آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 16 آذر 1397 ساعت 12:51   |   کد مطلب: 34204
دبیرکل تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل گفت: امسال در دو حوزه شفافیت به‌خصوص در آرای نمایندگان مجلس، قراردادهای شهرداری‌ها و جوان‌گرایی به‌خصوص منع بکارگیری بازنشستگان مطالباتی را داشتیم.

پیام مرادی در گفت‌وگو با خبرنگار نافع؛ بابیان اینکه حادثه عظیم 16 آذرماه سال 32 و شهادت سه تن از دانشجویان به‌عنوان یک حادثه هویت‌ساز ثبت شده است، اظهار کرد: از این حادثه می‌توان فهمید که جریان دانشجویی بی‌تحرک نیست بلکه آرمان‌خواه و اهدافش مطالبات عمومی است.

وی گفت: در حادثه سال 32 مشخص شد که استکبارستیزی در آن تاریخ تنها مسئله دانشجویان نبوده و به عموم مردم ارتباط پیدا می‌کرد.

دبیرکل تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل ادامه داد: از دیگر موضوعاتی که با حادثه عظیم 16آذر ثابت شد، این است که جریان دانشجویی از سلامت و صداقت برخوردار است و البته علت آن این بود که به‌پای حرفی که زده شد هزینه پرداخت کرد و ازجان‌گذشتگی کردند.

وی افزود: این جریانات دانشجویی سالم است به جهت اینکه تحت تأثیر کانون‌های ثروت قرار نگرفت.

مرادی گفت: علت اینکه 16 آذر هرساله روز دانشجو را گرامی می‌داریم، همین است که می‌خواهیم اتفاقات آن تاریخ را یادآوری و جریانات دانشجویی امروز از آن الگو بگیرد.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا تشکل‌های دانشجویی در پرداختن به مطالبات مردم و موفق بوده‌اند یا خیر؟ گفت: این امر در زمان‌های مختلف شدت و ضعف داشته است، جریان دانشجویی بخش جدایی از جامعه نیست بلکه تیکه‌ای از کل جامعه است و روی تحولات سیاسی و اجتماعی همان‌گونه که اثر می‌گذارد، اثر هم می‌پذیرد.

دبیرکل تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل تأکید کرد: حداقل در طی دو سه سال اخیر پیگیری مطالبات مردم و حرکت مسئله محور رشد قابل قبولی داشته؛ به‌خصوص در شهرهای که این انجمن شکل‌گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: در شهر همدان دو دفتر انجمن اسلامی تشکل دانشجویی داریم و سعی شده که از استانداری‌ها، فرمانداری‌ها، شهرداری‌ها، نمایندگان شهر مطالباتی را داشته باشیم.

مرادی تصریح کرد: امسال در دو حوزه شفافیت به‌خصوص در آرای نمایندگان مجلس،  قراردادهای شهرداری‌ها، قراردادهای مالی مسئولان، انتصاب‌ها، عملکرد پاسخگویی و جوان‌گرایی به‌خصوص منع بکارگیری بازنشستگان مطالباتی را داشتیم.

وی بابیان اینکه انجمن تشکل‌های دانشجویی از بالا به پایین شکل می‌گیرد، گفت:  در هر دانشگاهی اگر دانشجویان موافق باشند این انجمن شکل می‌گیرد و به مجموعه ما اضافه می‌شوند.

دبیرکل تشکیلات اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل در خصوص شهرستان اسدآباد و پرداختن به مطالبات مردمی، گفت: این شهرستان  مشکلات عدیده ای درزمینه های شهرسازی، عدم رشد شهر به لحاظ ظاهری و امکانات دارد که نیاز است ارتباط بیشتری بین نماینده مجلس و مسئولان شهر و مردم گرفته شود.

وی تأکید کرد: برای حضور اردوهای جهادی انجمن اسلامی در سطح شهرستان نیز اگر مسئولان استان موافق باشند، این آمادگی را داریم که در شهرستان حضور و محدودیت را رفع کنیم.
انتهای پیام/ن

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما