وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 20 آذر 1397 ساعت 11:45   |   کد مطلب: 34272
نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس:
پیمانکاران رغبتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی ندارند
نماینده مردم شهرستان‌های همدان و فامنین درمجلس شورای اسلامی گفت: به دلیل عرضه اوراق مشارکت به ازای اجرای پروژه‌ها، پیمانکاران رغبتی برای انجام کار ندارند.

امیر خجسته در گفت‌و‌گو با نافع با بیان اینکه ارائه اوراق‌ مشارکت‌ مدت‌دار به ازای هزینه‌های پروژه‌ها به پیمانکاران، باعث آسیب جدی به طرح‌های عمرانی می‌شود، اظهار کرد: در حال حاضر برای طرح‌های عمرانی که بودجه تعیین کرده‌اند نیز به دلیل نواسانات قیمت و اوراق مشارکت مدت دار، متقاضی وجود ندارد و این اقدام منطقی نیست.

وی با اشاره به اینکه مجلس هم باید از بیت‌المال محافظت کند و هم به فکر پیمانکاران باشد، افزود: با وزیر راه و شهرسازی و وزاری مربوطه صحبت کردیم که این مسأله را تعیین تکلیف کنند چرا که بسیاری از پروژه‌ها به علت عدم تمایل پیمانکاران روی زمین مانده است.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس با بیان اینکه برای حل این مشکل به دنبال اجرای امانی پروژ‌ه‌ها رفتیم، تصریح کرد: با این اقدام می‌توان پروژه‌ها را برای استان همدان حفظ کرد.

وی با اشاره به اینکه برخی از پیمانکاران نیز به دلیل عدم انجام تعهدات با مشکلات قضایی مواجه شدند، ادامه داد: اوراق مشارکت به معنای استفاده از منابع آینده است و به این دلیل نقدینگی لازم تأمین نمی‌شود.

خجسته با بیان اینکه قیمت کالاها چند برابر افزایش یافته است، خاطرنشان کرد: پیمانکاران امکان تأمین نقدینگی لازم برای تهیه کالاها را ندارند.

وی با اشاره به اینکه اوراق مشارکت دولت را بدهکارتر می‌کند، گفت: 71 هزار پروژه نیمه کاره در کشور داریم که 65 هزار فقره آن استانی و 6 هزار پروژه ملی است که باید تعیین تکلیف شود.

نماینده مردم همدان و فامنین درمجلس با تأکید بر آن که این روند دولت را بدهکارتر می‌کند، اظهار کرد: دولت باید این مسأله را در بودجه مورد توجه قرار دهد.

وی افزود: هدف‌گذاری در برنامه پنج ساله ششم توسعه این بود که استفاده از اوراق مشارکت نباید از 40 هزار میلیارد تومان عبور کند اما در سال 97 این اتفاق افتاده است.
انتهای پیام/الف/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت