آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 16 آذر 1397 ساعت 09:26   |   کد مطلب: 34203
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی:
اسدآباد رکورددار بیشترین مدارس فرسوده در کشور است
عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت:میانگین مدارس فرسوده کشور ۳۰ درصد بوده و این در حالی است که ۴۵ درصد مدارس اسدآباد فرسوده هستند و بیشترین مدارس فرسوده کشور مربوط به این شهرستان است.

به گزارش نافع، اکبر رنجبرزاده شامگاه پنجشنبه در جلسه مدیران و معاونین مدارس اسدآباد که با حضور دکتر رخشانی مهر معاون وزیر آموزش و پرورش و رییس نوسازی و توسعه وتجهیز مدارس کشور برگزار شد اظهار کرد: برای توسعه، پیشرفت و کاهش آسیب‌ها توجه به آموزش و پرورش یک ضرورت برای نظام جمهوری اسلامی است و باید بپذیریم که آموزش وپرورش زیربنایی‌ترین جایگاه برای توسعه کشور به شمار می‌رود.

وی با تاکید برلزوم توجه به حقوق ومزایای بازنشستگان و معیشت معلمان و فرهنگیان و با بیان‌اینکه نظام رتبه بندی معلمان باید اجرا شود، تصریح کرد:در قانونی که چاپ شده و تقدیم مجلس خواهد شد امیدواریم شاهد رشد قابل توجه در بودجه آموزش و پرورش باشیم.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نقش موثر مکان و فضای مناسب آموزشی در حضور بانشاط معلم و دانش آموزان در سرکلاس درس گفت: نوسازی برخی مدارس و تکمیل پروژه‌های نیمه تمام از دغدغه‌های آموزش و پرورش این شهرستان است.

رنجبرزاده ابراز کرد: از نمونه پروژه های نیمه تمام این شهرستان کانون فرهنگی تربیتی شهید طائفی است که 20 سال از بلاتکلیف بودن آن می گذرد و بلاتکلیفی چنین پروژه هایی موجب شرمندگی این شهرستان شده است.

وی با اشاره به بلاتکلیفی 9 ساله استخر شنای فرهنگیان یادآور شد: استخر شنای فرهنگیان دارای 3 میلیارد تومان اعتبار بوده که انتظار داریم در سال آینده به بهره‌برداری رسد و مورد استفاده فرهنگیان شهرستان قرار گیرد.

نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه نگاه من به فرهنگیان نگاه ویژه است تصریح کرد:بحث تعاونی فرهنگیان شهرستان در دست پیگیری است و از منابع طبیعی 30 هکتار به مسکن و شهرسازی برای واگذاری به فرهنگیان واگذار شده که امیدواریم ظرف 6 یا 7 ماه آینده خبرهای خوشی در این رابطه به گوش ما برسد. .

رنجبرزاده تاکید کرد :بحث تعاونی فرهنگیان را رها نخواهم کرد و تلاش می‌کنیم تا زمین‌ها به صاحبان خود بازگردانده شود..

فرماندار اسدآباد نیز از وجود 54 آموزشگاه فرسوده در این شهرستان خبر داد و اظهار داشت :از این تعداد مدارس فرسوده،12 آموزشگاه وضعیت اورژانسی داشته و در تخریب و نوسازی در اولویت هستند..

حمیدوند با بیان‌اینکه امسال اعتباری افزون بر 3 میلیارد تومان از محل اعتبارات استانی به آموزش و پرورش شهرستان اختصاص یافته است ،تصریح کرد:از این میزان اعتبار تاکنون 65 درصد از طرف استان تخصیص داشته است.

وی با اشاره به وجود 5 پروژه نیمه تمام مربوط نوسازی مدارس در شهرستان اسدآباد، خاطر نشان کرد:کانون شهید طائفی ،استخر شنا،آموزشگاه شهرک سیداحمد ،مدرسه شهید سعیدی ،سالن ورزشی هنرستان امام 5 پروژه نیمه تمام مربوط به نوسازی مدارس این شهرستان هستند.

منبع:تسنیم

انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما