وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 15 آذر 1397 ساعت 07:37   |   کد مطلب: 34191
به مناسبت روز دانشجو گفتگویی با زهرا ظهرابی نخبه بسیجی و دانشجوی کارشناسی ارشد فیزیک ماده چگال و معدل الف دانشگاه بوعلی انجام دادیم .

زهرا ظهرابی در اکثر فعالیت های  دانشگاه شرکت می کند اولین سوال ما از او این است که آیا فعالیت در بسیج مانع پیشرفت علمی او نمی شود .

ظهرابی پاسخ داد :فعالیت در بسیج دانشجویی نه تنها هیچ گونه خللی در پیشرفت علمی من نداشته است بلکه به واسطه فعالیت در بسیج توانسته ام  ارتباط بهتری با سایر دانشجویان داشته باشم  و بدین وسیله با استفاده از مشورت و همفکری و کمک آنان می توانم روند علمی بهتری را نیز  طی کنم .اصولا اگر  فعالیت در هر زمینه همراه با زمان سنجی و موقعیت شناسی باشد قطعا به پیشرفت در ان زمینه خواهد انجامید .

یک دانشجو باید از مسائل فرهنگی و سیاسی نیز مطلع باشد

دانشجوی نخبه بسیجی اظهار داشت :از نظر بنده یک دانشجو علاوه بر مسائل علمی باید نسبت به مسائل فرهنگی و اجتماعی و سیاسی جامعه پیرامون خود اطلاع و اگاهی لازم را بدست آورد ,این مسائل را در بین دوستان و اعضای خانواده خود ترویج نماید .

ظهرابی به وظایف یک بسیجی اشاره داشت و گفت :چراغ راهنما برای یافتن تکلیف و عمل یک بسیجی بیانات مقام معظم رهبری(مدظله العالی ) است .حضرت ایت الله خامنه ای(ظله تعالی ) فرموده اند :حفظ موجودیت انقلاب کار اول و اصلی ما هست که ان هم در  استمرار نظام جمهوری اسلامی تجسم پیدا می کند .به همین دلیل امام راحل (ره)فرموده اند :حفظ نظام اسلامی واجب ترین فریضه برای ما به شمار می رود .

ظهرابی ادامه داد:بسیج مبتنی بر تکلیف گرایی است عمل به تکلیف عین کسب نتیجه است بحث اصلی عمل به تکلیف و تشخیص این وظیفه مهمترین عمل است .تشخیص وظیفه مهمترین عمل یک بسبجی است .مقام معظم رهبری اشراف کامل نسبت به دین و شریعت , وضعیت کنونی جامعه تشخیص حق و باطل , دارند .یک فرد بسیجی  همواره باید پیرو ولی فقیه خود باشد .

ظهرابی تصریح داشت :آرمان های بسبج عبارتند از اسلام خواهی ,حکومت اسلامی ,استکبار ستیزی ,دفاع از انقلاب ,عدالت طلبی ,مجاهدت فی سبیل الله و امثالهم است .فعالیت اجتماعی بسیار زیادی لازم است تا بتوانیم به این آرمان ها دست پیدا کنیم .

ظهرابی انتقاد داشت :در زمینه فعالیت های فرهنگی از جمله عفاف و حجاب ازدواج اسان وانقلاب و خانواده و ...... کم کاری های بسیاری  مشاهده می شود .جایگاه پدر و مادر و خانواده در اسلام اگر به طور واقعی و بدور از هرگونه پیش داوری به جامعه شناسانده شود قطعا از بسیاری از معضلات جامعه پیشگیری خواهد شد .

ظهرابی به فعالیت های خود در حال حاضر اشاره کرد و گفت : اکنون در حال نگارش و تدوین یک نمونه سمینار دانشگاهی برای ارائه در بین دانشجویان و اساتید هستم  همچنین مقاله ای در زمینه پایان نامه ام تدوین کرده ام که در انتظار چاپ آن هستم .
انتهای پیام/

برچسب‌ها: 

دیدگاه شما

پربیننده ها