آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : دوشنبه 19 آذر 1397 ساعت 17:30   |   کد مطلب: 34267
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس خبر داد
تخصیص 7 میلیارد تومان برای پروژه‌های اصلاح و ترمیم زیرگذرها
نماينده مردم همدان و فامنين در مجلس شورای اسلامی گفت: برای پروژه‌های اصلاح و ترمیم زیرگذرها 7 میلیارد تومان، 2.5 میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری گلخندان و مرغ‌آباد و مجموعه‌های پایین‌دست تخصیص یافت.

به گزارش نافع، امیر خجسته ظهر امروز در  جلسه شورای اداری شهرستان فامنین با فرماندار، دهیاران و اعضای شورای روستاهای بخش مرکزی با بیان اینکه تعامل‌ها موجب توسعه روستاها می‌شود، اظهار کرد: دهیاران و اعضای شورای روستاهای بخش مرکزی با تعامل با ادارات، نمایندگان و جلب مشارکت مردم درصدد حل مشکلات روستا باشند.

وی با اشاره به عوامل مؤثر در محهاجرت روستاییان گفت: با ایجاد افزایش فضاهای آموزشی و ورزشی و تامین آب شرب و آب کشاورزی روستاها از میزان مهاجرت روستاییان به شهرستان‌ها و سایر استان‌ها باید جلوگیری کرد.

نمانیده مردم همدان و فامنین بر ساماندهی و زیباسازی ورودی روستاها توسط دهیاران و اعضای شورا، اجرای طرح‌های گردشگری و اشتغالزا به همت مدیران تاکید و خاطرنشان کرد: در روستاها باید به اشتغال و رونق کسب و کار توجه جدی شود که با توجه به شرایط گردشگری روستاها برای اجرای طرح گردشکری روستای قلعه‌جوق 5 میلیارد ریال و فراهم کردن زیرساخت‌های گردشگری شهرستان فامنین 6 میلیارد ریال قرار گرفت.

وی تصریح کرد: با حضور معاون وزیر راه از محل جدید ایستگاه راه‌آهن فامنین بازدید شد که به منظور سهولت دسترسی اهالی به شبکه ریلی، ایستگاه راه‌آهن با جانمایی مشخص شده جدید با پیگیری‌های صورت گرفته در محل نزدیکتری به فامنین ایجاد خواهد شد.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس خاطرنشان کرد: برای پروژه‌های اصلاح و ترمیم زیرگذرها 7 میلیارد تومان، 2.5 میلیارد تومان برای طرح‌های آبخیزداری گلخندان و مرغ‌آباد و مجموعه‌های پایین‌دست تخصیص یافت.

وی ادامه داد: 4 میلیارد تومان از محل شاخص‌های اقتصادی برای ساختمان فنی و حرفه‌ای و پروژه‌های دیگر اختصاص یافت همچنین برای پل دسترسی منطقه ویژه اقتصادی به منظور دسترسی به آزادراه 500 میلیون تومان اختصاص یافت.

فرماندار فامنین با بیان اینکه دهیاران نهایت سعی و تلاش خود را برای جلب اعتماد مردم در افزایش مشارکت در توسعه و آبادانی روستاها فراهم سازند بر لزوم استفاده از ظرفیت‌های روستا از قبیل گردشگری و صنایع دستی تاکید کرد.

سیدمجید شماعی افزود: اعتبار استانی فامنین 15.5 میلیارد تومان تخصیص یافت که با پیگیری‌های نمایندگان از مجلس 12.5 میلیارد ریال دیگر از اعتبارات ملی تخصیص یافت.

انتهای پیام/ش/10

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما