وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 22 آذر 1397 ساعت 11:33   |   کد مطلب: 34301
رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه مشکل امروز اصناف میزان مالیات‌ است گفت: از مسؤولان مالیاتی کشورشرایط استان‌های مختلف را یکسان نبینند و بر اساس میزان توسعه‌یافتگی به تعیین مالیات بپردازند.

به گزارش نافع، حسین محرابی صبح امروز در همایش اصناف همدان اظهار کرد: امروز برای موفقیت در کسب و کار باید به دانش و شیوه‌های جدید مسلط بود چراکه دوران مدرک‌گرایی سپری شده و روزگار مهارت‌گرایی در حال تکوین است.

وی با اشاره به اینکه فرهنگ مهارت‌گرایی باید در خانواده، آموزش و پرورش و آموزش عالی دنبال شود افزود: امروز با خیل تحصیلکردگان دارای مدرک اما بیکار مواجه هستیم.

رئیس اتاق اصناف همدان در ادامه با اشاره به اینکه بازار به دلیل نبود ثبات در قیمت ارز در بلاتکلیفی به سر می‌برد، تصریح کرد: تولیدکنندگان و واردکنندگان از دولت انتظار دارند که با تأسی به نظرات علمی و نظرخواهی از صاحبنظران مشکلات را برطرف کنند.

وی با بیان اینکه بنا بر تعبیر مقام معظم رهبری در شرایط جنگی قرار داریم، ادامه داد:  امروز دشمنان در رأس آنها امپریالیست آمریکا و صهیونیست و کشورهای مرتجع عربی با سردمداری عربستان و امارات متحده عربی به دنبال ایجاد یأس در جامعه و شکاف بین مردم و مسرولان هستند.

محرابی با اشاره به اینکه دشمنان برای تمامیت ارضی این کشور نقشه کشید‌ه‌اند، خاطرنشان کرد: وظیفه ما همراهی نکردن با دشمن و ایجاد همدلی در داخل است تا با یاری دیگر از این پیچ خطرناک نیز عبور کنیم.

وی خاطرنشان کرد: دلسوزی زبانی دشمنان برای مردم ایران دروغی بیش نیست چراکه اگر بود دست پنهان و آشکار آنها در کودتاهای مختلف جهان  و البته کودتای 28 مرداد 1332 رویت نمی‌شد.

رئیس اتاق اصناف همدان در ادامه با بیان اینکه مشکل امروز اصناف میزان مالیات‌ است، اظهار کرد: از مسؤولان ارشد مالیاتی کشور تقاضا داریم شرایط استان‌های مختلف را یکسان نبینند و بر اساس میزان توسعه‌یافتگی به تعیین مالیات بپردازند.

کمبود نقدینگی مشکل امروز واحدهای صنفی

محرابی با اشاره به اینکه کمبود نقدینگی یکی از مشکلات اصناف ماست، افزود: برای حل این مشکل در تفاهمنامه‌ای با بانکی ملی به دنبال تأمین سرمایه درگردش برای واحدهای صنفی هستیم.

وی با بیان اینکه واحدهای تولیدی کالاهای خود را به صورت نقدی به واحدهای صنفی می‌دهند، تصریح کرد: به همین دلیل نیاز داریم به دنبال تأمین نقدینگی بازار باشیم.

رئیس اتاق اصناف همدان با بیان اینکه اقتصاد ایران از مزیت‌های بسیاری برخوردار است، ادامه داد: نداشتن بدهی خارجی به بانک جهانی و صندوق بین‌المللی پول، برخورداری از ذخایر ارزی مطمئن کشور، نیروی جوان و تحصیلکرده از مزیت‌های اقتصادی ایران است.

وی خاطرنشان کرد: البته اگر نقدینگی لجام‌گسیخته به هر بازاری وارد شود باعث فاجعه خواهد شد پس باید آن را به سمت تولید سوق داد.

محرابی با بیان اینکه در دنیا به ازای هر 42 خانوار یک واحد صنفی وجود دارد گفت: در ایران به ازای هر 6 خانوار یک واحد صنفی وجود دارد و این عدم توازن در واحدهای توزیعی باعث تورم مضاعف می‌شود چراکه واحدها باید برای پوشش هزینه‌ها سود غیر متعارف دریافت کنند.

منبع:فارس

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت