رایزنی‌هایی برای این حضور با بسیج جامعه پزشکی تهران انجام شده است.

جانشین فرمانده سپاه ناحیه تویسرکان با اشاره به اینکه این برنامه سلامت در سه مرحله پیش رفت، یادآور شد: مرحله اول غربالگری بیمارانی بود که در هفته‌های گذشته به مراکز درمانی و بهداشتی روستایی و شهری مراجعه کرده بودند که نزدیک به 4 هزار نفر شناساسی و با برگه ارجاع برای معالجه معرفی شدند.

وی اضافه کرد: مرحله دوم، راه‌اندازی درمانگاه موقت «شهدای مدافع حرم» بود تا با حضور پزشکان متخصص ویزیت رایگان بیماران انجام شود که بیش از 6 هزار نفر ویزیت رایگان شدند.

سوری با بیان اینکه مرحله سوم این طرح مرتبط با عمل های جراحی بود، تصریح کرد: بیمارانی که نیاز به عمل جراحی داشتند به بیمارستان‌های پشتیبان در تهران معرفی شده که 50 نفر برای اعزام شناسایی شدند.

*راه اندازی بزرگترین کاروان تخصصی سلامت غرب کشور در تویسرکان در3 روز

در این مراسم  معاون بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ گفت: پزشکان متخصص اعزام شده از بیمارستان‌های بزرگ تهران دواطلبانه و متعهدانه برای خدمت‌رسانی به مردم شهرستان تویسرکان در سه روز از هیچ کوششی دریغ نکردند.

مسعود جهانگیری با بیان اینکه تعدادی از این پزشکان حتی وسایل شخصی مرتبط با تخصص خود را به همراه داشتند، اظهار کرد: تمام تلاش ما بر این بود تا رضایت مردم را جلب کنیم که به یاری خدا همین‌گونه شد.

وی افزود: در این ویزیت تخصصی بیش از 120 بیمار برای بهره‌مندی از امکانات فوق‌تخصصی و پاراکلینیک به مراکز درمانی تویسرکان، همدان و تهران معرفی شدند.

معاون بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین کاروان تخصصی سلامت غرب کشور در تویسرکان راه‌اندازی شد، عنوان کرد: هدف در این سه روز خدمت به مردم شریف تویسرکان برای ارتقاء سلامت و توجه به محرومان بود که خوشبختانه به بهترین شکل انجام شد.

 در این مراسم از پزشکان اعزامی از بسیج جامعه پزشکی تهران بزرگ و تویسرکان و نیز کادر درمانی بیمارستان و مراکز درمانی این شهرستان از سوی سپاه ناحیه  تجلیل به عمل آمد.

انتهای پیام/ز/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما