آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 9 آذر 1397 ساعت 08:19   |   کد مطلب: 34109
نماینده همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی گفت: ما ناگزیر به اجرای مدیریت یکپارچه شهری هستیم و در این مدیریت تمامی دستگاه های خدمت رسان باید زیر نظر شورا های شهر اداره شوند.

به گزارش نافع، امیر خجسته نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی در حاشیه برگزاری شصت و دومین نشست مجمع مشورتی  روسای شوراهای کلان شهرها و مراکز استان ها گفت: جالب است بدانید کمیسیونی که یکی از تخصصی ترین کمیسیون ها مجلس باید می بود جان  و برنامه نداشت و وقتی ما این مسئولیت را بر عهده گرفتیم رها شده بود و به لطف خدا در دوره قبل این کمیسیون احیا شد .

 

 امیر خجسته در ادامه افزود: بحث شوراها 8 فصل قانون اساسی را به خود اختصاص داده و تاکید امام راحل نیز بر احیای شوراهای شهر و روستا  بود و در همین راستا انتخابات شوراها برگزار شد اما این نهاد هنوزجایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است.

 

وی اظهار داشت: شورای شهر شورای شهرداری شده و جایگاه  پارلمان محلی ندارد، این در حالی است که شوراهای شهر تجلی دموکراسی واقعی است.

 

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی افزود: مجلس پارلمان ملی است و شورا نیز می بایست  پارلمان محلی باشد اما این مهم محقق نشده است؛لذا انتظار مردم ومخصوصا شوراها این است این پارلمان محلی به معنای واقعی جایگاه خود را پیدا کند.

 

امیر خجسته همچنین در ادامه اظهارات خود گفت: در همین راستا طرح مدیریت جامع شهری را مطرح  کردیم که متاسفانه در دوره های قبل مجلس به سرانجام نرسید و امیدواریم با اقداماتی که صورت گرفته در این دوره به شکوفایی برسد.

 

 عضو هیات رئیسه کمیسیون اصل 90 مجلس خاطر نشان کرد : مدیریت یکپارچه یعنی آنکه تمام دستگاه های خدمت رسان باید زیر نظر شورا باشد و امیدواریم در آینده ای نزدیک این امر را عملی و اجرایی  کنیم.

 

نماینده شهر همدان در مجلس شورای اسلامی گفت: نکته ی دوم بحث درامد پایدار است، در این راستا نیز  از سال گذشته کمیسیون مشترک تشکیل شده تا  درآمد پایدار را بتواند پیش بینی کند و این امر را عملی و اجرایی کند؛ البته از یک سال و نیم پیش دولت لایحه درآمد پایدار را به مجلس ارایه داده است و مباحث بر اساس این لایحه پیش می رود و امیدواریم این مهم نیز در اینده ای نزدیک در صحن مجلس به عنوان طرح ضروری به تصویب برسد.

 

امیر خجسته در ادامه با اشاره به مشکلات  کارمندان شهرداری ها در سراسر کشور گفت: امروز بحث تبدیل وضعیت نیروهای شهرداری یکی از موارد بسیار مهم است که از دوره قبل منتج به نتیجه شد و من از معاون عمرانی وزات کشور می خواخم این امر را پیگیری کنند و به زودی  امیدواریم  تبدیل وضعیت نیروهای قردادی تعیین تکلیف شود.

 

 این نماينده مجلس همچنین در ارتباط با بحث انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انتخابات استانی مجلس شورای اسلامی نیز یکی از مواردی است که به دنبال تحقق آن هستیم. با تحقق این امر شرایط انتخابی مجلس شورای اسلامی تغییر خواهد کرد و نظارت آن تقویت خواهد شد.

 

وی ادامه داد: امروز نمایندگان مجلس همانند دهیار و بخشدار دنبال کار اجرایی هستند و از وظایف ملی خود که باید استانی و ملی  فکر کنند دور شده اند و این آسیب جدی است . با استانی شدن انتخابات ، مجلس  از این حالت حاد بیرون خواهد آمد . نظارت مجلس امروز خوب نیست که  اگر خوب بود این وضع حال ما نبود.
انتهای پیام/

دیدگاه شما