آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : جمعه 9 آذر 1397 ساعت 07:57   |   کد مطلب: 34106
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان گفت: سامانه بارشی از عصر جمعه وارد این استان می شود و کاهش دما و سردی هوا را به دنبال دارد.

به گزارش نافع، شهرام حکیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ما افزود: با توجه به خروجی مدل های پیش بینی، آسمان استان همدان در 24 ساعت آینده صاف تا قسمتی ابری است و از عصر جمعه با افزایش ابر و ناپایداری هوا بارش ها در استان آغاز می شود.
وی با اشاره به اینکه بارش ها به صورت باران و در ارتفاعات برف است، اظهار داشت: این سامانه بارشی نسبت به سامانه قبلی ضعیف تر است و انتظار می رود تا اواسط دوشنبه هفته آینده ادامه داشته باشد.
حکیمی با بیان اینکه از دوشنبه هفته آتی به تدریج از میزان ناپایداری و بارش کاسته می شود، ادامه داد: پس از خروج این سامانه از استان، شاهد کاهش نسبی دما و سردی هوا خواهیم بود.
وی اظهار داشت: کمینه دمای هوای همدان در 24 ساعت گذشته یک درجه سانتیگراد زیر صفر و بیشینه دمای این شهر 15 درجه سانتیگراد بالای صفر گزارش شده است.
کارشناس اداره کل هواشناسی همدان افزود: همدان با 15 درجه سانتیگراد بالای صفر گرمترین و رزن، فامنین و قهاوند با 2 درجه سانتیگراد زیر صفر به عنوان سردترین شهرهای استان در 24 ساعت گذشته گزارش شده اند.
آب و هوای استان همدان در نتیجه وجود کوه های مرتفع، رودخانه ها و پستی و بلندی های زیاد به شدت متغیر است و زمستان های سرد، پر برف و باران و تابستان های معتدل دارد.
منبع:ایرنا

انتهای پیام /

دیدگاه شما