آخرین قیمت سکه و طلا
دکه روزنامه و نشریات
وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : سه شنبه 6 آذر 1397 ساعت 09:47   |   کد مطلب: 34084
مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد گفت: استفاده از لوله‌های جدار چاهی اسکرین جانسون از مهمترین اقدامات در راستای پیشگیری از رانش چاه‌های آب شرب در اسدآباد است.

به گزارش نافع، احد احدی صبح امروز در جمع خبرنگاران، بزرگترین چالش روستاهای دشت اسدآباد را رانش چاه‌های آب شرب دانست و اظهار کرد: طی سه سال اخیر 15 حلقه چاه در اسدآباد دچار رانش و از مدار بهره‌برداری خارج شده‌ است.

وی با بیان اینکه بر اساس خارج شدن این تعداد چاه از مدار بهره‌برداری تعدادی از روستاها با مشکل تأمین آب مواجه شدند، گفت: به منظور رفع این مشکل با اجرای مجتمع «جنت‌آباد» کسری تولید آب از سایر چاه‌ها تأمین و اقدام به حفر چاه جدید شد.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان اسدآباد بیان کرد: در راستای پیشگیری از رانش، تدابیر فنی مطابق نظر کارشناسان امور آب لحاظ شده است.

وی استفاده از لوله‌های جدار چاهی اسکرین جانسون را از مهمترین اقدامات در راستای پیشگیری از رانش پاه‌ای آب شرب برشمرد و افزود:  کاهش مصرف برق، افزایش عمر الکتروپمپ، کاهش سرعت جریان آب و کاهش رانش چاه، افزایش آبدهی و در نهایت کاهش هزینه‌های بهره‌برداری از مزایای استفاده از این لوله‌هاست.

احدی با بیان اینکه طرح مذکور نمونه‌ای از طرح‌های اقتصاد مقاومتی امور آبفار شهرستان اسدآباد است، تصریح کرد:  روستاهای بهراز، وندرآباد و ولی‌آباد از این چاه بهره‌مند شده‌اند.

وی هزینه اجرای این طرح را 315 میلیون تومان دانست و یادآور شد: این اعتبار از محل اعتبارات مجتمع «جنت‌آباد» تأمین شده است.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت