آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 23:57   |   کد مطلب: 34197
مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشگاه بوعلی: برخی دنبال تغییر هویت روز دانشجو هستند.

 روز دانشجو مسئول تحلیل و بررسی بسیج دانشجویی دانشگاه  بوعلی سینا یکی از سیاسی یون دانشگاه های کشور در دهه های اخیر در گفت و گو با نافع،  با بیان اینکه 16آذر در شرایط بعد از کودتا صورت گرفت که کشور غرق در مداخلات استعماری کشورهای غربی بود افزود: آن روز دانشجویان به استعمار؛ استبداد و استکبار جهانی اعتراض کردند و در مقابل آن سر خم نکردند. سعید کورش رحیم اضافه نمود:دانشجو به عنوان اصلی‌ترین پایدارترین و شاداب‌ترین عنصردر جامعه در برابراستکبار ایستاد و از مردم خویش دفاع کرد.

وی با اظهار اینکه امروز نیز هر جا بگویند مشکل است دانشجو باید وارد عمل شود و محدودیت‌ها را کنار بزند و کشور با تلاش دانشجوی جوان بن بست ندارد ادامه داد:انقلاب دوم را دانشجویان انجام دادند که باعث دوام و بقای انقلاب اسلامی شد و باید این ارزش را حفظ کنند

این فعال دانشجویی با تشریح ویژگی های جنبش دانشجویی اضافه کرد:روز دانشجو روز آرمانخواهی و استقلال طلبی و روز مبارزه با استکبار و استبداد است و دانشجو مظهر بصیرت، دانایی و علم و اندیشه است.

وی با اتبیین برخی جریانات انحرافی در جریان دانشجویی گفت:تجربه اقلاب ثابت کرده است که وقتی استکبار از پس جریانی بر نمی آید، به ماهیت آن هجوم می برد. اینست که تلاش می کند تا شانزدهم آذر جولانگاهی برای سرسپردگان به استکبار شود که با سوء استفاده از تحرکات دانشجویی، با نظام اسلامی تسویه حساب کنند. این همان فریبی ست که در روز قدس شعار "نه غزه نه لبنان" سرداد.

وی در خصوص وظایف وزارت علوم در قبال این  روز ادامه داد:عمدهمرکز وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اولا بایستی بر روی اصلاح ساختار علمی کشور و ثانیا بر فراهم آوردن بستر امنی برای فعالیت های دانشجویی باشد. وزارت علوم باید بکوشد تا ساختار سالمی برای تضارب جدی آراء و نظرات دانشجویان بسازد.

کورش رحیمی کرسی های آزاد فکری را یکی  مهمترین برنامه ها عنوان نمود و تصریح کرد:کرسی‌های آزاد اندیشی کی از جدی‌ترین مطالباتی است که رهبر فرزانه‌ی انقلاب همواره در دیدارهایشان با دانشجویان و مجموعه‌های دانشگاهی مطرح فرموده‌اند. با وجود این و به رغم مطالبه‌ی صریح و جدی مقام معظم رهبری، هنوز آن چنان که باید و شاید در دانشگاه‌ها به بحث کرسی‌های آزاداندیشی پرداخته نشده است؛ به گونه‌ای که نارضایتی حضرت آیت‌الله خامنه‌ای از روند برگزاری کرسی‌های آزاداندیشی را به روشنی می‌توان در کلام ایشان مشاهده کرد.

وی با تاکید رعایت استقلال جنبش دانشجویی از حزب گرایی ها تاکید کرد:جریان دانشجویی هرچه به طیف‌های سیاسی کشور نزدیک شد از مردم فاصله گرفت.

وی در نقد حرکت دانشجویی فعلی کشور نیز گفت:جنبش دانشجویی بیشتر، دغدغه مسئولین و طیف‌های سیاسی را مطرح کرده است و دنبال مشکلات شهروندان و معیشتی آنها نیست. همین باعث می‌شود مردم جریان دانشجویی را نشناسند چون ارتباطی با آنها وجود ندارد.
انتهای پیام/م

دیدگاه شما