آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 16 آذر 1397 ساعت 15:39   |   کد مطلب: 34209
با توجه به اتمام دوره غیبت یا مرخصی ابراهیم مولوی عضو شورای اسلامی شهر همدان، باید عضو علی‌البدل اول وارد شورا شود.

به گزارش نافع، ابراهیم مولوی سابقه دو دوره حضور در شورای اسلامی شهر همدان را دارد، او هم در دوره چهارم و هم در دوره پنجم موفق شد اعتماد مردم همدان را با وجود اینکه متولد شهرستان اسدآباد است به دست آورد، مولوی در نخستین سال دوره پنجم شورای شهر همدان در قالب لیست امید- منصوب به اصلاح‌طلبان و اعتدالیون- وارد شورا شد و موفق شد در قامت رئیس شورای اسلامی شهر همدان ظاهر شود؛ او در ابتدای آغاز سال دوم شورا این منصب را به کامران گردان، رئیس پلیس اسبق راهنمایی و رانندگی همدان واگذار کرد.

اما در نیمه مهرماه بود که از صحن شورا خبر رسید ابراهیم مولوی به دلیل فراهم شدن فرصت مطالعاتی در کشور آلمان، راهی این کشور صنعتی خواهد شد. اگرچه در ابتدا مولوی می‌خواست با استعفا از  نمایندگی مردم راهی آلمان شود، اما خبری که از صحن شورا آمد، مرخصی یک ماه برای این عضو شورای شهر بود.

قانوناً اعضای شورای شهر می‌توانند یک ماه در طول سال به مرخصی بروند و از این مرخصی به‌ صورت متوالی و یا ناپیوسته استفاده کنند. اگر فرض کنیم که ابراهیم مولوی در نیمه اول سال 97 حتی یک روز هم مرخصی نرفته باشد، می‌توانیم این فرصت یک ماه را بپذیریم. اگرچه می‌دانیم فرصت‌های مطالعاتی اغلب بیشتر از یک ماه به طول می‌انجامد اما با این‌ وجود شورای شهر با این مرخصی موافقت کرد. پس از فرارسیدن 15 آبان و در حالی که انتظار می‌رفت عضو علی‌البدل وارد شورای شهر شود، اما اعلام شد که مولوی تقاضای یک ماه مرخصی استعلاجی کرده و مورد موافقت اکثریت اعضای شورا به‌ جز یک نفر واقع شده است.

البته بنابر اعلام منابع آگاه ابراهیم مولوی از ابتدا قصد استعفا داشته باشد ما در نهایت از صحن شورای شهر خروجی متفاوت حاصل شده است.

بنابر قانون اگر هر عضو شورا در 6 جلسه متوالی صحن و 12 جلسه غیر متوالی شرکت نکند، باید از شورا خارج شود و عضو علی‌البدل جایگزین شده است. در این صورت اگر عضو معزول اعتراض داشته باشد در هیأت حل اختلاف استانداری مطرح می‌شود و در صورت ارائه مدارک مستدل حکم به بازگشت او صادر می‌شود و در غیر این صورت عضو اصلی اخراج می‌شود.

در آخرین نشست خبری رئیس شورای اسلامی شهر همدان، کامران گردان اعلام کرد که مولوی دو ماه مرخصی دارد و باید تا 15 آذرماه منتظر بمانیم. حتی اگر این قول را نیز بپذیریم، این مدت نیز تمام شده و باید هرچه سریع‌تر قانون اعمال شود و عضو علی‌البدل شورای جایگزین ابراهیم مولوی شود، این ظرفیت و حق مردم است که بتوانند از همه نمایندگان خود بهره ببرند.

احقاق حقوق مردم را دنبال می‌کنم

جواد گیاه‌شناس؛ عضو علی‌البدل شورای شهر همدان در این خصوص  اظهار کرد: با توجه به رأی مردم مسؤول هستم که از حقوق آنها دفاع کرده و پیگیر اجرای قانون باشم.

وی افزود: اعضای شورای شهر در درجه اول باید پیگیر اجرای قانون باشند چراکه رعایت حقوق شهروندی در گرو رعایت قانون است.

منتخب مردم همدان تصریح کرد: بنابر قانون وقتی عضو اصلی به هر دلیل از شورا خارج می‌شود، فرمانداری عضو علی‌البدل را فراخوانده و مراسم تحلیف را به عمل می‌آورد.

انتظار می‌رود قانون به طور کامل و بدون کم‌ و کاست اجرا شود و هرچه زودتر تکلیف عضو شورای شهر همدان روشن شود و اگر هم بی‌قانونی صورت گرفته است، مراجع رسمی و قانونی نسبت به این بی‌قانونی عکس‌العمل مناسب را نشان دهند.

منبع: فارس

انتهای پیام/

 

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت