وضعیت آب و هوای همدان

خبرگزاری علم و فناوری

**

تاریخ : پنجشنبه 1 آذر 1397 ساعت 20:54   |   کد مطلب: 34042
در راستای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در هفته بسیج
49 پروژه محرومیت‌زدایی با بیش از 25 میلیارد ریال اعتبار در همدان به بهره‌برداری رسید
49 پروژه محرومیت‌زدایی با بیش از 25 میلیارد ریال اعتبار در راستای اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی به مناسبت هفته بسیج در همدان به بهره‌برداری رسید.

به گزارش نافع، همزمان در سراسر استان پروژه‌های محرومیت‌زدایی با محوریت بسیج و با حضور استاندار، مدیران کل ادارات، فرماندهان سپاه در مرکز استان، فرمانداران و مدیران در شهرستان‌ها به صورت ویدئو کنفرانسی بهره‌برداری رسید.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان در قرارگاه پیشرفت و آبادانی با اشاره به نقش بارز مردم و مشارکت‌ مردمی در اجرای پروژه‌های محرومیت‌زدایی در سراسر استان، اظهار کرد: اجرای این پروژه‌ها در مناطق محروم و روستایی باعث افزایش امید به زندگی و مانع از مهاجرت روستاییان می‌شود

علی قراباغی به بهره‌برداری از 21 پایگاه بسیج مقاومت توسط معاونت مهندسی سپاه انصارالحسین (ع) طی هفته بسیج اشاره کرد و گفت: 4 هزار و 610 میلیون ریال اعتبار در این خصوص اختصاص یافت.

وی با بیان اینکه ناحیه بسیج دانشجویی سپاه انصارالحسین(ع) نیز احداث 19 باب خانه محرومان را آغاز کرده است، تصریح کرد: 11 باب از این موارد در هفته بسیج به بهره‌برداری رسید؛ این پروژه‌ها با اعتبار 4 هزار و 400 میلیون ریال انجام شده و در حال انجام است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان افزود: 400 میلیون ریال برای احداث هر واحد خانه محروم هزینه شد که 100 میلیون ریال از محل اعتبارات بسیج، 150 میلیون ریال از محل اعتبارات کمیته امداد و 150 میلیون ریال از محل اعتبارات خیرین بوده است.

وی بهره‌بردارری از پایگاه فرهنگی روستای چنار اسدآباد با اعتبار 900 میلیون ریال را از جمله پروژه‌های بسیج سازندگی برشمرد و بیان کرد: 400 میلیون ریال این اعتبار از محل اعتبارات بسیج و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات دولتی تأمین شد.

قراباغی بهسازی مسجد روستای گیو دره رزن و مرمت مسجد دولت‌آباد شهرستان بهار را از دیگر پروژه‌ها در این بخش دانست و ادامه داد: هر یک از این پروژه‌ها جداگانه با اعتبار500  میلیون ریال اعتبار به سرانجام رسید.

وی خاطرنشان کرد: بهسازی و جدول‌کشی روستای آشاق‌قلعه ملایر به متراژ 2500 متر با اختصاص 400 میلیون ریال انجام و آماده بهره‌برداری شده است.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان یادآور شد: مرمت امامزاده شیخ منصور(ع) نهاوند نیز با اعتبار 300 میلیون ریال انجام شد.

وی با اشاره به اجرای خانه عالم در تویسرکان، اظهار کرد: این پروژه با مساحت 270 متر در دو طبقه با اعتبار 750 میلیون ریال انجام شده است.

قراباغی دیوار کشی مدرسه روستای آقداش دهستان مهربان کبودراهنگ به متراژ 688 متر مربع با اعتبار یک‌میلیارد ریال را از جمله پروژه‌های اجرا شده توسط قرارگاه پیشرفت و آبادانی سپاه انصارالحسین(ع) همدان برشمرد و گفت: دیوارکشی خانه بهداشت روستای مسجدین دهستان مهربان کبودراهنگ به طول 376 متر مربع با اعتبار 300 میلیون ریال نیز از دیگر پروژه‌ها در این بخش است.

وی ایجاد آب بند سنگ ملاتی روستای باباحصاری دهستان مهربان شهرستان پیشخور با حجم 242 متر مکعب با اعتبار 2 میلیارد ریال را از دیگر پروژه‌های این قرارگاه برشمرد و بیان کرد: استخر ذخیره آب کشاورزی روستای چپقلو دهستان پیشخور فامنین نیز با اعتبار 403 میلیون ریال انجام شد.

جانشین فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان افزود: دیوار ساحلی روستای اکنلو دهستان مهربان کبودراهنگ به طول 450 متر با اعتبار 580 میلیون تومان نیز از دیر پروژه‌های اجرایی این قرارگاه است.

وی با بیان اینکه در برنامه 5 ساله پنجم بسیج، احداث 82 سالن ورزشی پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: 70 سالن ورزشی به بهره‌برداری رسیده است و طی هفته بسیج نیز یک سالن ورزشی به بهره‌برداری می‌رسد.

انتهای پیام/

دیدگاه شما

آخرین عناوین سایت